Małe kłopoty z AMD Llano A8-3850

Nowe układy AMD, czyli Llano spotkały się z przychylnym przyjęciem prasy komputerowej, jako świetne rozwiązanie do budowy multimedialnych komputerów. Jednak jak to z nowościami bywa, pojawił się problem dotyczący konkretnie modelu A8-3850, który mimo odblokowanego mnożnika, nie chce zbytnio zmieniać swojego parametru prędkości pracy rdzeni. Co prawda programy monitorujące pokażą nam wartości 4-5 GHz, ale nie zauważymy w zasadzie żadnego wzrostu wydajności. Jak ostrzega TechPowerUp, z dużą rezerwą podchodźmy do pokazywanych wyników podkręcania tego procesora w okolice 6 GHz, bo jest to tak zwany "Empty Overclocking" (puste przetaktowanie).
Aktualizacja:
Mamy informację od AMD na ten temat.
Procesory A8-3850 mają zablokowany mnożnik. Cały "problem" polega na tym, że w niektórych modelach płyt BIOS nie wykrywa tego faktu i daje, jak się okazuje, nieprawdziwą możliwość zmiany mnożnika, a np. CPU-Z odczytuje stan mnożnika z BIOSu, natomiast w rzeczywistości mnożnik pozostaje nie zmieniony, a overclocking za jego pomocą nie jest możliwy w przypadku tego procesora.
Trochę detali na temat AMD E-450 APU

Jak podaje Fudzilla, jej "agenci" dotarli do informacji na temat detali technicznych nowego procesora AMD E-450 APU dla platformy Brazos. Układ ten również będzie posiadał dwa rdzenie Bobcat, ale pracować mają one z prędkością 1.65GHz. Zintegrowany z nim układ graficzny HD 6320 wyposażony w 80 procesorów strumieniowych otrzymał technologię podobną do Turbo Core, która pozwala na zmianę zegara GPU z 508MHz do 600MHz. Kolejną nowością jest wsparcie zintegrowanego kontrolera pamięci dla modułów DDR3 1333MHz, co powinno przynajmniej teoretycznie zwiększyć wydajność IGP. Bez zmian (w porównaniu z modelem E-350) pozostaje ilość pamięci podręcznej (1MB L2 cache) i maksymalna wartość TDP na poziomie 18W. Nie wiadomo jeszcze, kiedy układ ten zadebiutuje oficjalnie.
Źródło: FudzillaToshiba prezentuje oficjalnie Qosmio F750 3D

Toshiba Computer Systems, oddział Toshiba Europe GmbH, prezentuje pierwszego laptopa zdolnego wyświetlać obraz 3D, którego oglądanie nie wymaga zakładania specjalnych okularów. Jest to pierwszy konsumencki laptop oferujący tak komfortowy sposób odbioru obrazów w trójwymiarze. Co ciekawe, notebook ten posiada funkcję jednoczesnego odtwarzania dwóch trybów: 3D i 2D. Dzięki temu użytkownik może na przykład w jednym oknie oglądać trójwymiarowy film i w tym samym czasie w drugim oknie szukać w sieci informacji na jego temat. Qosmio F750 3D wyposażony jest ponadto w funkcję wysokiej jakości konwersji materiału DVD z 2D do 3D. Otwiera to szerokie możliwości wykorzystywania tak wyposażonego notebooka przez profesjonalistów z dziedzin architektury, grafiki, projektowania, a także nauki, w tym medycyny. (Dalej)...
Źródło: Info Prasowe / TOSHIBA czytaj więcej...Nowa płyta główna GIGABYTE GA-970A-UD3

GIGABYTE wprowadza na sklepowe półki najnowszy model płyty głównej GA-970A-UD3 opartej na nowoczesnym chipsecie AMD 970. Chipset ten, posiada pełną obsługę podstawki AM3+ oraz 32-nanometrowych procesorów z serii FX opartych o nową architekturę Bulldozer, które trafią na rynek w 3 kwartale bieżącego roku. GA-970A-UD3 to konstrukcja, której wysoka jakość wykonania oraz wsparcie dla szeregu nowoczesnych rozwiązań technicznych, zaskarbi sobie przychylność wśród graczy oraz fanów cyfrowej rozrywki. Platforma posiada pełen zestaw złącz i portów, które zapewniają wysoki komfort pracy. Wśród nich można wymienić dwa złącza graficzne PCI-E x16, SATA 3 oraz USB 3.0 pozwalające na niezwykle szybki transfer danych. Dodatkowo, płyta wyposażona została w zaawansowany system zasilania, złożony z aż 8+2 faz zasilających. Pozwala on na dostarczenie bardziej stabilnego zasilania CPU oraz wspomaga bezproblemową pracę całego systemu nawet po podkręceniu jego parametrów. (Dalej)...
Źródło: Info Prasowe / GIGABYTE czytaj więcej...Corsair Hydro Series H80 i H100 liquid CPU w sprzedaży

Corsair zawiadamia, że jego zapowiadana seria wodnego systemu chłodzenia Hydro Series liquid CPU jest już do kupienia. Modele H80 i H100 mają w założeniu pozwolić nam na stworzenie bezobsługowego, cichego systemu chłodzenia zarówno dla komputerów ogólnego zastosowania, jak i wydajnych maszyn dla graczy. obie konstrukcje składają się z wydajnej chłodnicy oraz miedzianego bloku z mikro kanałami odprowadzającym ciepło z procesora sprzężonego z pompą i cyfrową elektroniką czuwającą nad pracą wentylatorów - po dwie sztuki 120mm w obu konstrukcjach. Za H80 zapłacimy 109 USD, natomiast H100 to już wydatek 119 USD. Corsair daje dla Hydro Series po pięć lat gwarancji.
Źródło: TechConnect czytaj więcej...Intel - Core i7-970 i trzy układy low-voltage na emeryturę...

Intel wysyła na "emeryturę" kolejne układy pierwszej generacji procesorów Core. Tym razem ustalono status EOL (End of Life) dla sześciordzeniowego modelu Core i7-970 dla high-End'owej podstawki LGA1366 oraz trzech laptopowych układów low-voltage - Celeron U3400, Core i5-540UM i Core i7-660UM. Te wszystkie "procki" zamawiać będzie można do 27 stycznia 2012 roku, a z fabryk ostatnie sztuki wyjadą 6 sierpnia 2012. W międzyczasie zastąpią je nowe konstrukcje Sandy Bridge-E dla podstawki LGA2011, druga generacja dla gniazda LGA1155, czyli Ivy Bridge oraz bazujące na nich mobilne, niskonapięciowe UM.
Źródło: TechConnect