Archiwum wiadomości z dnia 2014-07-07
2014-07-07 14:45
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
16

Google pozwane przez Goldman Sachs przez brak opcji unsend

Obrazek Google pozwane przez Goldman Sachs przez brak opcji unsend

Firma inwestycyjna Goldman Sachs przy pomocy Sądu spróbuje przekonać Google do wprowadzenia opcji, która wycofa wysłaną wiadomość. Wszystko zaczęło się gdy przez pomyłkę pracownik Goldman Sachs wysłał wiadomość na adres @gmail.com zamiast na @gs.com. Dodajmy – w treści załącznika znajdował się poufny plik związany z informacjami zastrzeżonymi przez Goldman Sachs.

W pierwszej kolejności przedstawiciele próbowali skontaktować się z właścicielem skrzynki pocztowej w usłudze gmail.com. Jednak bez skutecznie. Gdy to nie pomogło Goldman Sachs poprosiło Google o usunięcie nieszczęsnej wiadomości emailowej z swoich serwerów. Niestety bez powodzenia. Następnym krokiem będzie rozprawa sądowa w celu wymuszenia opcji wycofania wysłanej wiadomości email (unsend). Do „pomyłki” miało dość niedawno, dokładnie 23 czerwca 2014. Zastanawiać może jedno – dlaczego pracownik aż tak pomylił się wpisując adres @gmail zamiast @gs przesyłając tak ważne dokumenty.

Źródło: Techspot czytaj więcej...
2014-07-07 11:51
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
7

Metalowe nakładki na klawisze od Tt eSPORTS czyli Metalcaps

Obrazek Metalowe nakładki na klawisze od Tt eSPORTS czyli Metalcaps

Marka TT eSPORTS przygotowała ciekawe rozwiązanie dla zwolenników modowania swojego sprzętu (a w szczególności – klawiatur). Mające swoją premierę METALCAPS to nic innego niż specjalne metalowe nakładki na klawisze wykonane z stopy cynku. Wymienić możemy zarówno wybrane klawisze (np. W A S D + Esc lub ↑↓←→ + Esc) a także wszystkie 38 klawiszy (alfanumeryczne, punktatory, strzałki oraz Esc).

Należy jednak zauważyć, że Metalcaps zgodny jest z mechanicznymi klawiaturami wyposażonymi w system przełączników od TT eSport lub MX Cherry. Wariant z pięcioma nakładkami będzie kosztował 19.99 $, natomiast komplet 38 klawiszy – 69,99 $. Na dniach METALCAPS ma być dostępne u naszych zachodnich sąsiadów (Niemcy), a także w USA czy na Tajwanie.

Źródło: Techpowerup czytaj więcej...
2014-07-07 08:33
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
7

Jeśli lecisz do USA - lepiej naładuj swój sprzęt elektroniczny

Obrazek Jeśli lecisz do USA - lepiej naładuj swój sprzęt elektroniczny

Jeśli w najbliższej przyszłości planujecie odwiedzić Stany Zjednoczone to mamy dla was ostrzeżenie. TSA (Transportation Security Administration) zaostrzyła wewnętrzne przepisy bezpieczeństwa. Wybrane loty z Afryki, Europy lub na Bliski Wschód będą dodatkowo kontrolowane przez sprawdzenie urządzeń elektronicznych. Władze na lotnisku będą mogły poprosić o uruchomienie telefonu komórkowego, laptopu czy tabletu .

Dalszy zapis jest interesujący. Jeśli z jakiegoś powodu (np. niski poziom baterii) nie uda wam się włączyć kontrolowanego urządzenia władze na lotnisku mają prawo zarekwirować sprzęt. Tak radykalne przepisy zostały wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożenia terrorystycznego.

Źródło: Techspot czytaj więcej...