Forum > Ogłoszenia > Praca Lublin - utrzymanie sieci

Strona 1 z 1 1
skocz

cichy

 • cichy
 • wiadomość Użytkownik

 • 3122 wypowiedzi

Wysłane 2018-09-11 22:55

2,7 k na rękę. Miła atmosfera, umowa o pracę - budżetówka. Pilne - jakby ktoś, coś. Wiem że to nie rewelacja ale jednak półka wyżej niż minimum. Serwis, trochę informatyki, trochę terenówki, możliwości rozwoju. Wymagania - uczciwość, dobra prezencja i czytelne pismo.

Prawdopodobnie to skrajny pogląd, ale nie będę się wykłócał.

Wheerex

Wysłane 2018-09-12 11:46

Zupełnie nie w temacie ale to przykre, że w budżetówce tyle płaci się specjalistą. Moim zdaniem to wynagrodzenie powinno być minimum 2x takie.

Piąte koło u wozu (wózka)...

NetCop

 • NetCop
 • wiadomość Moderator

 • 14689 wypowiedzi

Wysłane 2018-09-12 17:42

@Wheerex
To jest dość typowa stawka w Lublinie na takim stanowisku, nie tylko w budżetówce.

ten, który pcha ten wózek

cichy

 • cichy
 • wiadomość Użytkownik

 • 3122 wypowiedzi

Wysłane 2018-09-12 20:04 , Edytowane 2018-09-12 21:39

To nie jest praca dla specjalisty. Nie ma żadnych wymagań odnośnie wiedzy czy wykształcenia. To "trochę informatyki" to jedynie korzystanie z systemów nadzoru sieci i możliwość rozwoju w tym kierunku w trakcie pracy. Serwerami, konfiguracją usług itp zajmuje się kto inny. Technik musi się naprawdę tylko nauczyć obsługiwać reflektometr i mieć ogólny ogar techniczny. Jako , że reprezentuje Urząd ważne są te cechy, które wymieniłem na początku. To praca dla młodego gościa raczej co chce się rozwinąć i mieć coś w CV bo stawka nie jest atrakcyjna jako docelowa ale jak na Lublin i naprawdę dobre warunki w pracy, elastyczny czas - bardziej w stronę luzu niż nadgodzin i to, że w pracy można dotknąć wielu różnych dziedzin i urządzeń z najwyższej półki - nie jest to wcale zła propozycja. Miejsce pracy LPNT - atmosfera jak w Norwegii, nikt się nie spieszy - jakby pieniądze leciały z Nieba. Lecą z podatków :) Sporo jeżdżenia bo sieć ma 3000 km kabli i 314 obiektów aktywnych w całym województwie. Często jedzie się tylko po to żeby ponadzorować prace, spisać protokół. Czasem trzeba włożyć gumiaki i ruszyć w las jak się szuka usterki, ale naprawy samemu tylko drobne i doraźne, docelowe zleca się firmom zewnętrznym.
Sprawa pilna ponieważ z nieprzewidzianych wcześniej przyczyn trzeba obsadzić dwa stanowiska a nie jedno. Jak macie jakieś propozycje to wchodzi w grę spotkanie wstępne ze mną i tak naprawdę formalność w Urzędzie. Drugie stanowisko zwolniło się ponieważ niestety jeden z dotychczasowych techników stracił zaufanie. Raporty paliwowe wykazały że tegoż zaufania nadużył i zostanie zwolniony z dnia na dzień. Do tej pory były umowy - zlecenia więc to jest możliwe. Od października będzie to już umowa o pracę. Sieć do obsługi to Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Lubelskie. Pracodawca - Urząd Marszałkowski Lublin.

Prawdopodobnie to skrajny pogląd, ale nie będę się wykłócał.

Wheerex

Wysłane 2018-09-12 21:59 , Edytowane 2018-09-12 22:01

@NetCop W naszym regionie w tym momencie za ~2500 do ręki to magazyniera znajdziesz co najwyżej (i wcale nie mam na myśli nic złego w byciu magazynierem, to ciężka praca za którą i 2500 to mało, mam na myśli bardziej warunki rynkowe jakie panują).

@cichy ok no nie sprecyzowałeś wcześniej, że bierzcie każdego jak leci kto tylko coś tam liznął z tematu to inna bajka. Mogłeś napisać, że jednym z podstawowych kryteriów jest posiadanie pulsu ;) Żartuje. Tak na poważnie, w rejonie małopolski zachodniej za te pieniądze ciężko miałbyś kogoś takiego znaleźć teraz. Wszyscy bardziej rozgarnięci ludzie, nie mówię już nawet o IT, uciekli do sektora prywatnego. Już pomijam, że z racji wykonywanej przeze mnie pracy, widzę jakie mecenasy (z małymi wyjątkami) pracują w budżetówce w działach IT w mojej okolicy (głównie Urzędy Gmin, szkoły, Zarządy Szkół itp. mniejsze jednostki).

Piąte koło u wozu (wózka)...

cichy

 • cichy
 • wiadomość Użytkownik

 • 3122 wypowiedzi

Wysłane 2018-09-12 22:23 , Edytowane 2018-09-12 22:27

Zrobił się rynek pracownika i dobrze. Taki dziwny efekt dobrej zmiany prawda ?
Faktycznie poniżej 5 k na rękę to trudno żeby się ludzie garnęli do roboty ale prawda jest taka że wciąż są ludzie zarabiający 1500. A ja mówię o 2,7 - to trochę inna półka. Nie zamierzam rekrutować spośród was tylko może spośród jakichś młodych po studiach z rodziny, czy znajomych - takich co chcą zacząć. I nie mów że 2,7 to jest zła oferta na początek.

Prawdopodobnie to skrajny pogląd, ale nie będę się wykłócał.

Wheerex

Wysłane 2018-09-13 08:48

@cichy dla kogoś młodego po studiach, kto chce się dopiero uczyć ta oferta jest na prawdę ok. Tu się z Tobą zgodzę. 

Piąte koło u wozu (wózka)...
Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 84 gości