Witam, sprawa jak w temacie mam laptopa Lenovo i moje pytanie zna ktoś jakąś opcje ładowania baterii laptopa nie używając laptopa?. Zależy mi na czymś takim dokupić drugą baterię i jak jedna będzie bliska rozładowania zmieniać na drugą a tą pierwsza wpinać do ładowania poza laptopem. Idzie gdzieś znaleźć takie gotowe rozwiązanie czy nie bardzo? Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
Forum > Hardware > Ładowanie baterii laptopa poza laptopem
Wysłane 2018-01-19 13:39 , Edytowane 2018-01-19 13:54
Powebank odpada bo i tak muszę podpinać go do lapka, równie dobrze mogę podpiąć zasilacz. Obecnie robię tak ze mam dwa lapki jeden ładuje drugiego używam i jak jeden się rozładuje biorę drugi.Tylko jeden to i5 a drugi celeron, więc nie do końca rozwiązanie :). Dwie baterie dały by to samo tylko problem z ładowaniem tych 2 baterii, bo jak uzywam lapka nie lubie przy nim kabli, zawsze zmusza to do używania go w konkretnym miejscu a to już mogę stacjonarny włączyć. Dlatego kombinuje coś z dwoma bateriami jedną ładować drugą używać, myślałem ze będzie to łatwe do ugryzienia. Matce tak zrobiłem słuchawki bezprzewodowe, 2 zestawy akumulatorków jedne zawsze w ładowaniu drugie używane, jak padną to zamiana.
EDIT: Ewentualnie mam inny pomysł, na alledrogo widziałem z greencella baterie niby powiększone z podwójną pojemnością. Tylko jak się maja takie zamienniki do orginalnej baterii. Moja trzymie z 4-5h, niby podwójna powinna x2 ale raczej nie liczyłbym na to, bo ogniwa nie znanego pochodzenia więc może być różnie. Ktoś korzystał z takiego rozwiązania?.
Wysłane 2018-01-19 14:27
Niby tak. Tyle, że power bank może być w postaci podkładki pod laptopa i można go zabierać ze sobą. Więc uniezależnia od gniazdka.
Bateria o większej pojemności będzie działać dłużej, ale jest prawdą, że zamienniki często nie trzymają prawdziwej pojemności. Jednak największą zmorą jest zwykle szybkie zużycie i grzebana elektronika.
W zasadzie niema przeszkód aby wykonać zewnętrzną ładowarkę do baterii. Ale wymaga to sporo zachodu. Trzeba albo użyć gniazda ładowania z jakiegoś uszkodzonego laptopa, albo wydrukować na drukarce 3D. No i do tego użyć gotowej ładowarki która ma możliwość ładowania różnych baterii, np. modelarskiej.
Wysłane 2018-01-19 23:10 , Edytowane 2018-01-20 00:20
@ elkoos
Własnie o coś takiego mi chodzi jak Lizone, muszę poszukać czy znajdę do mojego modelu takie cudo, chodz ceny troche zaporowe.
@1084
Zarzuć linka z podkładka do laptopa z wbudowanym akumulatorkiem bo coś takiego nigdzie nie widziałem, a ciekawy patent
edit: znalazłem do mojego modelu https://www.ebay.com/itm/External-Laptop-Battery-Charger-for-Lenovo-IdeaPad-Y480-Y580-Z580-Z585-L11L6Y01-/400644680488
jak myślicie znajde coś takiego u nas czy tylko ebay?, moj model to z580
Wysłane 2018-01-20 03:26
Czy ja wiem, czy aż tyle czasu potrzeba? Zamawiasz taką jakąś grubszą podkładkę np. z poduchą ala Ikea i wsadzasz do środka akumulator 12V. Do tego, mały, dedykowany zasilacz samochodowy i masz. Może ze 20 minut roboty. Kwestia zakupu płaskiego akumulatorka.
Znałem kiedyś takiego wiekowego Amerykanina który używał sobie akumulatora od wiertarki w tym celu. Miał zasobniki na pasku i podczepił pod to zasilacz samochodowy, a miał 17" HP który szybko padał, a on lubił w ogrodzie sobie posiedzieć na stare lata.
Wysłane 2018-01-20 04:43
Podkładkę z ikei z poduszką, to ja nawet mam w domu. Używałem jej może 3 razy, jeden z bardziej chybionych zakupów. Nie z racji funkcjonalności, tylko ta poduszka zbiera wszystkie możliwe włosy kota w mieszkaniu, więcej czyszczenia tego niż używania. Tak po namyśle nie tego szukam, najlepszym jednak wyborem była by zewnętrzna ładowarka i dwie baterie. Gotowe ładowarki to koszt z 70-90 dolców z ebaya z przesyłka, plus druga bateria kupno. Kwestia zastanowienia czy warto tyle inwestować, nie na takie koszta liczyłem, po chwilowym zastanowieniu coraz bardziej uważam ze nie warto. Chyba że się urodzi inny pomysł, chodź na razie nie mam pojęcia jaki :).
Wysłane 2018-01-21 11:21 , Edytowane 2018-01-21 11:24
@Nirvash82
Jak coś źle myślę, to przepraszam, ale czemu nie wystarczy Ci zakup tylko drugiej baterii? Idziesz spać, ładujesz jedną, idziesz do pracy - drugą, po powrocie do domu masz dwie naładowane...
No a masz przecież drugiego laptopa, co daje jeszcze dwie baterie w razie czego.
Wysłane 2018-01-21 13:15
@kotin
Dwie baterie myślę starczą tylko z tym ładowaniem lipa bo trzeba tego pilnować. Jedną baterie rozładujesz, bierzesz drugą, potem trzeba ładować obie i masz lapka wtedy uwięzionego na kablu na kilka godzin. Na upartego idzie to przeboleć ale szukałem ładowarki którą można ładować poza lapkiem, sporo by to uprościło. Na razie temat odpuściłem możliwe że wymienię ten lapek z celeronem( bo to prawie kalkulator) na nowy i przy kupnie będę głównie patrzeć by bateria trzymała jak najdłużej i proc i5 z tych nowych coffee lake.
Kto jest online: 0 użytkowników, 187 gości