2020-07-16 14:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Obrazek Nadchodzi nowe zasilanie 12-pin PCIe Power Connector

Od około tygodnia krążą po sieci plotki o wprowadzeniu nowego standardu wtyczek zasilania kart graficznych PCIe i wygląda na to, że się one w pełni potwierdziły. Chińska strona FCPowerUp pokazała pierwsze dane nowego standardu, którego autorem nie jest, jak dotychczas było PCI-SIG, Molex czy Intel, ale NVIDIA, szykująca się do premiery najnowszych kart serii Ampere. Nowa wtyczka ma mieć dwanaście pinów, z czego sześć jest prądowych, a drugie sześć masowych. Nie myślcie, że w przypadku braku takiej wtyczki, wsadzicie w gniazdo dwa dotychczasowe wtyki 6-pinowe... Nie będą one pasowały wykrojem obudowy poszczególnych styków. Nowe złącze powinno być w stanie dostarczyć nawet około 600 W mocy.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 14:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Acer - Dwa nowe monitory serii Nitro XZ2

Obrazek Acer - Dwa nowe monitory serii Nitro XZ2

Acer przedstawił nowe monitory z serii Nitro XZ2, oferujące graczom płynną i wciągającą rozgrywkę z technologią AMD Radeon FreeSync, oparte na zakrzywionej matrycy VA (1500R), certyfikowanej w standardzie VESA DisplayHDR 400, która charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji wynoszącym 1 ms. Flagowy model, to 31.5-calowy Nitro XZ322QU oraz kolejny, 27-calowy Nitro XZ272 obsługują częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, natomiast najmniejszy w ofercie, 23.6-calowy Nitro XZ242Q, otrzymał 144 Hz. Wszystkie modele pracują z rozdzielczością natywną Full HD przy maksymalnej jasności do 400 nitów cd / m².

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 14:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Razer Huntsman Mini

Obrazek Razer Huntsman Mini

Okazuje się, że spora liczba graczy nie potrzebuje straszliwie rozbudowanych klawiatur i dla nich firma Razer przygotowała minimalistyczny model Huntsman Mini. Niech Was jednak nie zmyli jej zaledwie 60 procentowa powierzchnia, względem "normalnych" klawiszy. Konstrukcja ta ma większość potrzebnych do grania i pisania funkcji (no, może prócz części numerycznej), a więcej funkcji lub makr można przypisać do dowolnego klawisza za pomocą Razer Hypershift w aplikacji Razer Synapse 3. Dodatkowo model otrzymał przełączniki optyczne, które przewyższają tradycyjne przełączniki mechaniczne zarówno pod względem szybkości, jak i czasu reakcji. Huntsman Mini będzie dostępny w wykończeniach Black i Mercury White, ale ceny jego jeszcze nie podano.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-16 13:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Korzystasz z Netflix? Uważaj...

Obrazek Korzystasz z Netflix? Uważaj...

Eksperci z krakowskiego laboratorium antywirusowego ESET przechwycili falę wiadomości mailowych, których autor, podszywając się pod Netflix, próbuje wyłudzić dane kart kredytowych od użytkowników tego popularnego serwisu VOD. Wiadomości, które udają komunikat z serwisu Netflix, sugerują odbiorcy rzekome wygaśnięcie hasła i rekomendują jego odświeżenia poprzez zalogowanie się do swojego konta za pomocą podanego odnośnika. Kliknięcie w link przenosi ofiarę do strony, która łudząco przypomina stronę logowania do konta w prawdziwym serwisie Netflix. Głównym celem przechwyconej przez ESET pułapki jest kradzież danych kart kredytowych użytkowników platformy Netflix.

Źródło: Info Prasowe / ESET czytaj więcej...
2020-07-15 12:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

iiyama GB3466WQSU Red Eagle

Obrazek iiyama GB3466WQSU Red Eagle

Jeśli podobnie, jak mi Wasz monitor (24-27-cali), wydaje się już za mały, to nowa oferta firmy iiyama powinna przykuć tutaj Twój wzrok. Model GB3466WQSU Red Eagle to 34-cale przepełnione gamingiem, bo przy rozdzielczości natywnej 3440 x 1440 punktów na wygiętej matrycy (1500R) w technologii VA, gry muszą wyglądać jeszcze lepiej. Wszystko to będziemy oglądać przy odświeżaniu 144Hz i wsparciu systemu FreeSync Premium Pro, kontraście statycznym 3000:1 i maksymalnej jasności 400 cd/m² certyfikowanej pełnym HDR400. W zestawie otrzymamy dwa wbudowane, 3 watowe głośniki, komplet wejść 2 x HDMI i 2 x DisplayPort oraz dwa porty USB 3.0. Monitor można już zamawiać w przedsprzedaży pre-order w cenie 429.99 Funtów (~540 USD).

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-07-15 12:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

SHARP - głośnik imprezowy PS-919

Obrazek SHARP - głośnik imprezowy PS-919

Stopniowe rozluźnianie zasad społecznego dystansu jest powodem do świętowania z naszymi najbliższymi i wielu z nas nie może się doczekać, aby ponownie doświadczyć tego prawdziwie imprezowego klimatu. Z nowym głośnikiem imprezowym firmy Sharp - PS-919, będziemy mogli tańczyć całą noc! Ten przenośny głośnik o dużej mocy możesz połączyć w parę, aby uzyskać dźwięk True Wireless Stereo, a migające światła DISCO sprawią, że impreza przeniesie się na kolejny poziom! Niewielkie rozmiary PS-919 i klasa wodoodporności IPX5 sprawiają, że jest to głośnik idealny na imprezy plenerowe.

Źródło: Info Prasowe / SHARP czytaj więcej...
2020-07-15 12:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

QNAP TS-x53D 2.5GbE NAS - do pracy i zabawy

Obrazek QNAP TS-x53D 2.5GbE NAS - do pracy i zabawy

QNAP Systems wprowadził na rynek serię NAS-ów TS-x53D 2.5GbE NAS, w skład której wchodzą modele wyposażone w 2, 4 oraz 6 zatok. Wyposażone w czterordzeniowe procesory 2.0 GHz oraz zdublowane porty 2.5GbE nowości doskonale sprawdzą się w zastosowaniach biznesowych, ale powinny również zainteresować np. graczy szukających przestrzeni dyskowych na swoje ogromne kolekcje gier. Niezawodne, bezpieczne NAS-y zapewniają nie tylko mnóstwo miejsca na dane, ale również wiele dodatkowych funkcji (m.in. możliwość rozbudowy via PCIe, backup do wielu platform chmurowych, bramę chmury plikowej, wyjście HDMI 4K), które czynią je niezwykle atrakcyjnym kosztowo rozwiązaniem.

Źródło: Info Prasowe / QNAP czytaj więcej...
2020-07-14 23:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD Ryzen Threadripper Pro - nowa potężna platforma

Obrazek AMD Ryzen Threadripper Pro - nowa potężna platforma

Firma AMD zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek nowych procesorów AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX, 3975WX, 3955WX i 3945WX. To stworzone dla w pełni profesjonalnych stacji roboczych producentów OEM i integratorów systemów produkty, które zapewniają potężne technologie klasy korporacyjnej i niezrównaną wydajność w najbardziej wymagających zadaniach przy tworzeniu treści cyfrowych, wirtualizacji, analityce danych i projektowaniu. Jest to jednocześnie najbardziej zaawansowana profesjonalna platforma, ponieważ jako pierwsza wnosi obsługą PCIe Gen 4 do w pełni profesjonalnych stacji roboczych, co pozwoli następnej generacji kartom graficznym i nośnikom danych na rozwinięcie pełnego potencjału szybkości.

Źródło: Info Prasowe / AMD czytaj więcej...
2020-07-14 23:40
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR iCUE NEXUS - Steruj za pomocą dotyku

Obrazek CORSAIR iCUE NEXUS - Steruj za pomocą dotyku

CORSAIR wprowadził do sprzedaży wszechstronny kontroler w formie ekranu dotykowego – iCUE NEXUS. Premierowy produkt kalifornijskiego producenta umożliwia jednoczesne zaprogramowanie ponad 200 ekranów oferujących do sześciu wirtualnych przycisków. Każdy zestaw można szybko i dowolnie zmieniać dzięki intuicyjnemu interfesjowi, który pozwala „przewijać” ekran w lewo i prawo. Dodatkowo, użytkownik może programować wygląd każdego przycisku korzystając z niemalże dowolnych elementów graficznych. Dzięki swoim funkcjom, iCUE NEXUS oferuje wygodny dostęp do wszechstronnych opcji oprogramowania CORSAIR iCUE, takich jak monitorowanie systemu oraz podzespołów w czasie rzeczywistym, tworzenie skrótów do aplikacji czy programowanie makr.

Źródło: Info Prasowe / Corsair czytaj więcej...
2020-07-14 23:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

PNY XLR8 Gaming EPIC-X RGB

Obrazek PNY XLR8 Gaming EPIC-X RGB

PNY ogłasza premierę nowej linii modułów pamięci RAM do komputerów stacjonarnych – XLR8 Gaming EPIC-X RGB DDR4. Dedykowane są one graczom, modderom i entuzjastom, którzy oczekują od sprzętu wysokiej wydajności, możliwości podkręcenia osiągów, efektywnego odprowadzania ciepła oraz swobody personalizacji efektów RGB. Moduły zapewniają niezrównaną wydajność i doskonałą moc obliczeniową. Dzięki dobremu odprowadzeniu ciepła i obsłudze XMP 2.0 zapewniają wysoką prędkość działania, najwyższą przepustowość i najniższe opóźnienia, tym samym maksymalizując stabilność i szybkość reakcji komputera podczas grania lub korzystania z aplikacji, które wymagają dużej ilości pamięci operacyjnej.

Źródło: Info Prasowe / PNY czytaj więcej...
Strona 1 ze 100 12345...100>>>