Kingston prezentuje DataTraveler Mini 3.0
Kingston wprowadził dzisiaj na rynek nową rodzinę flashdysków o nazwie DataTraveler Mini 3.0. Ten smukły pendrive o wymiarach 4.2 cm x 1.26 cm x 0.59 cm oferowany jest w wersji 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Zastosowany interfejs USB 3.0 gwarantuje odczyt wynoszący 70 MB\s oraz zapis 15 MB\s (wyjątkiem jest wersja 16 GB, której zapis wynosi tylko 10 MB\s).
Plusem DataTraveler Mini 3.0 jest także pięcioletnia gwarancja, której udziela Kingston oraz różne wersje kolorystyczne. Producent podkreśla, że DataTraveler Mini 3.0 sprawdzi się tam, gdzie trzeba szybko przenieść pliki takie jak zdjęcia, wideo czy muzykę. Zastosowana obudowa wytrzyma temperatury od minus 20°C do nawet plus 85°C. Ceny niestety nie podano.
Nowa obudowa lustro od In Win
In Win jest znany z wypuszczania innowacyjnych obudów komputerowych, ale to co dzisiaj prezentuje, chyba przekracza wszelkie wyobrażenia jak może wyglądać obecnie komputer stacjonarny. Nowy model nazywa się In Win Tou (z mandaryńskiego „przeźroczysty”). Przy wyłączonym zasilaniu jest koloru lustrzanego, a po włączeniu power’a na ON, robi się (naprawdę) przeźroczysty. Boki, przód i tył obudowy są zbudowane z szesnastu paneli stworzonych z wysokiej jakości szkła hartowanego o grubości 3mm, a tacka od płyty głównej z piaskowanego aluminium o grubości 4mm. Jakby tego było mało, to z przodu mamy panel dotykowy do włączania komputera, regulacji podświetlenia i prędkości obrotowej wentylatorów.
Źródło: Caseking czytaj więcej...AMD oficjalnie prezentuje R9 290 (bez X)
Zgodnie z niedawną zapowiedzią, dzisiaj debiutuje Radeon R9 290 (bez X). Karta ta wykorzystująca układ „Hawaii” wyposażona jest w 2560 strumieniowych procesorów, 4 GB pamięci GDDR5, 160 TMU, 64 ROP oraz 512 bitową szynę pamięci. Rdzeń graficzny taktowany jest na 948 MHz, podczas gdy pamięci efektywnie taktowane są na 5000 MHz.
O wydajności nowej karty AMD możecie przekonać się czytając test zamieszczony na naszym portalu. Na koniec małe porównanie cen. Nowy Radeon R9 290 w wersji referencyjnej ma kosztować 399 $. Dla porównania GTX 780 (który w wielu grach przegrywa wydajnością z R9 290) jest o 100$ droższy. Tradycyjnie w dniu premiery wszyscy producenci zaprezentowali referencyjną kartę różniącą się tylko opakowaniem.
AMD Radeon R9 290 - AMD idzie za ciosem
Od premiery układy Hawaii i karty Radeon R9 290X nie minęło jeszcze 2 tygodnie, a AMD idąc za ciosem prezentuje drugą kartę zbudowaną na tym samym GPU, model Radeon R9 290. Pierwotnie karta ta miała być bezkonkurencyjna w swojej kategorii cenowej jednak po premierze karty R9 290X NVIDIA zdecydowała się mocno obniżyć cenę GeForce'a GTX 780 zmuszając tym samym AMD do konkurowania właśnie z tym modelem. Zobaczmy więc jak najnowsza karta AMD poradziła sobie w testach. Zapraszam.
Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...


