Panowie, nie sprzedawajcie tak szybko Albany!
Pamiętajcie że okręt premium pozwala doszkalać dowódców do 100% skilla dla statków standardowych.
Jak to robić?
Sprzedajecie np tier 5 krązowniki a dowódca trafia do rezerwy
kupujecie tier 6, instalujecie dowódcę, dajecie przeszkolenie za darmo albo za 200 000 sreberka... macie ileś tam bitew w plecy ze słabym dowódcą bez żadnych perków aktywnych...
... a tu nie, po wybraniu nowego okrętu dla dowódcy i wybraniu przeszkolenia, wsadzacie go na premiuma na te parę bitew i on na nim dorabia 100% do skilla dla tegoż tier 6
tak samo jak w WoT.
Albany jest jedynym tanim okrętem premium dla US-Navy!
Forum > Software > World of Warships - wątek nr 1
Wysłane 2015-08-03 09:42 , Edytowane 2015-08-03 09:43
Wysłane 2015-08-03 10:01
@NetCop
no tak, ale część nie ma jak zaczęła po closed beta... ja Arkansas sprzedałem, wkurzał mnie niemiłosiernie powolnością
pancerniki póki co nie potrafię się zmusić.... Warspite całkowicie mi tu wypełnia potrzebę pływania czymś dużym o mocnym kopnięciu.
Wysłane 2015-08-03 13:18
Też mam Arkansans Beta, a tego Alabamy quick sell. Chociaż i tak cud, że tym czymś zabiłem 2 statki. Niestety był draw bo 1 vs 1 z pancernikiem to ciężko wygrać.
Dzisiaj w końcu nabyłem cleveland'a. W przed ostatniej bitwie brakło mi 33 expa do odblokowania 6 tieru.
Wysłane 2015-08-03 13:57 , Edytowane 2015-08-03 13:57
ale serio pływacie Arkansasem ? dla mnie to jest facepalm.. zero AA, oznacza że samoloty dosłownie pastwią się nad nim, rozrzut pocisków ogromny.... no nie potrafię się zmusić. Próbowałem snajperzyć, probowałem troll-shipa, ani to ani to mi na nim nie wychodzi.
Wyoming wymaksowany ma lepsze parametry i AA już jakieś... ten Arkansas to mega-średniak.
Wysłane 2015-08-03 17:32
@straszny - możesz trochę rozwinąć temat z tym przeszkoleniem.
Bo nie łapię czegoś:
"... a tu nie, po wybraniu nowego okrętu dla dowódcy i wybraniu przeszkolenia, wsadzacie go na premiuma na te parę bitew i on na nim dorabia 100% do skilla dla tegoż tier 6"
To w końcu wsadzasz tego dowódcę na ten nowy okręt, czy na premium? Ogólnie tak czy inaczej ten dowódca musi się przeszkolić? Więc gdzie zysk?
Będę wdzięczny za łopatologiczne wyłożenie tego:)
--
Pozdrawiam,
Souls
Wysłane 2015-08-03 17:55 , Edytowane 2015-08-03 17:57
@SoulsMaster
wstawiasz na nowy okręt tier 6, wybierasz przeszkolenie, i przez pierwsze parenascie bitew jechałbyś na dowódcy bez aktywnych skilli. Więc po zmianie okretu na ten nowy, od razu przenosisz go na premium i na nim skillujesz - tam skille są zawsze aktywne, a po osiągnieciu 100% przenosisz z powrotem na nowy statek.
W ten sposób nigdy nie pływasz z dowódcami bez aktywnych skilli. Poprawia wydajność i win ratio :)
Wysłane 2015-08-03 22:29
kupiłem sobie Murmańsk...OMFG...
świetny bo to taka max Omaha, z paroma zmianami (np zasięg chyba większy) ale... losowania... ło matko...
druga bitwa:
czyli da się uzyskać przy wygranej wynik ponad 500 000 z bitwy.. tu byłoby ponad 600 000!
Wysłane 2015-08-03 23:01
@Straszny
świetny bo to taka max Omaha, z paroma zmianami (np zasięg chyba większy)
O, większy większy. Policz sobie jaki Murmańsk będzie miał zasięg jak wypuści samolot i wyskilujesz kapitana do perka dającego +20% do zasięgu bo kaliber dział się łapie na ten perk

I bez niego jak się strzela przy wsparciu" samolotu to wygląda to jak strzelanie rakietami balistycznymi za horyzont

Wysłane 2015-08-04 10:17 , Edytowane 2015-08-04 10:18
Ja też bardzo dobrze wspominam murmańska na serwerze USA jak grałem po wykupieniu konta w becie. Zwrotny, dobry zasięg i celność... bardzo fajny okręt. Ale nie zamierzam wykładać już więcej kasy na Wargaming dopóki nie zbalansują lepiej gry.
Wysłane 2015-08-04 18:30 , Edytowane 2015-08-04 18:44
@matator
ja tam nie czuję potrzeby balansu - wg mnie wszystkie klasy mają mocne i słabe strony, każdą klasą potrafię wyciągnąć podobne wyniki.
tweaki i tak na 100% nam WG zafunduje, ale rebalansu zupełnie nie czuję potrzeby, głosowałbym przeciw.
Wysłane 2015-08-04 20:48
A ja czuję potrzebę rebalansu i to dużą. Kwiatki w rodzaju artylerii obracającej się na US DD w 5 sekund i IJN w pół minuty to jakiś ponury żart. I nie mów że torpedy na IJN to wyrównują, zresztą i na CA japońskich wieże arty obracają się jakby je ślimaki napędzały. Pewnie dlatego że IJN CA tez mają torpedy a US nie ??
Wysłane 2015-08-04 21:15 , Edytowane 2015-08-05 10:53
@thor2k
no widzisz... i patrz - ja wolę grać japońskimi DD, i mam nimi dużo lepsze wyniki niż amerykańskimi. Fantastyczne camo, wyraźnie lepsze niż na US, i dużo lepsze torpedy.
Uważam je za bez porównania groźniejsze niż amerykańskie DD, które za każdym razem przy odpalaniu torped są na granicy wykrywalności, japończyki mają 2-3 km zapasu. Ofc armat nawet nie włączam... czasem dobije jakiegoś biedaka po serii torped, ale generalnie nawet nie włączam dział. Po co? Strzał oznacza natychmiastowe wykrycie. Ja potrafię zrobić 2-3 gry bedąc całkowicie niewykrywalnym i mając w nich po 1-2 kille w każdej.
aktualnie wsiadłem do Hatsuharu... nie moge sie doczekać tier 10 :D:D
Pewnie dlatego że IJN CA tez mają torpedy a US nie
pewnie tak,... no i to nie są zwykłe torpedy, torpedy z japońskich krążowników mają rekordy prędkości.
popatrz sobie na prędkości torped z krążowników japońskich
tier 9 - ma 67 węzłów
tier 10 - ma 76 węzłów... tego nie da się w zaden sposób uniknać pancernikiem, krążownikiem, nawet niszczyciele mają problem.
Wysłane 2015-08-04 22:23 , Edytowane 2015-08-04 22:34
@matator
pewnie że tak... w WoWS od początku jest "3-tier spread" a nie jak w WoT "2 tier spread"
statki tier 4 o ile nie grają na zasadzie wariata spokojnie mogą brać udział w walkach i zadawać więcej strat niż mają HP statkom tier 6 i 7. Wiele razy widziałem Wyominga bijącego bardzo ładnie Clevelanda czy Pensacole z AP, czy Phoenixa torpedującego wysokotierowe pancerniki.
nie widzę w tym nic śmiesznego, serio.
Wysłane 2015-08-04 22:48 , Edytowane 2015-08-05 10:53
zeby Ci thor2k unaocznić różnicę
tier 7 amerykańsk, Mahan, ma 7.9 km zasięgu wykrywania, przy zasięgu torped 6.4 km (lol) - musi zostać wykryty jeśli chce strzelać z torped, albo zużywa zasłonę dymną...
tier 7 japoński, Hatsuharu, ma 6.7 km zasięgu wykrywania, przy zasięgu torped 10 km.. no i to jest prawdziwa zabawa, to jest prawdziwy torpedowiec :)
to jest kolosalna przewaga jeśli dbasz o to żeby nie zostać wykrytym (więc naciskamy od razu P - i zero AA, i zero również używania artylerii)
... jeśli ktoś tego nie znał - przycisk P wyłącza i włącza systemy obrony przeciwlotniczej, ich wyłączenie powoduje poprawę "niewidzialności" przed samolotami
Wysłane 2015-08-05 11:29 , Edytowane 2015-08-05 12:14
Grałem bitwę w której wrogiem był jakiś sławny bismarck z Gamescoon, ktoś coś wie o nim?
Nie można go kupić nigdzie, okręt legenda.
Gracz miał nick WG_Gamescoon, moze to ktoś z Wargaming i testują tego Pancernika...
Wysłane 2015-08-05 12:05
@Straszny
No to mnie przeczołgałeś
Oczywiście przeczytałem sobie to wszystko o torpedach ich szybkości, zasięgu itd w opisach okrętów w grze
I rozumiem różnicę. Nie marudzę, ze USN DD mają 5km zasięgu torped a IJN 20km. Pisałem o artylerii.
TO bzdura żeby jankesi mieli artę 12 ROF i 5 sek obrotu wieży a IJN 5 ROK i 30 sekund !!!! obrotu. Niech mają te 5 ROF - różnica wystarczająca ale niech ten obrót trwa na top tierach 10sekund a nie 30 !!
Jak się wpakujesz tym niewidzialnych japońskim niszczycielem na równie niewidzialny amerykański i nie trafisz go pierwszą salwą torped to drugiej już nie odpalisz bo Cie jankes rozstrzela.
Kto jest online: 0 użytkowników, 241 gości