2020-01-20 15:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Fleeceware - 25 aplikacji ze Sklepu Play opróżnia kieszenie

Obrazek Fleeceware - 25 aplikacji ze Sklepu Play opróżnia kieszenie

We wrześniu zeszłego roku analitycy bezpieczeństwa poinformowali o tym, że wielu wydawców aplikacji, którzy praktykują podejrzany model biznesowy, pobiera nadmierne kwoty za aplikacje, jeśli użytkownik nie anuluje „subskrypcji” przed zakończeniem bezpłatnego okresu próbnego. Chociaż Google Play wycofało zgłoszone aplikacje, naukowcy odkryli nową flotę 25 aplikacji na Androida, które obciążają użytkowników. Dodanie „oprogramowania polarowego” do krajobrazu cyberbezpieczeństwa może budzić poważne obawy, ponieważ liczba instalacji wynosi 600 milionów, konkurując z jednymi z najlepszych legalnych aplikacji znalezionych w Google Play.

Źródło: Info Prasowe / Bitdefender czytaj więcej...
2020-01-20 15:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Delock 87748 - stacja dokująca 4K

Obrazek Delock 87748 - stacja dokująca 4K

Delock 87748 to stacja dokująca 4K, którą można podłączyć do portu USB-C lub Thunderbolt 3 w dowolnym laptopie. Dzięki wydłużonej obudowie wykonanej z metalu może ona pełnić także rolę podstawki, poprawiając komfort pracy i wentylację komputera. Co istotne, stacja dokująca Delock obsługuje funkcję Power Delivery. Użytkownik nie traci więc żadnego portu w laptopie, a jednocześnie zyskuje szereg nowych możliwości. Prezentowana stacja dokująca Delock 87748 jest wyposażona w cztery porty USB 3.0 i dodatkowy, oprócz USB-C PD, port USB-C, dzięki którym można podłączyć wszystkie niezbędne akcesoria. Urządzenie ma również wyprowadzony pełnowymiarowy port HDMI obsługujący transmisję w jakości 4K30, co pozwala na skorzystanie z zewnętrznego monitora lub projektora. Osoby potrzebujące niezawodnego i szybkiego łącza sieciowego docenią obecność portu LAN.

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia czytaj więcej...
2020-01-20 13:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

MSI MAG Forge – niedrogie i przewiewne obudowy z RGB

Obrazek MSI MAG Forge – niedrogie i przewiewne obudowy  z RGB

MSI wprowadza do sprzedaży trzy obudowy komputerowe z serii MAG Forge. Nowości są przeznaczone dla płyt ATX i mniejszych. Ich konstrukcja zapewnia dobry obieg powietrza oraz uwzględniono w niej wentylatory z podświetleniem RGB. MAG Forge 100R, MAG Forge 100M oraz MAG Forge 101M odznaczają się niewielkim rozmiarem, jak na obudowę w formacie Midi-Tower mieszczącą płyty ATX. Jednak dzięki przemyślanej konstrukcji nie trzeba się ograniczać przy wyborze karty graficznej. MAG Forge pomieszczą modele o długości do 330 mm.

Źródło: Info Prasowe / MSI czytaj więcej...
2020-01-20 12:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS - Radeon RX 5600 XT w wersji ROG Strix i TUF Gaming

Obrazek ASUS - Radeon RX 5600 XT w wersji ROG Strix i TUF Gaming

ASUS niebawem zaprezentuje swoje dwa nowe modele kart graficznych Radeon RX 5600 XT w wersjach ROG Strix oraz TUF Gaming. Obie wersje zostaną fabrycznie podkręcone (OC), a według najnowszych, sieciowych plotek, AMD wspiera swoich partnerów biznesowych w tworzeniu "wzmocnionych", niereferencyjnych wersji akceleratorów graficznych, by zwiększyć ich atrakcyjność względem konkurencyjnych kart GeForce RTX 2060. Nie podano jeszcze, o ile wzrosną prędkości pracy GPU obu kart. W modelu ROG Strix RX 5600 XT O6G otrzymamy spory radiator DirectCU III, zajmujący aż trzy sloty w naszej obudowie, trzy wentylatory Axial-Tech z technologią Fan-Stop i podświetlenie LED RGB.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-01-20 12:37
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Cooler Master - To pasty termoprzewodzące, a nie dragi...

Obrazek Cooler Master - To pasty termoprzewodzące, a nie dragi...

Cooler Master słynie z promowania indywidualnych modów swoich obudów (ogłasza specjalne konkursy), a teraz przyszedł czas na zmiany w opakowaniach past termoprzewodzących. Moją pierwszą myślą, kiedy ujrzałem "strzykawkę" TIM, było łatwiejsze dozowanie termo-masy na powierzchni promiennika procesora (szeroki wylot). Jednak okazuje się, że głównym powodem zmiany wyglądu opakowania, są rodzice młodych użytkowników komputerów, którzy normalne, medyczne strzykawki, w jakich rozprowadzane jest większość past termoprzewodzących, brali za narkotyki. Aby uniknąć takich skojarzeń, CM zacznie wprowadzać więc swoje nowe, spłaszczone wersje "strzykawek", które przy okazji ułatwiają rozprowadzanie pasty na coraz większych "czapkach" IHS naszych procesorów.

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2020-01-20 12:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nowe laptopy Acer dla sektora edukacyjnego

Obrazek Nowe laptopy Acer dla sektora edukacyjnego

TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3 to lekkie i mobilne, a zarazem wytrzymałe laptopy o przekątnej ekranu 11,6 cala, przeznaczone do szkół, gdzie sprzęt elektroniczny jest zazwyczaj eksploatowany w trudnych warunkach. Poza zwiększoną wytrzymałością, laptopy oferują też długi czas pracy na baterii - nawet do 12 godzin. Zarówno konwertowalny Spin B3, jak i klasyczny B3 są zgodne z amerykańskim standardem MIL-STD 810G, charakteryzują się podwyższona odpornością na upadki bądź zalania. Przeprowadzona seria testów objęła m.in. testy upadku z wysokości ok. 122 cm oraz zalania klawiatury 330 ml płynu.

Źródło: Info Prasowe / Acer czytaj więcej...
2020-01-16 17:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Green Cell - Trzy premierowe produkty

Obrazek Green Cell - Trzy premierowe produkty

Targi CES (Consumer Electronic Show) 2020 jak co roku odbyły się w Stanach Zjednoczonych, w Las Vegas, gromadząc tysiące producentów, startupów i innych firm prezentujących najciekawsze nowości z branży elektronicznej. Jedną z niewielu obecnych, polskich marek był Green Cell, który zaprezentował 3 premierowe produkty. Pierwszym produktem jest power bank PowerPlay20, który powstał na fali popularności PowerPlay10. Green Cell wyciągnął z niego najlepsze cechy i podwoił pojemność z 10 000 mAh do 20 000 mAh.

Źródło: Info Prasowe / Green Cell czytaj więcej...
2020-01-16 13:40
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Thule Paramount – nowe, miejskie plecaki ’pogodoodporne’

Obrazek Thule Paramount – nowe, miejskie plecaki ’pogodoodporne’

W ofercie Thule pojawiły się cztery nowe produkty z docenianej przez użytkowników i testerów serii Thule Paramount – dwa plecaki (o pojemności 24 i 27 litrów), hybryda plecaka z torbą na laptopa oraz torba na ramię. Nowości zaprojektowano z myślą o osobach, które codziennie transportują (np. do pracy lub na uczelnię) cały zestaw urządzeń elektronicznych, od laptopów i tabletów, aż po ładowarki i powerbanki – są świetnie zabezpieczone przed wilgocią, mają praktyczne i bezpieczne magnetyczne zamknięcia oraz mnóstwo miejsca i przegródek/kieszeni, dzięki którym zawsze wszystko jest na miejscu i pod ręką.

Źródło: Info Prasowe / Thule czytaj więcej...
2020-01-16 13:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium

Obrazek PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium

Zasilacz awaryjny PowerWalker VFI 1000 LR1U Lithium stworzono z myślą o ochronie najbardziej krytycznej infrastruktury - kluczowych serwerów, stacji roboczych, czy sprzętu sieciowego. Jest on wykonany w technologii online i dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji to on zasila podłączone urządzenia, skutecznie separując je od sieci i potencjalnych zakłóceń. Jednocześnie są one zasilane w sposób ciągły, ponieważ w razie braku zasilania nie następuje przełączanie na zasilanie akumulatorowe. oferują pełną sinusoidę na wyjściach i są wyposażone w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe. Wśród ich zalet producent wylicza niższą wagę i koszty utrzymania oraz wysoką żywotność, która ma wynosić aż dziesięć lat.

Źródło: Info Prasowe / EntryMedia czytaj więcej...
2020-01-16 13:02
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Palit przedstawia serię kart z potrójnym wentylatorem

Obrazek Palit przedstawia serię kart z potrójnym wentylatorem

Palit Microsystems prezentuje nową serię opartą na architekturze NVIDIA Turing GeForce RTX SUPER. Pierwsi przedstawiciele tej serii to GeForce RTX 2080 SUPER, RTX 2070 SUPER GamingPro. Wykorzystują architekturę Turing i taktowane są wyższymi niż modele referencyjne zegarami. Nowa konstrukcja układu chłodzenia GeForce RTX 2080 SUPER i GeForce RTX 2070 SUPER sprawia, że tradycje serii GameRock i JetStream dotyczące wydajności i kultury pracy są kontynuowane. Modele Palit GeForce RTX 2080 SUPER i GeForce RTX 2070 SUPER GamingPro dysponują układem z potrójnym wentylatorem zapewniającym optymalną temperaturę pracy i wysoką wydajność w grach.

czytaj więcej...
Strona 1 ze 100 12345...100>>>