2021-03-08 13:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Królewski Instytut Technologii w Szwecji z procesorami AMD EPYC

Obrazek Królewski Instytut Technologii w Szwecji z procesorami AMD EPYC

W Szwecji powstaje nowy superkomputer „Dardel”, który nazwano tak w hołdzie szwedzkim artystom: Thorze i Nilsowi Dardel. Zlokalizowany w Sztokholmskim Centrum Wydajnej Komputeryzacji (PDC), który zaangażowany jest w badania nad tzw. wielkimi wyzwaniami, będzie służył użytkownikom Szwedzkiej Narodowej Infrastruktury Komputerowej (SNIC) do prac nad zmianami klimatu, przyszłością energetyki, urbanizacji i jakości życia w warunkach zmian struktury populacji. System powstaje na zamówienie Królewskiego Instytutu Technologii w Szwecji (KTH) we współpracy z firmami HPE i AMD.

Źródło: Info Prasowe / AMD czytaj więcej...
2021-03-08 13:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

XIGMATEK Aquarius Plus Queen

Obrazek XIGMATEK Aquarius Plus Queen

Czyżby ukłon w stronę Dnia Kobiet? Marka XIGMATEK zaprezentowała obudowę Aquarius Plus Queen w typowo kobiecym kolorze, czyli głębokiego różu. Produkt o wymiarach 415 mm x 280 mm x 427 mm (LxWxH), jest teczhnicznie zgodny z "normalną", białą wersją Aquarius Plus, tak więc bez trudu zmieścimy w wersji dla księżniczek karty graficzne o długości do 36 cm (w zestawie jest adapter do bocznej ekspozycji akceleratora) oraz wieżowe schładzacze procesorów o wysokości do 15.8 cm. Podzespoły w takim komputerze, będzie można podziwiać przez frontową i boczną szybę z hartowanego szkła. Ceny wersji Aquarius Plus Queen, jeszcze nie ujawniono, ale całkiem możliwe, że "różowo" nie będzie...

Źródło: TechPowerUP czytaj więcej...
2021-03-06 14:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Promocja robotów sprzątajacych yeedi

Obrazek Promocja robotów sprzątajacych yeedi

Od niedawna na naszym rynku dostępne są roboty sprzątające firmy yeedi. Ta nowa marka pozwoliła cieszyć się użytkownikom automatycznymi odkurzaczami za rozsądną cenę. Do tej pory dostępne w Polsce za pośrednictwem Aliexpress były dwa modele tej firmy k650 i k700, a wkrótce dołączył do nich trzeci model yeedi 2 hybrid. Z tej okazji w dniach 8-13 marca 2021 yeedi oferuje na Aliexpress specjalną promocję na swoje roboty sprzątające. Wszystkie modele yeedi z dostawą 3-dniową z magazynu w Polsce.
yeedi k650 oferowany jest z rabatem minus 12 USD (cena końcowa: 152.99 USD)
yeedi k700 oferowany jest z rabatem 21 USD (cena końcowa: 194.28 USD)
yeedi 2 hybrid oferowany jest z rabatem 27 USD (cena końcowa: 253.60 USD)

Źródło: Info Prasowe / yeedi czytaj więcej...
2021-03-05 15:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

AMD prezentuje kartę graficzną AMD Radeon RX 6700 XT

Obrazek AMD prezentuje kartę graficzną AMD Radeon RX 6700 XT

Firma AMD zaprezentowała najnowszego członka rodziny kart graficznych z serii RX 6000 – model AMD Radeon RX 6700 XT, czyli sprzęt oferujący nieprzeciętną wydajność dla graczy celujących w rozdzielczość 1440p. Karta ta korzysta z możliwości architektury AMD RDNA 2, 96 MB AMD Infinity Cache oraz 12 GB pamięci GDDR6, dzięki czemu oferuje nawet 2-krotnie wyższą wydajność i zachwycające nowe funkcje w wybranych tytułach w porównaniu do starszych kart graficznych tej klasy. Zapewniając nawet 165 FPS w rozdzielczości 1440p to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy chcieliby wymienić swój 3-4-letni model karty graficznej.

Źródło: Info Prasowe / AMD czytaj więcej...
2021-03-05 15:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis Thor 380, 400 i 401 RGB

Obrazek Genesis Thor 380, 400 i 401 RGB

Genesis Thor 380 RGB to klawiatura mechaniczna wyposażona w przełączniki Outemu Blue. Cechują się one wyraźną odpowiedzią zwrotną - słyszalnym kliknięciem i wyczuwalnym skokiem. Model Genesis Thor 400 RGB, wykorzystujący switche Kailh RED, to z kolei propozycja dla fanów przełączników liniowych. Osoby poszukujące klawiatury dającej dobry feedback bez odgłosu klikania mogą postawić na wersję Thor 401 RGB z przełącznikami Kailh Brown. Siła aktywacji niezależnie od modelu ma wynosić ok. 45 g. Wszystkie wymienione klawiatury mają aluminiowe obudowy i wklęsłe przyciski o niskim profilu. Nadruki na kapslach wykonano w technologii “Double Injection”, dzięki czemu znajdujące się na nich symbole powinny dobrze znosić próbę czasu.

Źródło: Info Prasowe / Entrymedia czytaj więcej...
2021-03-05 15:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Samsung Galaxy XCover 5

Obrazek Samsung Galaxy XCover 5

Samsung prezentuje nowy wytrzymały smartfon Galaxy XCover 5, który został zaprojektowany tak, aby sprostać wymogom najbardziej wymagających zawodów, a jednocześnie spełnić oczekiwania coraz bardziej mobilnych pracowników. Nowy smartfon Galaxy XCover 5 łączy w sobie wytrzymałość i wygodę korzystania, a jego design sprawia, że urządzenie nie tylko dobrze leży w dłoni, ale również jest dostatecznie wytrzymałe, by sprostać najbardziej wymagającym warunkom. Podwyższona czułość smartfona umożliwia korzystanie z niego w rękawicach ochronnych, a udogodnienia w postaci wymiennej baterii, zapewniają użytkownikom moc na cały dzień pracy.

Źródło: Info Prasowe / Samsung czytaj więcej...
2021-03-05 15:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Duże zmiany w Morele.net

Obrazek Duże zmiany w Morele.net

Morele.net, sklep internetowy działający w segmencie elektroniki użytkowej, dość intensywnie wszedł w nowy rok. Pod koniec lutego firma zaprezentowała nową identyfikację wizualną oraz platformę komunikacji wraz z hasłem: zakupy online to pestka. Podjęte działania to kolejne kroki w kierunku tworzenia i rozwijania platformy, na której zakupy odbywają się w wygodny i prosty sposób. To jednak nie koniec zmian. Marka, zgodnie z realizowaną misją, wprowadziła usługę Morele MAX, która ma jeszcze bardziej ułatwić zakupy online.

Źródło: Info Prasowe / Morele.net czytaj więcej...
2021-03-05 14:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Rusza przedsprzedaż telewizorów LG OLED na rok 2021

Obrazek Rusza przedsprzedaż telewizorów LG OLED na rok 2021

Już w dziś rusza przedsprzedaż telewizorów LG OLED, która potrwa do 31 marca. Klienci będą mogli otrzymać między innymi konsolę Xbox Series X z dodatkowym kontrolerem, grami i dostępem do Game Pass, bezprzewodowe słuchawki LG TONE Free FN7 lub FN4, a nawet ultrabooka LG Gram 14”. Dla osób, które dokonają zakupu telewizora LG OLED do końca marca, przygotowano także bezpłatną dostawę i instalację telewizora. Przedsprzedaż będzie prowadzona w sklepach: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Neonet, LG Brand Store w Warszawie i Wrocławiu oraz w sklepach specjalistycznych.

Źródło: Info Prasowe / LG czytaj więcej...
2021-03-05 14:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Inteligentne okulary Razer Anzu - ochrona oczu i dźwięk open-ear

Obrazek Inteligentne okulary Razer Anzu - ochrona oczu i dźwięk open-ear

Firma Razer zaprezentowała Razer Anzu Smart Glasses, swoje pierwsze w historii okulary. Razer Anzu to niezwykłe połączenie ochrony, dzięki soczewkom filtrującym w 35% niebieskie światło, polaryzacyjnych okularów przeciwsłonecznych, chroniących w 99% przed promieniowaniem UVA/UVB, sterowania dotykowego i dźwięku typu open-ear. Tworzy to jedyne w swoim rodzaju urządzenie ubieralne. Razer Anzu poprawiają wrażenia podczas pracy w domu i sprawiają, że rozrywka cyfrowa lub zajęcia na świeżym powietrzu są kolejną okazją do zademonstrowania własnego stylu.

Źródło: Info Prasowe / Razer czytaj więcej...
2021-03-05 14:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Elgato - nowe produkty dla fanów streamingu: Light Strip i Wave Panels

Obrazek Elgato - nowe produkty dla fanów streamingu: Light Strip i Wave Panels

Elgato zaprezentował pierwsze dwie nowości z premierowych linii produktowych pomagających w personalizacji domowego studia oraz stanowiska do streamingu – Elgato Light Strip i Elgato Wave Panels. Light Strip oświetla otoczenie dzięki zaawansowanym diodom RGBWW LED, którymi można sterować przy użyciu wygodnej aplikacji mobilnej, na PC lub za pomocą urządzenia Stream Deck. Wave Panels to dwuwarstwowa konstrukcja zmniejszająca echo i pogłos w pomieszczeniu. Specjalne, modułowe i sześciokątne panele można łatwo przymocować do ściany w miejscu, w którym wymaga tego akustyka pomieszczenia lub zgodnie z preferencjami użytkownika.

Źródło: Info Prasowe / Corsair czytaj więcej...
Strona 1 ze 100 12345...100>>>