Forum > Software > Problem z instalką Cisco Anyconnect pod Win7HP

Strona 1 z 1 1
skocz

szczur3k

Wysłane 2022-03-22 14:42 , Edytowane 2022-03-23 13:47

Ja wiem, że temat trąci nieco paleontologią, ale rózne rzeczy mają ludzie na kompach :)

Znajomek ma windę 7 Home Premium, potrzebuje do roboty Cisco Anyconnect. Instalacja wysypuje się na etapie tworzenia usługi.

Wyłączałem podpisywanie sterowników, robiłem jakieś skanowania, cuda wianki - bez efektu. Zdesperowany postawiłem u siebie na vm takiego samego windowsa - anycoonect zainstalował się bez problemów. Jakieś pomysły jak ogarnąć?

Gentoo

kotin

Wysłane 2022-03-22 18:55 , Edytowane 2022-03-22 18:57

Tak reaguje czasem program, gdy Windows nie spełnia jego minimalnych warunków. Jakieś Frameworki, SP i podobne. W tym wypadku jedno pytanie do Googla, pokazało że Windows 7 musi mieć Service Pack 1. Ma? 
Jak ma to proszę dalej nie pytać, bo samego programu nie używam. \"\lol\"

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

NetCop

  • NetCop
  • wiadomość Moderator

  • 14994 wypowiedzi

Wysłane 2022-03-22 20:08

Ten VPN wymaga pewnych aktualizacji do W7, bez tego nie ruszy. Jak to stary lapek to pewnie system nie był aktualizowany.
Pogooglaj jakich konkretnie KB wymaga. Warto też sprawdzić aktualność sterowników, szczególnie do LAN i WiFi.

ten, który pcha ten wózek ...

szczur3k

Wysłane 2022-03-22 21:29 , Edytowane 2022-03-23 13:49

SP1 ma, o aktualizacjach poczytam i dam znać.

OKi, system nieaktualizowany od 2017 roku \"\olaboga\" Po zassaniu z palca agenta WU i 3 godzinach instalacji update'ów cisco odpaliło. Update leci dalej, jeszcze coś kole 50 KB-ów i będzie.

Gentoo

krymtON

Wysłane 2022-03-25 19:07

Matko Boska… i pewnie takim nieaktualizowanym kompem chce do zasobow jakiejs firmy sie laczyc…? 

Graty jak każde inne ;)

kotin

Wysłane 2022-03-25 19:30

@krymtON
No ale tysiące razy już było że Windows 10 jest bardziej kompatybilny ze wszystkim i jak się dba o niego, to szpieguje w nim tylko Microsoft, a nie wszyscy co chcą, jak w starszych systemach. :-P Walka z uprzedzeniami jest trudna.

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

szczur3k

Wysłane 2022-03-28 17:46

@krymtON, yup. Ale skoro firma się na to zgadza... Póki co udało się go zaktualizować, ale wiadomo że to ma krótkie nogi, bo ileż taka siódemka jeszcze pociągnie?

Gentoo
Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 212 gości