Bartku odniosę się do tego modelu G30.
W swojej ciekawej lub nie karierze opylacza telewizorów sprzedałem i rekomendowałem wiele modeli Panasa. G30 był bardzo dobrym koniem sprzedażowym.
Pierwsza kwestia, jest to najniższy model już z "dobrą" matrycą neoplasma. Co nam daje ona?
Kolor czarny! Czerń jakiej w tej chwili próżno szukać u konkurencji w tej klasie cenowej i też odrobinę wyższej. Ani Samsung E450/e490 ani też seria e530 nie da Ci takiego koloru czarnego. O LG już nie wspomnę.
Płynność obrazu też stoi na bardzo wysokim poziomie.
Może to głupie ale człowiek patrzy na detale, i np. taki pilot w panasach...Mega dobrze wykonany i przejrzysty.
A samo skręcanie telewizora... Też widać,że się przyłożyli do tematu bo nawet sama podstawa waży swoje i daje poczucie bezpieczeństwa,że wszystko jest dobrze zrobione.
Odnośnie dźwięku, czy też odgłosów wydawanych przez TV... Każda plazma wydaje dzwięk, mniejszy lub większy...A to przez sekcje zasilania,a to przez wiatraki umieszczone z tyłu TV.
Ale patrząc na warunki domowe, głupi dekoder enki będzie głośniejszy niż ten g30.
Warto dodać,że na plazmie będziesz miał odrobinę lepiej obrobiony sygnał SD niż na LCD, no może bardziej niż odrobinę
Uważać na plazmę? Hmm... Chodzi o wypalanie. Sprzęt jest od tego żeby go używać.
Co do spadku cen... Hmm może o kilka złotych być ale...nie o połowę. Za długo już pracuję w tej branży ,żeby w to uwierzyć
Ten Panas ma już troche miesięcy na rynku, ale wyprzedanie go za hmm 1000zł to jednak nie. Najśmieszniejsze jest to, że dana firma woli dać na recykling stary sprzęt niż go oddać za połowę ceny lub utrzymuje daną cenę,a TV wisi sobie na sklepie i czeka...Czeka...Ps, 42g20 Kosztuje na miesiąc sierpień 1799zł
Podpowiem jeszcze coś...Panasonic jest tak pewny swoich produktów,że zrobie akcje podobną jak na początku tego roku na 5 lat gwarancji...Może teraz może znów za rok z groszem ale zrobi...I wtedy przedłużysz sobie za darmo
Forum > Hardware > Przekonajcie albo odwiedźcie mnie do zakupu plazmy G30
Wysłane 2012-09-13 11:11
Wysłane 2012-09-13 11:39
@morfi101
Nie zrozumiałeś mnie.
Bo piszę właśnie, że różnicy nie będzie pomiędzy plazmą a LCD jak Ci puszczą demo w sklepie, i że wtedy nie widać złych cech LCD. Natomiast słabe strony wyskoczą właśnie przy normalnym źródle sygnału jak np. kablówka czy zwykła antena.
Reszta się zgadza
Wysłane 2012-09-13 15:41 , Edytowane 2012-09-13 16:02
@MarTnes
Powoli się kończy era analogowego sygnału w Polsce, kablówki dawno się przygotowały na przejście na sygnał cyfrowy, sygnał z satelity jest już od dawna cyfrowy - problem to dodatkowe dekodery dla abonamentów i koszty pakietów i nadal mają gorszą jakość od platform cyfrowych. Pozostaje nam tylko stare nagrania z VHS i innych. Jak mamy do dyspozycji cyfrowy tuner DVB-T, a analogową tv z anteny lub podstawowy pakiet z kablówki to już teraz TV z tunera DVB-T w rozdzielczości PAL bije je jakością obrazu na LCD czy Plaźmie. Tak czy inaczej wszystko zmienia się na korzyść FULL HD jak mamy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości. Telewizja będzie zmuszona nadawać wszystkie kanały w HD nieco w gorszej jakości niż z BLU-RAY'a. W końcu era tradycyjnego sygnału PAL (720x576) powinna się zakończyć najpóźniej w 2015r.
Tradycyjny sygnał PAL całkiem dobrze się ogląda na małych projektorach LED. Po co do kina jak można go w domu urządzić. Na dużym ekranie LCD nie wygląda to dobrze, ale z projektora LED to już całkiem całkiem nieźle i do tego duży obraz powyżej 60-80 cali. Kino w porównaniu do TV w domu musi być atrakcyjne pod względem jakości obrazu oraz dźwięku. DVD (720x576) to tylko hybryda czyli cyfrowa jakość w rozdzielczości SD przed rowolucją HD nawet w 720p (1280x720) już mi to wystarcza. Zanim DVD odniosło sukces na rynku to kasety VHS częściowo wyparły VIDEO CD czyli popularny MPEG. DVD to MPEG2 zdolny obsługiwać rozdzielczości HD, w teorii zmieścił by się film na płycie DVD (17 GB) w kompresji mniejszej niż DiVX/XVID. Później jak pojawił się MKV (AVC) to narobił niezłego zamieszania w wysokiej jakości obrazu HD zajmującego miejsce na płycie DVD (8 GB i mniej).
morfi101
To się zmieni na korzyść OLED'a. Powoli coś się w tym kierunku dzieje i jak już na rynku się pojawią w większych ilościach to zobaczymy je w praktyce jak działają.
award
Obecne plazmy nie mają takich problemów z wypalaniem co te przed 2004r i zdaje się mi też pobór energii też jest mniejszy. A tak w zasadzie kto ogląda TV przez 24-godziny dziennie?
W telewizorach mamy teraz HD 1080, a później będzie HD 4K. Tak w sumie nie ma co się tym podniecać skoro główna zaleta to zwiększanie rozdzielczości oprócz coraz większego rozmiara TV w domu. Na rynku powoli tanieje TV LCD (LED) 60". Jeszcze dobrze pamiętam stare lata jak byłem mały i był tylko czarno-biały TV 22" UNITRA. Do dzisiaj zachowałem sobie na pamiątkę lampy elektronowe. Jak ten czas leci...
Wysłane 2012-09-13 16:00
@Krzys81
Mi też wystarcza dobrej jakości obraz 720p, ale mam w domu porównanie: 32 cale LCD i 42 cale plazma. I sorry ale mkv 720p i to nie poddany jakiejś super kompresji na LCD wygląda jak kupa w porównaniu do tego na plaźmie. A LCD jest 3 lata młodszy od plazmy... Co z tego, że PAL się kończy jak na dzień dzisiejszy kanały HD to co najwyżej 1080i, czyli do jakości 1080p z BluRay to nie ma nawet podejścia. Jeszcze lata miną nim będziemy w stanie wykorzystać nasze telewizory FullHD do odbioru telewizji w prawdziwym FullHD, a i pewnie dalej pozostanie problem dużej kompresji, a co za tym idzie jednak straty na jakości obrazu.
Druga sprawa to taka, że są różne gusta i różne wymagania. Dla jednej osoby obraz wydaje się świetny, a dla drugiej będzie co najwyżej przeciętny. No bo jak określić kupno 50 calowego LCD i podpięcie go pod zwykłą kablówkę. Przecież tam można sobie guza nabić o piksele na ekranie...
Wysłane 2012-09-13 16:09
@MarTnes
Plazma zawsze lepsza, ale jak porównywać plazmę z LCD to najlepiej przy tej samej przekątnej czyli 42".
Kto jest online: 0 użytkowników, 171 gości