2013-04-13 20:07
Autor: NuCore
61

World of Tanks – gra łącząca pancerniaków z całego świata

Strona 4 - Rodzaje pocisków oraz wyposażenie dodatkowe

Kolejnym punktem po zakupie nowej maszyny jest zakup odpowiedniej amunicji. Czynność ta jest także obowiązkowa po wymianie działa w naszej maszynie, bowiem w przeciwnym wypadku wyruszymy do walki bez amunicji. W grze dostępne są następujące typy pocisków ( w zależności od typu działa): pocisk przeciwpancerny (PP), pocisk kumulacyjny (K) / podkalibrowy (PK) oraz pocisk odłamkowo-burzący (OB). Każdy z nich cechuje się innym poziomem penetracji (przebicia pancerza) oraz zadawanych uszkodzeń. Ponadto określone typy amunicji mogą pasować więcej jak do jednego działa, tym samym w przypadku niewystarczającej ilości kredytów możemy ją przerzucać pomiędzy określonymi maszynami.

Przeciwpancerny (PP) – W naszym panelu jest to pierwszy pocisk z lewej strony (standardowo oznaczony czerwonym przekreśleniem). Jest to najtańszy rodzaj amunicji, który ma wysoką penetrację i zadaje średnie uszkodzenia. Pamiętajmy jednak, że im dłuższa odległość dzieli nas od przeciwnika, tym mniejsza jest penetracja ww. pocisku. Pociski przeciwpancerne kupimy wyłącznie za kredyty.
Kumulacyjny (K)/Podkalibrowy (PK) – Zazwyczaj znajduje się on pośrodku panelu z amunicją. Rozpoznamy go po czarnym lub żółtym przekreśleniu. Pod względem ilości zadawanych uszkodzeń jest „kalką” pocisku przeciwpancernego. Cechuje się on jednak dużo większą penetracją oraz tym, że nie traci siły uderzenia przy pokonywaniu większych odległości. Ten typ pocisków można kupić za złoto lub kredyty.
Odłamkowo-Burzący (OB) – Jest to ostatni dostępny w grze rodzaj amunicji. Pocisk ten posiada najniższą penetrację, jednak zadaje wyższe uszkodzenia od ww. amunicji i może razić kilku nieprzyjaciół jednocześnie. Dodatkowo nie musi on spenetrować pancerza, aby zadać uszkodzenia.
Ponadto amunicja ta łatwiej rani wrogą załogę i powodują pożary, a także częściej powoduje uszkodzenia krytyczne. Pociski odłamkowo-burzące kupimy wyłącznie za kredyty.



Kolejną wartą odnotowania kwestią jest zakup wyposażenia dodatkowego (specjalnego). Elementy te znajdziemy pod trzema polami umieszczonymi po lewej stronie od pół dotyczących pocisków. W każdym z nich możemy dodać jeden element wyposażenia dodatkowego, który wpływa na poprawę właściwości bojowych naszego pojazdu lub też usprawnienie pracy i. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych elementów są na stałe przypisane do konkretnej maszyny i nie będziemy mogli ich przenieść. Z kolei po prawej stronie ”pól z amunicją” również znajdują się trzy wolne miejsca. Po ich naciśnięciu będziemy mogli kupić za kredyty lub złoto określone elementy takie jak: zestaw naprawczy, zestaw gaśniczy, apteczkę czy też czekoladę (dodaje ona dziesięć procent do wszystkich umiejętności i w trakcie bitwy). Elementy te w przypadku uszkodzenia czołgu podczas bitwy pozwolą nam znacznie szybciej go naprawić, co w warunkach bojowych jest rzeczą wręcz bezcenną.

Strona 4 z 10 <<<12345678...10>>>