Siema.Była wczoraj u mnie burza dopiero teraz podłaczyli prad.Mam listwe która wyłaczyłem ale chyba nie dała rady :P Włączyłem zasilacz to 2 razy wiatraki sie zaświeciły.Przycisk power nie reaguje ,na płycie też.Świeci sie tylko dioda przy kablu enternet i na dolo koło musycznej na płycie głownej.A jak pamietam to dioda koło ramu i procka też powinna sie świecic>?
Forum > Hardware > spalił sie komp?
Wysłane 2012-08-21 14:44
spalił się tylko wtedy gdy masz w miejscu kompa kupkę popiołu, a w każdym innym przypadku na pewno się nie spalił ...a tak na serio to najczęściej zasilacz do wymiany, ale możliwe, że płyta też. żeby sprawdzić zasilacz wystarczy odłączyć wszystkie wtyczki zasilacza od płyty głównej i zewrzeć w tej szerokiej zielony z czarnym - jak zasilacz ruszy to jest chyba ok, a jak nie to do wymiany. głębsza analiza jak sprawdzisz.
Wysłane 2012-08-21 14:45
Spróbuj odłączyć kompa od listwy i kabel od zasilacza odepnij od niego i połóż gdzieś bokiem na kilka minut (np 10) potem wszystko po podłączaj i spróbuj odpalić kompa jeszcze raz. Jeśli nie zaskoczy to znaczy, że sprawa jest poważniejsza niż zbłąkany ładunek
Wysłane 2012-08-21 15:21
Zrobiłem tak jak Pi_nio mowiłeś i działa zasilacz
Wysłane 2012-08-21 16:34
@@MAKAR@ to teraz poskładaj wszystko z powrotem w całość i po złożeniu zewrzyj w tej samej wtyczce szary z czerwonym i odpal kompa - jak nie wstanie to płyta, jak wstanie to płyta albo zasilacz. trzeba zmierzyć. najlepiej podłączyć do płyty inny, działający zasilacz, ale jak nie masz to męczymy dalej
...gdyby nie wstało to możesz potem jeszcze zewrzeć czarny z zielonym w momencie gdy masz zwarty szary z czerwonym - zasilacz wystartuje, ale czy reszta to zależy od tego czy płyta dobra - jak będziesz miał czarny ekran to: jeżeli zmierzone napięcia na końcówkach zasilacza są prawidłowe to płyta do wymiany, a jeżeli nie to zasilacz na pewno, a płytę trzeba testować na nowym zasilaczu
chyba zmienię nazwisko na System-Ekspercki
Wysłane 2012-08-21 17:51
Zrobiłem tak i nic sie nie dzieje.
Wysłane 2012-08-21 19:31
kiedys miałem tak samo to spalił mi sie gygabyte
Wysłane 2012-08-21 20:54
@@MAKAR@
Skąd wiesz, że zasilacz masz sprawny ? Sprawdzałeś miernikiem napięcia czy tylko sugerujesz się pracą wiatraka ?
@Yesusik
Ampery dla bezpiecznika to nie problem. Baa nawet im więcej tym szybciej się spali, natomiast problemem jest bardzo wysokie napięcie i jak można zauważyć bezpiecznik 5x20 czyli standard dla listw komputerowych jest stworzony do napięcia maksymalnego 250V. Im dłuższy tym większe napięcie pracy.
PS piorun spokojnie "przeskoczy" między końcami bezpiecznika 5x20 nawet bez druta w środku więc o jakim zabezpieczeniu my mówimy ?
Kto jest online: 0 użytkowników, 181 gości