2008-05-28 20:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Myszy Genius Traveler 515 & 915 Laser

Strona 6 - Podsumowanie

Dwa kolejne produkty potwierdzają, że Genius obrał właściwy kierunek w projektach swoich urządzeń. Zdołał połączyć nowoczesne technologie z dobrej jakości materiałami, a przy tym zachować dość atrakcyjne ceny.
W porównaniu do „marketowych” gryzoni, tutaj otrzymamy dobrze „trzymającą się kupy” mysz, która nie trzeszczy, gdy przyłożymy do niej dłoń, nie hałasuje głośnym klikaniem i nie terkoce scrollem, zwłaszcza w optycznej, bezgłośnej jego wersji. Mimo mniejszych rozmiarów, model Genius Traveler 515 Laser może znaleźć zastosowanie przy domowym PCecie. Dla dziewczęcych dłoni jak znalazł a i urok niebieskiego światła pod palcem docenią białogłowy.
W zasadzie nie ma się do czego doczepić w tym modelu. Materiały są wysokiej jakości, jakość montażu nie budzi zastrzeżeń. Precyzja działania stoi na niezłym poziomie a jedyne czego trzeba w użytkowaniu tego gryzonia, to trochę przyzwyczajenia do posługiwania się świetlnym scrollem, a dokładniej opanowaniu dziwnego wrażenia oporu, kiedy przesuwany palcem po nieruchomym szkiełku ochraniającym optykę. Normalnie kółko ustępuje z większym lub mniejszym oporem pod naciskiem opuszka palca, a tutaj ściana ... Jednak naprawdę dość szybko można się do tego przyzwyczaić i przestaniemy na to w ogóle zwracać uwagę.
Druga sprawa to brak języka polskiego w aplikacji sterującej funkcjami myszy. Niby całość jest intuicyjnie prosta, ale chyba Genius zapomniał, że urządzenie sprzedawane jest również na rynku polskim.



Traveler 915 Laser to już inna bajka. To urządzenie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy gdzieś się często przemieszczamy. Płaska konstrukcja pozwoli z łatwością ukryć gryzonia w podręcznym bagażu. Nie ma niestety rzeczy doskonałych i konstruktorzy nie przemyśleli tak do końca rozwiązania z guzikiem od otwierania schowka. Przypadkowy ucisk na mysz, prawie zawsze kończy się otwarciem szufladki kryjącej klucz USB. Ów guzik powinien być głębiej usytuowany, choć wtedy z pewnością ciężej byłoby go używać w zamierzonym celu. Tak więc pakując 915 do torby, zwróćmy uwagę, by dać jej troszeczkę luzu.



Genius Traveler 515 Laser ma również dobrą cenę. Za połączenie innowacyjnej technologii z ciekawym projektem i niezłym wykonaniem zapłacimy jedynie około 62 złotych. W tej cenie mogę ją polecić każdemu, kto szuka gryzonia do laptopa lub nawet do domowych zastosowań.


ZALETY:
- dobra jakość materiałów
- dobra jakość montażu
- innowacyjny, bezgłośny świetlny scroll 4D
- matowy lakier, gumowane boczki ograniczające pocenie się dłoni i poprawiające pewność chwytu
- dobra cena

WADY:
- trzeba przyzwyczaić się do obsługi optycznego scrolla
- brak języka polskiego w obsłudze panelu Geniusa (ustawienia myszki)

Radiowy model Traveler 915 Laser przeznaczony jest dla użytkowników z alergią na kable ale muszą się oni przygotować na wydatek od 86 do 99 złotych. Duża odległość działania nadajnika (do 10-ciu metrów) z pewnością przyda się, gdy będziemy chcieli zrobić prezentację przy użyciu rzutnika. Wtedy zaprocentuje bezprzewodowa wolność ...

ZALETY:
- niewielka, płaska umożliwiająca łatwe pakowanie obudowa
- poręczny schowek na klucz radiowy USB
- dobre materiały
- duży zasięg nadajnika
- gumowe uchwyty po bokach myszy
- scroll 4D

WADY:
- zbyt wystający, podatny na przypadkowy nacisk guzik, zwalniający blokadę schowka
- brak języka polskiego w panelu sterowania funkcjami
- dość znaczna cena

Serdeczne podziękowania dla agencji Tabasco za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 6 z 6 <<<123456