Archiwum wiadomości z dnia 2020-07-16
2020-07-16 14:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Obrazek Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Od około tygodnia krążą po sieci plotki o wprowadzeniu nowego standardu wtyczek zasilania kart graficznych PCIe i wygląda na to, że się one w pełni potwierdziły. Chińska strona FCPowerUp pokazała pierwsze dane nowego standardu, którego autorem nie jest, jak dotychczas było PCI-SIG, Molex czy Intel, ale NVIDIA, szykująca się do premiery najnowszych kart serii Ampere. Nowa wtyczka ma mieć dwanaście pinów, z czego sześć jest prądowych, a drugie sześć masowych. Nie myślcie, że w przypadku braku takiej wtyczki, wsadzicie w gniazdo dwa dotychczasowe wtyki 6-pinowe... Nie będą one pasowały wykrojem obudowy poszczególnych styków. Nowe złącze powinno być w stanie dostarczyć nawet około 600 W mocy.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 14:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Acer - Dwa nowe monitory serii Nitro XZ2

Obrazek Acer - Dwa nowe monitory serii Nitro XZ2

Acer przedstawił nowe monitory z serii Nitro XZ2, oferujące graczom płynną i wciągającą rozgrywkę z technologią AMD Radeon FreeSync, oparte na zakrzywionej matrycy VA (1500R), certyfikowanej w standardzie VESA DisplayHDR 400, która charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji wynoszącym 1 ms. Flagowy model, to 31.5-calowy Nitro XZ322QU oraz kolejny, 27-calowy Nitro XZ272 obsługują częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, natomiast najmniejszy w ofercie, 23.6-calowy Nitro XZ242Q, otrzymał 144 Hz. Wszystkie modele pracują z rozdzielczością natywną Full HD przy maksymalnej jasności do 400 nitów cd / m².

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 14:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Razer Huntsman Mini

Obrazek Razer Huntsman Mini

Okazuje się, że spora liczba graczy nie potrzebuje straszliwie rozbudowanych klawiatur i dla nich firma Razer przygotowała minimalistyczny model Huntsman Mini. Niech Was jednak nie zmyli jej zaledwie 60 procentowa powierzchnia, względem "normalnych" klawiszy. Konstrukcja ta ma większość potrzebnych do grania i pisania funkcji (no, może prócz części numerycznej), a więcej funkcji lub makr można przypisać do dowolnego klawisza za pomocą Razer Hypershift w aplikacji Razer Synapse 3. Dodatkowo model otrzymał przełączniki optyczne, które przewyższają tradycyjne przełączniki mechaniczne zarówno pod względem szybkości, jak i czasu reakcji. Huntsman Mini będzie dostępny w wykończeniach Black i Mercury White, ale ceny jego jeszcze nie podano.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 13:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Korzystasz z Netflix? Uważaj...

Obrazek Korzystasz z Netflix? Uważaj...

Eksperci z krakowskiego laboratorium antywirusowego ESET przechwycili falę wiadomości mailowych, których autor, podszywając się pod Netflix, próbuje wyłudzić dane kart kredytowych od użytkowników tego popularnego serwisu VOD. Wiadomości, które udają komunikat z serwisu Netflix, sugerują odbiorcy rzekome wygaśnięcie hasła i rekomendują jego odświeżenia poprzez zalogowanie się do swojego konta za pomocą podanego odnośnika. Kliknięcie w link przenosi ofiarę do strony, która łudząco przypomina stronę logowania do konta w prawdziwym serwisie Netflix. Głównym celem przechwyconej przez ESET pułapki jest kradzież danych kart kredytowych użytkowników platformy Netflix.

Źródło: Info Prasowe / ESET czytaj więcej...