Witam posiadam procka Intel i5 2500k i płyte Asrock P67 Pro3 i chciałbym na stałe wyłączyć opcję Intel Turbo Boost aby poprostu procek cały czas trzymał mi te 3.3 Ghz bez jakichś skoków. W Biosie wstępnie dałem opcje Intel Turbo Boost i Intel Speed Step Technology na disabled i cały czas widze w programie Asrock Extreme Tuning Utility że skacze mi raz z 1.6 Ghz do 3.3 Ghz czyli wygląda jak by ten Intel Turbo Boost byl caly czas wlaczony a wiec moje pytanie co jeszcze zrobic aby zostal on calkowicie wylaczony ? I jeszcze mam drugie pytanie chciałbym ustawić stałe napiecie dla procka na 1.2 v i czy lepiej to zrobić ustawiając to w biosie w opcji fixed? czy offset? w fixed mozna dac od razu konkretna wartosc a w offsecie poprzez wartosci +0.00? gdzie ? sie zmienia samemu ?
Forum > Software > Intel Turbo Boost
Wysłane 2013-05-09 18:34
@longerek poczekaj chcesz wyłączyć a piszesz że:
W Biosie wstępnie dałem opcje Intel Turbo Boost i Intel Speed Step Technology na enabled i cały czas widze w programie Asrock Extreme Tuning że skacze mi raz z 1.6 Ghz do 3.3 Ghz czyli wygląda jak by ten Intel Turbo Boost byl caly czas wlaczony a wiec moje pytanie co jeszcze zrobic aby zostal on calkowicie wylaczony ?
Jak masz enabled to przecież włączyłeś te funkcje... Ustaw disabled i zobacz czy to wszystko co trzeba zrobić.
Wysłane 2013-05-09 19:30
Jeśli jest to wina problemów jakie masz z kompem to reklamuj. Nie ma prawa nie działać.
to nie o to chodzi, poprostu na innym forum dostalem rade zeby w zwiazku z moimi problemami zwiekszyc troche napiecia na procku i ewentualnie wylaczyc opcje turbo boost i wlasnie probuje to zrobic, tylko ze w opcjach sa dwie opcje na zmiane napiecia przez offset czyli jakby po trochu i fixed czyli sztywne niezalezne od taktowania narazie ustawilem sztywne na 1.2.
Wysłane 2013-05-10 02:32
Napisz lepiej jakie problemy masz z piecem bo podnoszenie napięcia na niekręconym SB jest bez sensu.
Jak masz pamięci ustawione?
Wysłane 2013-05-10 11:40 , Edytowane 2013-05-10 11:43
Napisz lepiej jakie problemy masz z piecem bo podnoszenie napięcia na niekręconym SB jest bez sensu.
Jak masz pamięci ustawione?
Dobra a wiec wkleje post z konkurencyjnego forum na ktorym zalozylem temat z tym problemem
Od jakiegoś tygodnia mam dosyć poważny problem z komputerem a mianowicie następują twarde zwiechy z zapętleniem dźwięku (w większości sytuacji). Wcześnie zdarzało się to raz na dwa, trzy dni, natomiast wczoraj i dzisiaj było to już ponad 3 każdego dnia, zazwyczaj dzieje się to w randomowych sytuacjach np. podczas oglądania jakiegoś streama ale i także podczas grania, zdarzało się tak że podczas jednej gry w dote następowały 3 twarde zwiechy w tych sytuacjach jedyną opcją jest reset.
To co ustaliłem i zrobiłem:
-Temperatura grafiki i procka w stresie nie przekracza 65C a w Idle 40C.
-Instalowałem najnowszy bios
-Testowałem Ramy Memtestem 2h i trzy pętle wszystko czyste
-Skanowałem dyski Hd Tunem i Seatolsem wszystko czyste
-Robiłem Format
-Przepinałem Ramy do innych wejść
-Instalowałem rożne wersje sterowników do grafiki
-Nic nigdy nie podkręcałem
-Obciążałem grafe i procka programem OCCT podczas testu Power Supply po 2 min wywalało zwieche albo reset a czasami ciągnęło przez 1h bez zwiech.
Moje podzespoły
i5 2500K
Asrock p67 Pro3
A-Data 2x4Gb 1600
Antec true power 650
GeForce 570 GTX Twin Frozr III
Samsung F3 1Tb Sata II
Crucial M4 128Gb
myszka wmo 1.1
klawa logitech k120
To jest post z przed ponad dwoch miechow od tego momentu komp był juz w serwisie esc przez 3 tygodnie i wedlug nich z kompem jest wszystko ok, sami zmieniali paste na procku i dokladnie go wyczyscili chociaz ja to zrobilem sam wczesniej. Jezeli u nich bylo ok to sam zaczalem sprawdzac wszystkie rzeczy, ktore sa u mnie a do ktorych oni nie mieli dostepu czyli myszka, klawa, sluchawki, ale bez rezultatu. Komp byl w serwisie jakie 3 tygodnie temu po tym przez prawie tydzien intensywnego uzytkowania bylo wszystko ok po czy nagle jednego dnia ze 3 zwiechy po czym znowu tydzien normalnego uzytkowania i znowu ze dwie zwiechy. Te twarde zwiechy zazwyczaj dzieja sie podczas ogladania streamow albo grania nie pamietam zeby zdarzyl sie chcoiaz jeden przypadek aby mialo to miejsce w innej sytuacji, ale to tez dlatego że jakies 40-50% uzytkowania kompa to wlasnie te dwie czynnosci wiec nie wiem czy sie tym sugerowac. Jeden z uzytkownikow zasugerowal ze moze plyta glowna daje zbyt male napiecia na procek dlatego tyle szumu robie z tymi napieciami :)
Wysłane 2013-05-10 13:14
@longerek a sprawdzałeś soft? Ja kiedyś przez pół roku szukałem winnego bluescreenów i okazało się to Nero. Od tamtego czasu większą uwagę skupiam na tym co jest instalowane.
Czy serwis robił formata?
Czy instalujesz "coś" co może się powtarzać w tych przypadkach?
Wysłane 2013-05-10 15:39 , Edytowane 2013-05-10 15:50
Masz listwę antyprzepięciową czy jakiś tam inny filtr tego co wchodzi do zasilacza?
Wysłane 2013-05-10 17:21 , Edytowane 2013-05-10 17:22
Czy w serwisie testowali też zasilacz miernikiem?
tego nie wiem
a sprawdzałeś soft? Ja kiedyś przez pół roku szukałem winnego bluescreenów i okazało się to Nero. Od tamtego czasu większą uwagę skupiam na tym co jest instalowane.
ja właśnie zwracam duża uwage na to co instaluje, nie instaluje tysiaca roznych programow mam tylko to co niezbedne czyli takie jak steam , office, kaspersky i programy od asrocka i msi oraz komunikatory jak skype team speak i to w sumie wszystko
Czy serwis robił formata?
oni nie robili, ale ja robilem go bezposrednio przed oddaniem do seriwsu i jakis miesiac temu wiec tutaj nie ma winnego :)
Czy instalujesz "coś" co może się powtarzać w tych przypadkach?
tylko te rzeczy, ktore wymienilem ale te programy mialem praktycznie od zawsze a problemy zaczely sie niedawno
Masz listwę antyprzepięciową czy jakiś tam inny filtr tego co wchodzi do zasilacza?
mam i zmienialem na inną tak samo jak i kabel zasilajacy - problem sie powtarzal
Wysłane 2013-05-10 19:53
Na początek przydałoby się pomierzyć napięcia miernikiem w zasilaczu.
Może gdzieś płyta dotyka do obudowy. Wyłącz kompa i podociskaj wszystko, płytę, pamięci, karty rozszerzeń, wszystkie złącza, poruszaj tym wszystkim. Zobacz czy po takim zabiegu jest jakaś poprawa, chociaż na kilka dni.
Następnie pozostaje podmiana poszczególnych komponentów i testowanie aż w końcu drogą eliminacji dojdzie się do tego który element za to odpowiada.
Wysłane 2013-05-10 20:11
ta płyta główna jest z poprawioną rewizją chipsetu?
wyłączenie Turbo Boost nie ma najmniejszego sensu
Wysłane 2013-05-10 20:52 , Edytowane 2013-05-10 20:59
Może i trafiłeś na wadliwego procka - prawdopodobieństwo jak trafić w totka a jednak kilkadziesiąt osób trafiło...
Jak bardzo chcesz to sprawdzić to ustaw go na sztywno na powiedzmy 2GHz (20*100). Tylko jak zacznie chodzić stabilnie to nadal nie będziesz wiedział czy to pada CPU, PWM na płycie czy zasilator...
Trza podmieniać komponenty.
Wysłane 2013-05-31 20:01 , Edytowane 2013-05-31 20:05
Podbije temacik, kontynuując tą część odnosnie tajemniczych freezow. Na poczatek podmieniłem grafe na 560 po 30min grania freez - wiec grafe mozna wyeliminowac. Moj Ram natomiast testowal kumpel bo odwrotnie nie bylo rady sprawdzic, pogral 2 dni nic sie nie stalo, wczoraj dla pewnosci puscilem znowu po 6 h memtestem na kazda kosc (0 errorow) - wiec tak na 95% tez mozna ta czesc wyeliminowac. W serwisie, ale u mnie na wiosce (nie tam gdzie kupowalem kompa), sprawdzili napiecia na zasilatorze - wszystko ok - wiec to raczej tez odpada. Zostaje procek i płyta główna, na 80% jestem pewien że to wlasnie plytka glowna, ale nie mam mozliwosci zeby ja podmienic tak samo jak procka. Gwara na kompa sie skonczyla, na plyte glowna takze, jedynie procek ma jej jeszcze rok. Sam teraz nie wiem czy ryzykowac i kupic nowa plyte glowna za te 300-400 zł (ofc cos innego niz Asrock), czy kombinowac i pytac znajomych znajomych - czy maja proca pod 1155 i plytke z tymze soketem. Bo bez zartow, ale wszyscy moi kumple jada jeszcze na 775 :), a w serwisie w mojej wiosce nie maja na stanie wolnych czesci zamiennych.
Kto jest online: 0 użytkowników, 308 gości