witam serdecznie,
dostalem zadanie kupienia zestawu kina domowego. generalnie juz wybralem takie cos: zestaw i to raczej nie jest negocjowalne
zalety to:
- YAMAHA:)
- Blue ray
- opcja przegladania seici lokalnej
- wiele innych bajerow:)
i teraz mam problem bo trzeba dobrac kolumny. zestaw nie musi byc audiofilski przynajmniej narazie wiec zalezy mi na kolumnach budzetowych czyli dobrych wsrod najslabszych:)
wybralem cos takiego: kolumny ze wzgledu na swietne opinie na roznych forach.
i tutaj pojawia sie moje pytanie:
zagubiony wsrod opisu wzmacniacza w aplitunerze chcialbym wiedziec czy te kolumny nie sa za slabe do tego aplitunera?
dziekuje
Forum > Hardware > prosba o ocene zestawu audio
Wysłane 2014-12-09 11:43
Wysłane 2014-12-09 12:00
Trafiłeś na złe forum z tym tematem. Audio stereo kłania się
Wysłane 2014-12-09 14:58
kupując takie audio pod uwagę bierz jedno elektronika starzeje się duuzo szybciej niż glosniki czyt. kolumny.
kupując ampli czy wzmacniacz bierzesz pod uwagę ze wymienisz go za 3-4 lata a kolumny jak przyinwestowales będą grac i grac... poza tym nie wiem czy ten blu-ray to taki bajer no chyba ze każdy film będzie ten ktoś kupowal na plycie blu-ray - nie wnikam.
druga sprawa jeśli to ma być stereo to każdy jeden wzmak stereo zagra ci lepiej niż "kino domowe z blu ray".
jeśli planowana jest rozbudowa do 5.1, 5.0 czy nawet 7.1 warto zakrecic się za jakims ampli fajnie spisują się marantz 5008.
osobiście posiadam HK AVR370 i bardzo sobie chwale. Co do zakupow polecam użytkownika blackninja na stronce hdtv przejrzysz wszystkie sklepy a jak on powie ci cene to kupisz u niego :)
dla peerzykladu ja za HK AVR 370 i paradigm monitory 9 .v7 w stereo dalem 4700... gdzie cena samych kolumn w sklepach to 3.499 a ampli 2799...oczywiście dorzucil kable audio itp. gwarancja w sklepie u nich (on jest pracownikiem sklepu audio znajdującego się w PL ) na podstawie faktury która wystawiają do sprzętu.
poza tym kupowanie ampli za 2k i kolumn za 499zl... az prosi się o komentarz. I nie chodzi tu o wywalanie kasy bo wiadomo każdy kupuje we własnym zakresie a najlepiej przejrzyj sobie HDTV i zobaczysz co ludzie polecają :) pozdro
Wysłane 2014-12-09 15:58
Ja tam może się nie znam ale nie za bardzo rozumiem jak mogą być kolumny za słabe? Chyba że to ma nagłaśniać szkolne dyskoteki na sali gimnastycznej? Raczej bym się pytał czy te kolumny dobrze zagrają i czy do ampli za 2k nie kupić lepszych kolumn albo np nie odpuścić sobie BR i nie kupić lepszych kolumn
Wysłane 2014-12-09 16:10
Juz mowie co rozumiem przez "za slabe".chodzi o to ze jest na aukcji napisane ze zalecany wzmacniacz 20-100w. A w opisie ampli jest kilka parametrow dot.wzmacniacza i nie wiem ktory brac pod uwage.
Nie chce rezygnowac zblue ray. Czy ktos w ogole slyszal te kolumny czy zakladamy ze sa zle i juz? Nie jestem audiofilem a mp3 sa dla mnie ok:)
Wysłane 2014-12-09 16:27
KaliN - a niby dlaczego należy wymienić wzmacniacz co 3-4 lata? Psuje się to, zmienia się dźwięk czy co? Ja swojego używam od 14 lat i ciągle gra.
Wysłane 2014-12-09 16:43 , Edytowane 2014-12-09 16:45
@ maq
Pewnie chodzi o ampli kina domowego. Taki jak tu. Mój ma 4 lata i gra spoko tyle że ma np HDMi1.4 więc nie podepniesz PS4 czy czegoś innego żeby puszczać np film w 4k w 60 klatkach na sek bo nie obsłuży. 4 lata temu tylko drogie modele miały podłączenie do sieci i radia internetowe a dziś masz to już w takim tańszym modelu. Tak samo z "kodekami". W 4 letnim modelu pewnie nie otworzysz nowych filmów kodowanych jakimiś nowymi kodekami. Ta tutaj Yamacha też pewnie za 4 lata będzie miała problem z otworzeniem z USB jakiegoś świeżo ściągniętego filmu.
Wysłane 2014-12-09 17:26
@burky:
to:
[ul]
[li]Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał) 115W (6ohms, 0.9% THD)[/li]
[li]Znamionowa moc wyjściowa (20Hz-20kHz, 2 kanały) 80W (6ohms, 0.09% THD)[/li]
[li]Maksymalna moc wyjściowa (1kHz, 1 kanał) (JEITA) 135W (6ohms, 10% THD)[/li]
[li]Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm) -/110/130/jak wzmacniacz daje większ
[/li]
[/ul]
jak wzmacniacz daje większą moc niż głośnik emituje to coś musi się spalić. przeważnie głośnik. :D no, ale działa to tylko wtedy gdy wzmocnienie masz blisko maksymalnego. nie wiem jaki masz duży pokój i czy posiadasz sprawne bębenki w uszach, ale trzeba by dać naprawdę głośno, żeby te głośniki tym wzmacniaczem uwalić. ...jeżeli w ogóle.
Wysłane 2014-12-10 07:51
@ pi_nio
i wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo! wychodzi na to ze bedzie to gralo:)
dziekuje wszystkim za wypowiedzi i porady!
zawsze mozna na was liczyc
Kto jest online: 0 użytkowników, 249 gości