World of Warships – startują pamiętniki twórców
Pierwsza część pamiętników twórców dla oczekiwanej gry MMO, World of Warships, jest już dostępna i przedstawia unikatowość walki na wodzie, wielkie jednostki pływające oraz klasy statków. Twórcy gry skupiają się w szczegóły przeprowadzonych badań, które pozwolą World of Warships utrzymać historyczny autentyzm oraz głębię taktyczną pozwalającą dominować morza i oceany z użyciem różnych klas okrętów - lotniskowców, olbrzymich okrętów wojennych, ciężkich krążowników oraz lekkich niszczycieli. Seria pamiętników twórców będzie kontynuowana, aby w szczegółach przedstawić nową grę firmy Wargaming, zespół twórców stojący za nią oraz zróżnicowane aspekty rozgrywki podczas procesu jej tworzenia. Pierwsza część pamiętników dostępna jest w rozwinięciu newsa...
Źródło: Info Prasowe / Wargaming czytaj więcej...WD TV - Nowy odtwarzacz multimedialny Western Digital
WD zaprezentowała dziś nowe urządzenie multimedialne z serii WD TV – Personal Edition. Jest to odtwarzacz z Wi-Fi, który obsługuje praktycznie każdy plik multimedialny, zapisany na dyskach USB, magazynowych urządzeniach sieciowych lub jakichkolwiek komputerach podłączonych do sieci domowej. Odtwarzacze WD TV — Personal Edition pozwalają klientom odtwarzać dużą gamę osobistych materiałów multimedialnych, w tym zdjęcia, pliki wideo oraz utwory muzyczne na domowych systemach kina domowego. Urządzenia obsługują wiele różnorodnych formatów plików, w tym MKV, MP4, AVI, WMV, MOV, i wiele innych. Użytkownicy mogą przesyłać pliki z każdego napędu USB podłączonego do sieci, takiego jak urządzenia firmy WD z serii My Passport Ultra i My Book, a także z rozwiązań chmury osobistej i magazynów sieciowych, z serii My Cloud. Odtwarzacze współpracują także z kamerami cyfrowymi oraz każdym komputerem PC lub Mac podłączonym do sieci domowej.
Źródło: Info Prasowe / WD czytaj więcej...ASUS Strix - Karty graficzne i słuchawki dla graczy
Firma ASUS wprowadza nową serię sprzętu dla graczy o nazwie Strix, co w starożytnej grece oznaczało sowę. Zwierzę to posiada najlepszy słuch, ostry wzrok, jest zwinne i szybkie – cechy te były inspiracją przy projektowaniu produktów. Słuchawki Strix Pro filtrują do 90 proc. szumów otoczenia, a karty graficzne Strix R9 280 i Strix GTX 780 są nie tylko wydajne, ale i bezgłośnie. Po raz pierwszy zastosowano w nich technologię chłodzenia 0dB, która przekłada się na całkowicie cichą pracę przy mniej wymagających grach. Pierwsze modele kart graficznych z nowej serii Strix są oparte o procesory RadeonTM R9 280 i GeForce GTXTM 780. Strix R9 280 posiada 3GB pamięci graficznej GDDR5 i taktowanie na poziomie 980MHz. Z kolei Strix GTX 780 aż 6GB pamięci GDDR5 i taktowana jest przyspieszonym zegarem 941MHz. Korzystają z nowego, ekskluzywnego designu wentylatorów, z którym przy mniej wymagających grach pracują praktycznie bezgłośnie.
Źródło: Info Prasowe / ASUS czytaj więcej...AMD Catalys 14.6 Beta niebawem do pobrania
Niebawem AMD wyda nowy sterownik AMD Catalyst 14.6 Beta. Sterownik ten poza typowymi usprawnieniami przynosi też sporo nowości, na które warto zwrócić uwagę:
_ technolgia Mantle działa już na notebookach z technologią AMD Enduro (od 14 do 21% większa wydajność na karcie AMD Radeon HD 8970M)
- doszły nowe, rozszerzone ustawienia korekcji kolorów i możliwość dostosowywania głębi kolorów do poszczególnych wyświetlaczy, np. 10-bitowych
- nowa metoda konfiguracji Eyefinity, dzięki której grupowanie ekranów można również robić w obrębie wyświetlaczy o różnej rozdzielczości. Dzięki temu np. do jednego ekranu Full HD można dostawić po bokach dwa mniejsze i w ten sposób lepiej rozłożyć podział obrazu ramkami, a przy tym dostosować wysokość obrazu do najniższego monitora. Konfiguracja sprowadza się teraz często nawet do jednego kliknięcia myszą.
Monitor AOC u2868Pqu - 28-cali w rozdzielczości Ultra HD
Firma AOC poszerza swoją linię monitorów o 28-calowy model z rozdzielczością Ultra HD (4K). Na ekranie AOC u2868Pqu wyświetlanych jest ponad 8,29 miliona pikseli – czterokrotnie więcej w porównaniu do ekranów z rozdzielczością Full HD. AOC u2868Pqu został wyposażony w matrycę TN o formacie 16:9, która zapewnia krótki czas reakcji wynoszący 1 milisekundę. Sprawia to, że monitor dobrze sprawdzi się m.in. w grach z dynamiczną akcją. Jasność podświetlenia matrycy w prezentowanym modelu sięga 300 cd/m². Dzięki zastosowaniu technologii Frame Rate Control ekran AOC u2868Pqu jest w stanie wyświetlić ponad miliard kolorów. W monitorze dostępne są funkcje picture-in-picture oraz picture-by-picture. Pozwalają one na jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł, np. z odtwarzacza Blu-ray i komputera.
Źródło: Info Prasowe / AOC czytaj więcej...ProtonMail - bezpieczna poczta z szyfrowaniem AES
Gdy w 2013 roku Edward Snowden opublikował poufne dokumenty związane z NSA zaczęto głośno mówić o poufności informacji. Nic więc dziwnego, że uczelnie takie jak Harward, MIT czy ośrodek CERN stworzyły usługę o nazwie ProtonMail. Największą zaletą ProtonMail jest to, że serwery zlokalizowane są w Szwajcarii. W kraju kojarzonym z dobrą czekoladą oraz markowymi zegarkami nie istnieje prawna regulacja ze strony Stanów Zjednoczonych czy Unii Europejskiej.
Twórcy ProtonMail obiecują, że nie przechowują informacji o użytkowniku taki jak np. adres IP. Istotną funkcjonalnością jest także szyfrowanie poczty przychodzącej oraz wychodzącej. Nawet jeśli ktoś zdołałby przechwycić taką wiadomość to bez odpowiedniego klucza AES nie uzyska on dostępu do treści. Co ciekawe w ProtonMail zintegrowano także mechanizm pozwalający na samo destrukcję wiadomości po określonym czasie.
Nvidia GeForce GT 740 - premiera niebawem
Jeszcze w tym tygodniu ma odbyć się premiera budżetowej karty Nvidii z serii GeForce GT 740. Karta bazująca na układzie GK107 oferowana będzie w wersji z 1 GB pamięci GDDR5 lub 2 GB GDDR5. Na pokładzie GT 740 znajdziemy 384 procesory CUDA, 32 jednostki TMU, 16 ROP oraz 128 bitową szynę pamięci. Karta ta będzie pobierała energię wprost z złącza PCI-Express 3.0 x16.
Niewykluczone, że pojawią się też niereferencyjne wersje (np. podkręcone) wymagające dodatkowego zasilania 6pin PCI-E. Expreview dotarł do pierwszych zdjęć tej karty oferowanej przez Galaxy oraz Gainward.



