Forum > Software > Pozycjonowanie

Strona 1 z 1 1
skocz

frac

  • frac
  • wiadomość Użytkownik

  • 22 wypowiedzi

Wysłane 2021-11-29 14:39

Cześć, mam stronę sklepu, która została stworzona w xhtml ok 8 lat temu i jest na pierwszym miejscu w wyszukiwarce na jedną frazę kluczową.
Chciałabym pod tą domenę podpiąć odświeżoną wersję strony, która będzie od zera stworzona na Wordpressie na nowym hostingu. Ze starej strony będą użyte opisy produktów i praktycznie wszystkie teksty. Zdjęcia i cała szata graficzna będzie nowa.
Obecna strona sklepu wg mnie nie spełnia praktycznie żadnych standardów (tj. nie posiada wersji mobilnej, nie ma słów kluczowych w tytułach, zdjęcia nie posiadają atrybutów alt, żadnych linków wewnętrznych, żadnego bloga ani aktualności, treści są rzadko zmieniane), a mimo to jest wysoko wypozycjonowana. Chciałabym aby sklep przeszedł wreszcie metamorfozę 😉 ale bez żadnych strat. Od razu mówię - nie jestem ekspertką od SEO dlatego zwracam się z ogromną prośbą do was o informacje:
Co mogę zrobić aby utrzymać stronę na pierwszej pozycji? Czy jest w ogóle szansa, że strona nie spadnie jeśli domena będzie ta sama i pozostawię te same teksty?

pzr

  • pzr
  • wiadomość Użytkownik

  • 127 wypowiedzi

Wysłane 2021-11-30 08:09

Bez strat się nie obejdzie ale można je zminimalizować a nawet doprowadzić do tego że polepszą się notowania zaraz po zmianie tyle że przy sklepie z taką historią (8 lat i niezłe wyniki) wymaga to zatrudnienia speca który doskonale zna tematykę przekierowań zindeksowanych linków kilkoma różnymi sposobami możliwymi do wykorzystania na platformie woocommerce, umiejącego zwrócić uwagę na wszelkie różnice które wystąpią w strukturze i działaniu witryny, sposobie prezentacji treści i zminimalizować niekorzystne a zmaksymalizować te mogące wpłynąć in plus. Tyle że taki spec musi włożyć w to mnóstwo pracy specjalistycznej która musi zostać odpowiednio wynagrodzona a skoro używasz woocommerce to raczej ze względu na koszt - więc trochę się temat rozmija

Więcej informacji znajdziesz na blogu Responsywnie. 

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 1 użytkowników, 176 gości

Panzer ,