Ile osób, tyle opinii, ale może ktoś zna oficjalną wersję (dokument) lub miał doświadczenia z serwisem.
Powiedzmy, że na przykładzie telefonu Samsung zakupionego w Plusie.
Rozróżniam następujące przypadki:
1. Firmware zmodyfikowany przez operatora, wgranie oficjalnego Samsunga, ale w nowszej wersji
2. Firmware zmodyfikowany przez operatora, wgranie nieoficjalnego
3. Oryginalny Samsungowy firmware, wgranie nieoficjalnego
Osobiście interesuje mnie najbardziej przypadek pierwszy.
Prosiłbym jedynie o odpowiedzi potwierdzone faktami, a nie "wydaje mi się, że ..."
Rozpatruję skrajną sytuację, że padnie np. całkowicie ekran, albo uszkodzi się port USB i nie będzie możliwości przywrócenia oryginalnego firmware'u.
Forum > Mobilne > Alternatywny firmware, a gwarancja - to jak to w końcu jest
Wysłane 2013-01-14 16:21 , Edytowane 2013-01-14 16:25
Wysłane 2013-01-14 16:52
@kowgli Możliwość myślę że jest wgrania przez kabelek pod windowsem (chociaż w tym przypadku mogę mylić się).
Mogę jedynie opowiedzieć przypadek znajomego z wave 3. Jego telefon był trzy razy w serwisie tmobile z powodu łączenia się z internetem i nabijaniem kasy dla operatora bez wiedzy użytkownika. Dopiero przy bilingu wyszło to na jaw. 3 razy zmieniali soft, aż za czwartym w końcu postawił kropkę nad i powiedział im jeżeli nie zrobią tego jak należy, rozwiązuje umowę z nimi lub domagać się będzie nowego telefonu. Przy czwartej akcji wgrali jakiś niebrandowany soft i problem miał z głowy..
Najlepiej byłoby bezpośrednio zadzwonić do operatora i zapytać się ich wprost..
Jak padnie ekran, czy usb nawet, przecież soft nic do tego nie ma
Wysłane 2013-01-14 18:26 , Edytowane 2013-01-14 18:26
Olej operatora wysyłaj do Regenersisu. Oni przyjmują wszystko (a wgrają i tak najnowszy z brandem).
Wysłane 2013-01-14 19:01
@kowgli
w Polsce nie ma żadnego problemu, autoryzowanym serwisem jest Regenersis i możesz mieć roota, zmodyfikowany rom, kernel, tysiąc rzeczy, albo i inny system nawet jak dasz radę. Przy naprawie przywrócą fabryczny rom i OS i tyle.
Wysłane 2013-01-15 00:37
Potwierdzam, miałem system brandowany playa, wgrałem najnowszy niebrandowany, zrootowałem telefon, po jakiejś kolejnej modyfikacji padł... Na gwarancji po prostu wymienili mi płytę główną, zero problemów Dodam jeszcze, że serwis do którego oddałem nie poradził sobie z naprawą... więc odesłali go do głównego serwisu samsunga :)
Wysłane 2013-01-15 16:33
@Gakudini Możesz było już powiedziane wcześniej
Kto jest online: 0 użytkowników, 297 gości