dla otuchy powiem, że ja modyfikowałem bios nie w laptopie lecz w płycie głównej, która nie miała natywnej obsługi nvme. pacjentem była płyta z chipsetem z87x, trochę poczytałem ściągnąłem potrzebne pliki, chwila grzebania w edytorze biosu, uaktualnienie biosu płyty i po krótkiej chwili cieszyłem się obsługą nvme poprzez pciex. instalacja windows poszła gładko, bootowanie bez problemów, chodziło to bez najmniejszych zastrzeżeń ponad rok dopóki nie sprzedałem sprzętu. także ja zachęcam do własnoręcznej modyfikacji ale trzeba pamiętać, że ryzyko uwalenia biosa niestety jest
Forum > Hardware > Niech mi ktoś wyjaśni dyski SSD m.2 ..proszę
Wysłane 2018-10-12 01:26 , Edytowane 2018-10-12 01:27
Wysłane 2018-10-12 22:42 , Edytowane 2018-10-13 18:15
djluke
Należą się TObie podziękowania wielkie za ten poradnik. Szukajac wczoraj trafiłem na część ale ten poradnik, jest bardzo dobry. Przyznam, że miałęm problemy ze zrozumieniem pewnych zwrotów, być może efekt tłumaczenia google?
Jednak finalnie, choć do końca nie byłem pewny czy w dobrym miejscy zrobiłem wpis sterownika, jak widać laptop uruchamia się czyli, nie skopałem go..jeszcze. Wg procedury na końću poradnika wszystko NIBY zgadza się. Jutro po pracy, zakładamy nowy dysk i patrzymy, co sie dzieje a co nie
. Dziś już nie mam siły.
……………………………
Wypada końcowo podziękować gdyż już pracujemy na nowym systemie. Sama instalacja przebiegła bez NAJMNIEJSZYCH problemów i zajęła około 5 min do momentu logowania na koncie Microsoft. Potem..były schody, czarny ekran ale kursor widoczny i posłuszny myszce. Restart,,komunikat o problemach i konieczności instalacji krytycznych poprawek systemu. Wszystko się zrobiło i teraz już zaczynam odzyskiwanie tego, co mi potrzebne.
Wypada zauważyć, że ta 10ka instalowałą się i wygląda inaczej niż poprzednia wersja. Teraz jeszcze tylko sterowniki, oprogramowanie i chyba wystarczy.
Czy przy takiej konfiguracji jak obecnie, czyli ten Samsung 970Evo 256GB m.2 z systemem, drugi dysk to także SSD ADATA SU800 ultimate 120GB ale 2,5" a trzeci (też jest) stary 2.5" HDD Samsung Momentus 1TB zostawić system jak stoi, czy warto jeszcze coś uczynić?
Start od momentu wciśnięcia przycisku power do wpisania kodu PIN- około 7 sekund. Zamykania systemu -max 2 sekundy. Ogólnie jak na razie komp daje radę..a ma już prawie 3 latka.
Dziękuję jeszcze raz djluke boski jeste ś
Kto jest online: 0 użytkowników, 152 gości