Archiwum wiadomości z dnia 2014-08-14
2014-08-14 14:54
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
7

Borderlands: The Pre-Sequel bezpłatnie dla niektórych kart GeForce GTX

Obrazek Borderlands: The Pre-Sequel bezpłatnie dla niektórych kart GeForce GTX

Czas wkroczyć do akcji i splądrować księżyc planety Pandora. Od dziś gracze, którzy kupią u partnerów akcji karty graficzne NVIDIA® GeForce® GTX® TITAN, 780 Ti, 780 i 770 otrzymają bezpłatną kopię gry Borderlands®: The Pre-Sequel™, która stanowi nowy rozdział wielokrotnie nagradzanej serii Borderlands, wydawanej przez 2K i produkowanej przez studio Gearbox Software.

Poznamy w niej historię głównego czarnego charakteru z gry Borderlands 2, którym jest Handsome Jack i dowiemy się, jak zyskał swoją potęgę. Akcja jest osadzona w czasie pomiędzy grami Borderlands i Borderlands 2. Borderlands: The Pre-Sequel zapewnia graczom nowe wrażenia w świecie o obniżonej grawitacji.

„Osoby, które zagrają w Borderlands: The Pre-Sequel na komputerze z wydajną kartą graficzną NVIDIA, skorzystają z atrakcyjnych sprzętowych efektów specjalnych, w tym niesamowitych efektów uderzeń od kul, eksplozji lodu i cząsteczek, a także symulacji ubrań oraz płynów, które zachwycają mnie za każdym razem, gdy je widzę”, powiedział Randy Pitchford, prezes i dyrektor generalny Gearbox Software.

Źródło: Informacja prasowa czytaj więcej...
2014-08-14 13:51
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Sapphire Radeon R7 250X GHz Edition

Obrazek Sapphire Radeon R7 250X GHz Edition

Sapphire przygotowało nową wersję fabrycznie podkręconej karty graficznej Radeon R7 250X Vapor-X. Z wysokimi zegarami otrzymamy model Radeon R7 250X GHz Edition, w której układ graficzny pracuje z prędkością 1000 MHz (nominalnie 925 MHz), natomiast 2GB pamięci GDDR5 z 128-bitową szyną wymiany danych, ustawiono na efektywne 4.80 GHz (nominalnie 4.5 GHz). Karta zasilana jest jedną 6-pinową wtyczką PCIe, a z generowanym ciepłem poradzi sobie dwu wentylatorowy system chłodzenia Vapor-X. Na podwójnym śledziu znajdziemy dwa gniazda DVI i po jednym HDMI 1.4a oraz DisplayPort 1.2. Akcelerator bazuje na GPU "Cape Verde" wykonanym w 28 nm procesie technologicznym i dysponującym 640 procesorami strumieniowymi, 40 jednostkami TMU i 16 ROP. Ceny jeszcze nie podano.

Źródło: TechPowerUp czytaj więcej...
2014-08-14 12:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Pamięci HyperX Savage

Obrazek Pamięci HyperX Savage

HyperX prezentuje wydajne pamięci HyperX Savage, które jeszcze w tym miesiącu zastąpią w portfolio marki kości HyperX Genesis. HyperX Savage to nie tylko gamingowa wydajność, ale także dynamiczny design. Charakteru modułom dodaje czarna płytka PCB oraz czerwony, wykonany z aluminium, asymetryczny radiator. Jego niewielkie wymiary gwarantują, że kości zmieszczą się nawet w zestawach wyposażonych w duże systemy chłodzenia CPU. Częstotliwość taktowania sięgająca nawet 2400 MHz, niskie wartości opóźnień i pojemności do 32GB - pamięci HyperX Savage trafią na rynek jeszcze w sierpniu. Duża szybkość modułów gwarantuje wzrost wydajności systemu i sprawniejszy multitasking.

Źródło: Info Prasowe / HyperX czytaj więcej...
2014-08-14 11:56
Autor: Karol Grynarski (Langley)
4

Nowy Media Center od OrigenAE

Obrazek Nowy Media Center od OrigenAE

Firma OrigenAE została założona w 2000 roku przez dwóch maniaków kina domowego i od początku swojego istnienia specjalizowała się w wypuszczaniu wysokiej klasy obudów typu Media Center. Nie inaczej jest tym razem, gdy OrigenAE prezentuje nowy model o nazwie MM100, który jest zbudowany w całości ze szczotkowanego aluminium. Obudowa pomieści w środku bez problemu najnowsze płyty główne typu Mini-ITX, a oprócz tego zmieścimy w środku jeszcze dwa dyski twarde 2.5 cala (SSD lub HDD) oraz jedną nagrywarkę Blu-Ray lub DVD-RW z tak zwanym napędem szczelinowym jak w radiach samochodowych. Dodatkowo producent przewidział miejsce na jeden slot PCI-Express typu low-profile, gdzie możemy zamontować kartę graficzną, muzyczną lub tuner telewizyjny do naszego kina domowego.

Źródło: Caseking czytaj więcej...
2014-08-14 10:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Noctua wyposaża posiadaczy płyt LGA2011-3 w SecuFirm2

Obrazek Noctua wyposaża posiadaczy płyt LGA2011-3 w SecuFirm2

Noctua ogłosiła, że nadal będzie podtrzymywać tradycję bezpłatnego dostarczania swoim klientom zestawów montażowych SecuFirm2 do montażu na nowych platformach. Teraz akcja wsparcia klientów austriackiego koncernu dotyczy mocowań dla gniazd LGA2011-3 dla procesorów Haswell-E. Starsze modele można wyposażyć w zestaw NM-I2011 bez dodatkowych kosztów. Mechanizm montażu radiatorów jest identyczny, jak w przypadku gniazda LGA2011-0, więc posiadacze poprzednich wersji SecuFirm2 dla LGA2011 mogą go stosować na platformach Intela "Haswell-E" X99 bez żadnych ulepszeń i modyfikacji. Użytkownicy starszych modeli coolerów Noctua, które nie zawierają w zestawie SecuFirm2 otrzymają NM-I2011 za darmo, wystarczy tylko przesłać do Noctuy kopię zakupu coolera i płyty głównej LGA2011-3 lub procesora na to gniazdo.

Źródło: Info Prasowe / Noctua czytaj więcej...