Forum > Hardware > Ikony same zmieniają położenie hmm

Strona 1 z 1 1
skocz

TonySoprano

Wysłane 2012-10-31 11:23

Hej,

Mam taki mały problem..Gdy kliknę odśwież/lub zrestartuję PC to wszystkie ikony na pulpicie same się "porządkują" alfabetycznie, czy w jakiej tam kolejności. Jest to trochę denerwujące i za bardzo nie wiem co dalej zrobić \"\hmmm\" Auto rozmieszczanie mam odhaczone, skanowałem 2 różnymi programami antywirusowymi itp \"\hmmm\"

krymtON

Wysłane 2012-10-31 11:37

A sortowanie wyłączył?? :>

Graty jak każde inne ;)

TonySoprano

Wysłane 2012-10-31 11:39

@krymtON

No pewnie \"\spoko\"

kowgli

  • kowgli
  • wiadomość Użytkownik

  • 4367 wypowiedzi

Wysłane 2012-10-31 13:28 , Edytowane 2012-10-31 13:30

Nie zmieniasz przypadkiem rozdzielczości, np. łącząc się zdalnym pulpitem? Przestawia to za każdym razem ikony.

Warto też zadać pytanie po co Ci ikony na pulpicie? Jedyną ikonę jaką tam mam to kosz + czasami jakieś tymczasowe śmieci. W Windows od Visty wzwyż najwygodniej uruchamia się programy przez wyszukiwanie w menu start, od 7 wzwyż dodatkowo można przypiąć najczęściej używane programy do paska. Do XP są dodatki emulujące całkiem sprawnie wyszukiwanie w późniejszych wersjach Windows.

Yesusik

Wysłane 2012-10-31 14:56 , Edytowane 2012-10-31 14:57

@kowgli
Nie wszyscy są w stanie zapamiętać nazwy programów, żeby nie powiedzieć, że wiele osób pamięta tylko wygląd ikonki (tzw."wzrokowcy"), a nazwę już wcale... inna rzecz, że wystarczy zrobić "literówkę" w pisowni i już programu nam wyszukanie nie znajdzie. Nie twierdzę, że takim laikiem komputerowym jest autor tematu, ale wiele osób, które nie pracują na co dzień z PC, mogą mieć już problem z takim wyszukiwaniem.
\"\upsa\"


PS
Też jestem przeciwnikiem "zaśmieconego" pulpitu i jak widzę u kogoś dziesiątki ikon, a nie daj Boże, jeszcze mnóstwo innych plików, to mnie krew zalewa (oczywiście w przenośni, bo wtedy normalnie tłumaczę userowi, jakie są tego wady).
\"\diabel\"

よろしく

kotin

Wysłane 2012-10-31 15:25 , Edytowane 2012-10-31 15:28

Ja też lubię trochę skrótów na pulpicie i parę gadżetów na pasku bocznym, po to są. \"\hmmm\"

@TonySoprano czy to stary system? W sensie czy dawno postawiony? Może już czas na niego? Nie uważam co prawda żeby od czasów Visty trzeba było system co roku stawiać od nowa, ale czasem się uszkadza. Spróbuj jeszcze chkdsk.exe, sterowniki grafiki daj nowsze, lub starsze...

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

TonySoprano

Wysłane 2012-10-31 15:28 , Edytowane 2012-10-31 15:28

Nie nie..ja nie chce niczego zaśmiecać. Po prostu chciałbym mieć posegregowane trochę i już \"\tuptup\" Komputer jest tylko i wyłącznie do gier. Do niczego innego go nie używam, więc nie sądzę aby był zanieczyszczony pierdołami \"\tuptup\" System stoi od marca, win7 \"\spoko\"

1pudel

  • 1pudel
  • wiadomość Użytkownik

  • 351 wypowiedzi

Wysłane 2012-10-31 17:44

[LINK]

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 1 użytkowników, 170 gości

NetCop ,