O IN4.pl

O IN4.pl

Krótko o IN4.pl
IN4.pl należy do jednych z najstarszych polskich vortali o tematyce IT. Prace nad stroną ruszyły w maju 2000 roku, a w sieci strona widoczna jest od 7-go sierpnia 2000. Datę tą przyjmujemy za nasze urodziny. Od samego początku strona była aktualizowana we wszystkie dni robocze, a także w część sobót i niedziel. Naszą specjalnością są codzienne wiadomości oraz testy i recenzje sprzętu i osprzętu komputerowego. Wokół serwisu powstała liczna i wierna społeczność czytelników, którzy każdego dnia przesiadują na naszym forum i komentują aktualne wydarzenia ze świata IT.

Ludzie
IN4.pl prowadzone jest przez pasjonatów "po godzinach". Każdy z redaktorów pracujących w IN4.pl nie jest zawodowym dziennikarzem lecz miłośnikiem nowinek technologicznych ze świata komputerów i poświęca swój wolny czas aby dostarczać najświeższe wiadomości i edukować innych użytkowników komputerów. W swej już długiej historii przez redakcję przewinęło się kilkadziesiąt osób zdobywając tu wiedzę i doświadczenie. Niektóre z nich są teraz właścicielami własnych firm działających na rynku IT. Jedyną osobą będącą z IN4.pl od samego jej początku jest redaktor naczelny Sebastian Wiśniewski.

Technicznie
Jak na "prawdziwych komputerowców" przystało, sami zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy cały system zarządzania treścią i prowadzimy opiekę administracyjną nad serwerem. Używamy wyłącznie darmowego oprogramowania open source, a pracujemy pod systemu Linux.

Nostalgia
Obecna strona jest już piątym wcieleniem IN4.pl, poprzednie wyglądały tak:


sierpień 2000 - wrzesień 2002

październik 2002 - luty 2004

marzec 2004 - wrzesień 2007

październik 2007 - kwiecień 2014

Przyszłość
Istnienie strony zależy od tego, czy będzie przybywać prawdziwych pasjonatów. To oni pojawiają się najpierw jako przypadkowi czytelnicy, później świadomi członkowie społeczności, aż w końcu redaktorzy lub osoby współpracujące z serwisem. Wierzymy, że nasza działalność służy zwykłym ludziom, którzy zdobywają tu wiedzę informatyczną niezbędną w dzisiejszym świecie. Liczymy na to, że niektórzy dadzą się wciągnąć w pasjonujący świat IT i zostaną pasjonatami, tak jak my, aby móc pomagać tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerami.