Forum > Software > Dynamics 365 Business Central

Strona 1 z 1 1
skocz

maq2

 • maq2
 • wiadomość Użytkownik

 • 2220 wypowiedzi

Wysłane 2024-01-29 10:33

Poszukuję kogoś kto zajmuje się tym oprogramowaniem. Najlepiej od strony wdrożenia - obsługi użytkowników, ale jeśli ktoś jest użytkownikiem to również byłoby fajnie posłuchać doświadczeń.

SoulsMaster

Wysłane 2024-01-30 12:53

Hejka
A co byś chciał wiedzieć?
Zapewne jestem w stanie w kilku tematach pomóc :) 
-- 
Pozdrawiam

maq2

 • maq2
 • wiadomość Użytkownik

 • 2220 wypowiedzi

Wysłane 2024-01-30 14:59

Być może przyjdzie mi na tym systemie pracować więc chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej, najlepiej w ojczystym języku:-) 

Głównie chodzi mi o kwestie ogarniania budżetu, który składa się z wielu pozycji (liczymy to w tysiącach) - kwestia przypisania ilości, jm, ceny sprzedaży, ceny kosztu, wykonawcy do każdej pozycji z osobna (czy jest to wykonalne) i jak to wygląda.

Po drugie produkcja. Mi powiedziano, że nie ma takiej opcji (kontrola produkcji mam na myśli wprowadzanie produkcji na ww pozycjach). Na szybko jednak wygooglowałem, że takie coś istnieje. Pytanie czy to nie był brak naszego zrozumienia, czy produkcja to dodatkowy moduł czy coś innego.

I takie tam inne tematy :)

SoulsMaster

Wysłane 2024-01-31 08:52

Hejka
Trochę nie moja działka, to raczej pytania do konsultanta. 
Ale tak ogólnie - jeśli w budżetach będzie Ci brakowało jakiejś wygodnej opcji wstawiania/robienia tego co potrzebujesz - istnieje możliwość wyeksportowania danych do Excela oraz późniejsze ich zaimportowanie po zmianach (a wiadomo, że Excel to najlepszy program na świecie i tam da się wszystko zrobić :) )

Co do modułu produkcji - jak najbardziej istnieje. Kwestia tego, czy spełnia on Twoje potrzeby. O ile dobrze rozumiem to co potrzebujesz - to nie ma bezpośredniego powiazania budżet <--> produkcja (choć też mogę się mylić, gdyż nie jestem konsultantem). Wiem, że wdrażaliśmy moduł od firmy Netronic jako rozszerzenie możliwości modułu produkcji i odbiorcy byli zadowoleni.

Tak ogólnie - to firma partnerska, która wdraża/oderuje wam BC powinna przegadać z wami co potrzebujecie i jak działacie. A po zebraniu tych info - albo wracają i mówią co się da, co jest w standardzie i trzeba z tym żyć, albo oferują jakieś modyfikacje szyte na miarę, gdyż BC jest oczywiście modyfikowalny. Są też gotowe rozwiązania oferowane bezpośrednio ze sklepu MSa (to fajnie się instaluje jak planujecie środowisko w chmurze, w przypadku onprem - to ciut większa gimnastyka). Czasami trzeba poszukać na rynku gotowych rozwiązań rozszerzających możliwości. 

W sumie do BC da się dorobić w sumie prawie wszystko, to tylko kwestia jak bardzo potrzeba (wiadomo $ :) ) Kwestia tylko aby dobrze się dogadać z firmą partnerską, aby było zrozumienie. 


Niestety MS nie oferuje wersji demo BC na nasz rynek, bo tak, to mógłbyś sobie poklikać i sprawdzić jak wygląda goły system. Pewnie przy użyciu VPNa udałoby się powalczyć o darmowego triala w regionie US, czy UK, ale tego nie potrzebowałem, więc nie kombinowałem. Zawsze możesz poszukać business central free trial. 

-- 
Pozdrawiam

maq2

 • maq2
 • wiadomość Użytkownik

 • 2220 wypowiedzi

Wysłane 2024-02-01 21:06

Bardzo dziękuję za pomoc.

mysiauek

Wysłane 2024-02-01 23:48

@maq2
Byłbyś zainteresowany apką, która z jednej strony ma produkty z ich składowymi (może być per klient) a z drugiej strony pozwala na zrobienie rolling forecastu na np najbliższy rok? I do tego ściągnięcie kosztow bieżących/przychodów na te produkty z jakiegos systemu typu Symfonia?
Razem z np aplikacjami wewnętrznymi w rozumieniu np alokacji kosztow między działami, zespołami itp
Pytam, bo przez przypadek znam kogoś bardzo bardzo bliskiego kto ma dość jebania się w Excelu i zaczął sobie (no jest cały zespol) pisać apke pod takie zastosowanie i... generalnie wstępnie tak dobrze to wyglada, że się ekipa zastanawia czy nie iść z tym na rynek bo po znajomych poszło duże zainteresowanie :)

maq2

 • maq2
 • wiadomość Użytkownik

 • 2220 wypowiedzi

Wysłane 2024-02-02 06:05

@[b] mysiauek [/b]Dziękuję, będę pamiętać. Na ten moment muszę rozkminić tego Dynamica. 

A to o czym piszesz to jest klucz do sukcesu:-) Więc koledzy spokojnie mogą rozwijać swój pomysł. 

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 2 użytkowników, 227 gości

frazes , mrrowek ,