Forum > Hardware > dodatkowy monitor do laptopa.. kłopot

Strona 1 z 1 1
skocz

grizli

  • grizli
  • wiadomość Użytkownik

  • 2529 wypowiedzi

Wysłane 2019-12-13 19:33

Cześć.
Mam taki problem, że podłączyłem do laptopa monitor HP poprzez złącze HDMI. Dawcą obrazu jest ASUS G771. Chciałem dziś zagrać e WoTa i...lipa. Laptop podaje na monitor tylko obraz z integry Intela. Nie moge moge przełączyć, ustawić tak aby obraz wychodził z nVidii dodatkowej.  Próbowałem duplikować obrazy, nic nie pomaga. Gdy chcę uruchomić z ikony zasobnika ustawienia nVidia, wyskakuje komunikat ..ustawienia ekranu nvidia sa obecnie niedostepne. 
Pomysły?

kotin

Wysłane 2019-12-13 20:41 , Edytowane 2019-12-13 20:42

Mam teraz od dawna laptop z samą integrą, więc nie sprawdzę, ale czy to kolejność nie jest ważna? 
Czyli najpierw uruchamiasz grę, zaczyna działać karta Nvidii, (sprawdzasz czy działa) i wtedy podłączasz monitor?

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

grizli

  • grizli
  • wiadomość Użytkownik

  • 2529 wypowiedzi

Wysłane 2019-12-13 21:55 , Edytowane 2019-12-13 21:56

no na taki pomysł nie wpadłem..ale to dość niewygodne. Jak zrobić aby podstawowym był trn HPek i na nim działała grafika nVidii? Laptop startuje od razu na monitorze HP.

kotin

Wysłane 2019-12-14 06:49 , Edytowane 2019-12-14 06:57

Ty się pytasz czy da radę wyłączyć integrę? Od razu tak mów. Nie wiem. Pewnie tak, może w biosie sprawdź. Tylko żeby jakaś w ogóle zadziałała, popatrz czy gdzieś też jest kolejność użycia grafik. Jeżeli się da, to ustawienie obrazu na monitorze nie będzie problemem. Tylko potem jak byś używał laptopa w podróży, nie zapomnij przywrócić Intela. Bateria Ci podziękuje. ;-)

Poczytałem że w biosie lepiej nie, a  https://techformator.pl/jak-wylaczyc-zintegrowana-karte-graficzna-inte...

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

grizli

  • grizli
  • wiadomość Użytkownik

  • 2529 wypowiedzi

Wysłane 2019-12-14 06:54

No nie pytalem p wyłączenie integry tylko jak ustawić aby nvidia dawala obraz..no ale, to tez jest wyjście. Spróbuję po pracy czy zadziala.

kotin

Wysłane 2019-12-14 07:04

https://pl.ateasyday.com/articles/beginner/kak-otklyuchit-vstroennuyu-...
https://www.youtube.com/watch?v=mL3pSCzPS5A

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

komanek

Wysłane 2019-12-14 15:34

A w grze samej nie ma wyboru ekranu?

Ryzen 9 7900X3D MAG CoreLiquid M360 MSI X670E Tomahawk 64GB Trident Z5 Neo RGB 6000 Zotac RTX4070Ti Super SBX AE-5 Kingston KC3000 1TB + Crucial MX500 2TB + Seagate ST2000DL003 Montech Sky Two + Seasonic Focus GX650 MSI Optix MAG274QRF-QD Corsair Dark Core RGB Sharkoon Skiller SGK4 Mobile: Dell G15 5530 + iPhone 15 PRO + iPad Air 11 G6

grizli

  • grizli
  • wiadomość Użytkownik

  • 2529 wypowiedzi

Wysłane 2019-12-15 23:49

Nie, nie działała nvidia wcale, nie było moźliwośći włączenia. W biosie tak samo, zero wyboru. Odinstalowałem cały pakiet i zainstalowałem najnowsze stery. Wszystko teraz mogę przełączać, ustawiać jak chcę.

kotin

Wysłane 2019-12-16 07:44

@grizli
Najważniejsze jest szczęśliwe zakończenie. \"\spoko\"

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro
Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 203 gości