Archiwum wiadomości z dnia 2023-09-28
2023-09-28 19:31
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL Frostbite Pro

Obrazek INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL Frostbite Pro

Karta graficzna GeForce RTX 4090 znana jest chyba wszystkim sprzętowym entuzjastom, jednak chyba mało kto potrafił sobie wyobrazić ten model z 1-slotowym systemem chłodzenia. NVIDIA GeForce RTX 4090 to aktualnie najwydajniejsza konsumencka karta graficzna na rynku. Model ten bazuje na architekturze Ada Lovelace (rdzeń AD102) i dysponuje aż 16384 jednostkami CUDA, rdzeniami Ray Tracing 3. generacji czy rdzeniami Tensor 4. generacji. Ponadto na pokładzie znajduje się 24 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 21 Gb/s. Opisywany wariant pracuje ze standardowymi taktowaniami Boost na poziomie 2520 MHz.

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia czytaj więcej...
2023-09-28 19:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Hama ogłasza współpracę z Canton, producentem głośników

Obrazek Hama ogłasza współpracę z Canton, producentem głośników

Marka Hama ogłasza współpracę z Canton, producentem audio Hi-Fi. Efektem są dwa głośniki Bluetooth, idealne na imprezę. Ta pierwsza firma w ostatnich latach znacznie rozszerzyła swoją ofertę audio i podejmuje kolejny krok wspólnie z firmą Canton. Jest to jeden z najbardziej znanych niemieckich producentów głośników, który od 1972 r. dynamicznie się rozwija i inspiruje kolejne pokolenia entuzjastów sprzętu Hi-Fi. Owocem tej kooperacji są już dwa głośniki bezprzewodowe, które niedługo będą mieć premierę w Polsce.

Źródło: Info Prasowe / HAMA czytaj więcej...
2023-09-28 18:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

RIVACASE VA1075 VA1080 – mobilne zasilanie dla laptopów

Obrazek RIVACASE VA1075 VA1080 – mobilne zasilanie dla laptopów

W ofercie firmy RIVACASE pojawiły się dwa nowe powerbanki, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach nowoczesnych komputerów przenośnych, zgodnych ze standardem Power Delivery. Bardziej pojemny z nowych modeli może ładować laptopy z maksymalną mocą 65W i jest w stanie dwukrotnie naładować do 100% np. MacBooka Air. Nowe modele powerbanków RIVACASE, które trafiły właśnie do oferty firmy K-Consult Sp.z.o.o, polskiego dystrybutora marki, to RIVACASE VA1075 oraz VA1080. Nowości idealnie sprawdzą się jako rozwiązanie dla podróżujących pracowników, studentów i wszystkich innych użytkowników, którym często zdarzać się pracować bez stałego dostępu do gniazdka elektrycznego.

Źródło: Info Prasowe / RIVACASE czytaj więcej...
2023-09-28 18:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Creative Stage SE mini

Obrazek Creative Stage SE mini

Linia soundbarów od Creative Technology powiększa się o nowego jej przedstawiciela. Światło dzienne ujrzała najmniejsza listwa dźwiękowa z serii STAGE – Stage SE mini. Soundbar Stage SE mini został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują niewielkiego źródła dźwięku z możliwością przewodowego i bezprzewodowego jego odtwarzania. Nowe dzieło od Creative charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i smukłym wyglądem. Na pokładzie nowej wersji znajduje się konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwi nam podłączenie głośnika do komputera lub laptopa za pomocą dołączonego kabla USB-C na USB-C. Za dźwięk i jego jakość odpowiadają pełnozakresowe przetworniki neodymowe typu Racetrack i pojedynczy radiator pasywny.

Źródło: Info Prasowe / Creative czytaj więcej...