2008-05-28 20:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Myszy Genius Traveler 515 & 915 Laser

Strona 1 - Wstęp

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną prezentację gryzoni firmy Genius, tym razem dla zastosowań mobilnych. Producent ten przeszedł prawdziwą transformację i jego dość deficytowo wykonane produkty, przeistoczyły się w ciągu ostatnich dwóch lat w elegancko wydane, ciekawe i utrzymujące dobry stosunek jakości do ceny.
Genius jako pierwszy zdecydowała się na małą rewolucję w świecie myszy komputerowych i zaprezentował tego typu urządzenie wyposażone w optyczny scroll. Działa to na podobnej zasadzie, jak normalna mycha optyczna, czyli zbieraniu danych o ruchu za pomocą wiązki światła i światłoczułego sensora. W przypadku technologii OPTO-wheel, zbierane są dane o ruchu naszego palca wskazującego ... teraz już nie tylko w przód i w tył, ale również na boki, co daje nam czterokierunkową możliwość sterowania obrazem i jego zawartością na naszym ekranie, nazwaną dumnie 4D. No ale zacznijmy po kolei ...
W zasadzie miała być to recenzja jednego produktu, czyli modelu Genius Traveler 515 Laser, ale jako bonus postanowiliśmy dołożyć małą, płaską, bezprzewodową, laserową z bagażnikiem ... czyli jednym słowem ciekawą mysz dla komputerów mobilnych, choć, jeśli komuś przypadnie ona do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazła zastosowanie w zwykłym PCecie.
(fotka dwóch pudełek)
Zaczniemy jednak od tej bardziej innowacyjnej, czyli Traveler 515 Laser. Pudełko, jak na Geniusa przystało, zaprojektowano z rozmachem. To nie byle jaki tam kartonik, ale eleganckie, gładkie w dotyku dzieło sztuki i malutkich dłoni składających je Azjatek :) W wykrojonym oknie (taki „bajerancki” efekt 3D) wyeksponowano interesującą nas mysz, co już w sklepie, bez zawracania głowy sprzedawcy umożliwia nam jej obejrzenie.


Już z samego opakowania dowiemy się, że urządzenie to głównie przystosowano do współpracy z systemem Windows Vista, oferując nam drobne udogodnienia w poruszaniu się po jego zasobach. Ma nam w tym pomóc funkcja Flip 3D oraz Smart IE Search. Dodatkowo poinformowano nas o tym, że gryzoń jest laserowy, kompatybilny z komputerami PC i MAC a jego sensor może pracować w rozdzielczości 1600 i 800 DPI.
Na odwrocie umieszczono informacje, co oznaczają owe wszystkie tajemne hasła i skróty, ale niestety tylko w języku angielskim.


W środku prócz samej mychy, instrukcja obsługi (między innymi w języku polskim) i płyta CD ze sterownikiem (rozszerzone funkcje myszy) i aplikacją do zmiany ustawień urządzenia.

Strona 1 z 6 123456>>>