@Yoshi_80
po pierwsze jak krótkowzroczne? Mówisz to do osoby używającej binzesowo androidów 6 lat, od premiery Motoroli Milestone 1 w 2009 (ale byłem pod wrażeniem tamtej konstrukcji... mam go do tej pory na pamiątkę). Myślisz że dużo osób na forum ma z nimi więcej doświadczenia? No nie sądzę... nie pisz do mnie jak do jakiego ignoranta, który zachwyca się nowym telefonem czy tabletem. Wybrałem urządzenie spełniające kompletnie moje potrzeby bo stare już doszły do ściany i nic się nie rozwijało w temacie.
O zaletach zamkiętego systemu Apple pisałem wiele razy, od wielu lat zawsze mówiłem że jak ktoś preferuje otwartą architekturę to nie ma lepszego OSa niż Android, a jak zamkniętą to nie ma lepszego systemu niż iOS.
Rok 2014 był decydujący - wyszło dużo poważnych fajnych programów na platofrmę iOS a na Androida tylko ich mała część. Do tego iOS rozwiązał mi cześć problemów swojej hermetyczności przez otwarcie się na funkcjonalności alternatywnych chmur (tyle razy tołkowany dropbox). Wcześniej nie miałem alternatywy do Androida.
A po drugie nie moja wina że urządzenia Apple są najwydajniejsze hardwarowo na rynku. A8X i A9 są procesorami bijacymi wszelkie rekordy wydajności. Świat Androida utknął na wielki failu Qualcomma ze Snapdragonem 810.
sam Windows Phone czy teraz Windows 10 Mobile nie jest dla mnie alternatywą. Bez dwóch zdań bardzo płynny system i spójny koncepcyjnie. Tyle że nie ma na niego apek, i nie wygląda żeby miało się to zmienić. Zamknięta architektura jest usprawiedliwiona tylko wtedy gdy za to dostaje jakość, a nie dla samej architektury.
Forum > Mobilne > Jaki tablet warto kupić i dlaczego - Android-Apple i cała reszta rozterek ;p
Wysłane 2015-10-09 12:10 , Edytowane 2015-10-09 12:35
Wysłane 2015-10-09 12:54
Straszny
Rok 2014 był decydujący - wyszło dużo poważnych fajnych programów na platofrmę iOS a na Androida tylko ich mała część.
A tutaj się mylisz. Sporo poważnych programów specjalizowanych wyszło na androida. I to nie są jakieś tam apki w rodzaju śmiesznego edytora grafiki tylko apki poważne, mające wsparcie finansowe w sektorze publicznym.
Więc wydatek na urządzenie 2-3kzł to jest pryszcz przy cenie softu i urządzenia którym ma sterować, monitorować etc.
Wysłane 2015-10-09 12:55
@emitar
i tym się właśnie różnimy z factorem :) A fajny soft na iOSa bede przedstawiał w moim osobnym wątku, jutro kolejne trzy świetne pozycje ;)
Wysłane 2015-10-09 14:05
@emitar
JASNE :D:D:D lol... masz moze dokladnie ten sam plik ktory rozsyłałem w tamtym roku? Bo ja go za nic nie moge znaleść, jeśli masz to bylbym wdzięczny za link na PM.
Wysłane 2015-10-09 15:17 , Edytowane 2015-10-09 15:18
@straszny po raz kolejny nie czytasz ze zrozumieniem. Mieszasz czas przeszły z przyszłym i teraźniejszością. Teraz WP 8/10 nie jest alternatywą tak jak iOS nie był 5 czy 6 lat temu. Jednak wg Ciebie to się zmieniło, był przełom i teraz iOS już jest dobry. Więc dlaczego zakładasz że Microsoft nie pójdzie tą drogą i za 5 lat, tak jak dokładnie napisałem, okaże się doskonałą alternatywą lub może przebije iOS ? MS to softwarowy gigant który ma nieporównywalnie większe możliwości tworzenia softwaru niż Apple. Tak trudno to sobie wyobrazić? Przeciez ja nic innego nie napisałem, tylko znowu muszę Ci to tłumaczyć.
Kiedyś dla Ciebie był tylko android, a koronnym argumentem jego zajefajności była elastyczność dopasowywania go do użytkownika, możliwość modyfikacji, otwartość systemu przez co każdy mógł sobie robić co chciał. Takimi argumentami bombardowałeś mnie jeszcze rok temu gdy ja twierdziłem, że ograniczona modyfikowalnośc WP oraz pewne narzucone przez producenta rozwiązania są fajne bo są user friendly i zwalniają użytkownika z konieczności bycia geekiem. Dokładnie tak samo jak to jest w iOS.
Teraz zmieniasz stanowisko dokładnie o 180 stopni to zachwalasz rezerwat Appla gdzie wszystko jest super hermetyczne i takie jak chce Apple, nawet umieszczenie głupiej aplikacji w sklepie Appla nie jest takie proste jak na WP czy androida.
Nie widzisz rozgraniczenia między dobrym (podobno, bo to Twoja opinia) oprogramowaniem użytkowym na iOS a hermetycznością platformy, która to cecha systemu była jeszcze rok temu dla Ciebie straszną wadą.
Po prostu brak Ci konsekwencji i jakiś stałych poglądów na daną rzecz. To jest owa krótkowzroczność. Bo za 5 lat może się okazać, że będziesz bombardować z drugiej strony. Znów się okaże, że rezerwat do lipa a otwartość to jest to..
Wysłane 2015-10-09 15:43 , Edytowane 2015-10-09 15:53
@Yoshi_80
jak nie widze różnicy? - w każdym poście podkreślam że zdecydowałem się na zamknięty soft, którego próbowałem wcześniej i dopiero teraz iOS osiągnął dla mnie status:
quality > closeness
wcześniej wady zamkniętego OSa przeważały.
umieszczenie głupiej aplikacji w sklepie Appla nie jest takie proste jak na WP czy androida.
MIÓD na moje oczy :D:D, dzięki temu zdecydowanie rzadziej możemy trafić na sytuację jak 10 000 płatnych pobrań antywirusa który nic nie robił

Virus Shield
Windows 10 Mobile w każdej chwili może stać się atrakcyjną platformą... jak zacznie na niego wychodzic dużo naprawdę wartościowych aplikacji i gier.
Wysłane 2015-10-10 00:24 , Edytowane 2015-10-10 01:52
tak straszny zachwala ipada, a tak bardzo nie ma co wybrac ze smartfonow w tym roku, ze az sam zaczalem rozwazac zakup jednego !
ale nie tego przestarzalego air 2, ale nowiutkiego mini 4
//edit
w sumie rozkminiam czy ipad air 2 moze calkowicie zastapic laptopa - potrzebuje go do ogladania filmow i internetu w trakcie wyjazdow, czyli ipad air 2 + dysk wifi kiedy potrzeba + przenosny modem LTE z wifi na baterie smartfon z tetheringiem
czy nie ma problemow ogladac filmow na apple (wraz z napisami) ?
z drugiej strony pewnie za rok wyjdzie air 3 z prockiem A9
poczekam chyba na promocje i sprawie sobie takie cos
http://www.tabletowo.pl/2015/05/18/promocja-ipad-air-2-z-lte-i-16gb-za...
http://www.tabletowo.pl/2015/03/23/promocja-ipad-air-2-16gb-z-lte-za-2...
http://www.tabletowo.pl/2014/12/21/promocja-ipad-air-2-16gb-z-lte-w-do...
Wysłane 2015-10-10 13:48 , Edytowane 2015-10-10 14:58
@I want to believe
mini4 już na pewno się zorientowałes że jest wyraźnie słabszy - po pierwsze jednak mniejszy, po drugie CPU to A8 a nie A8X (dwa rdzenie a nie trzy i niżej taktowane). To ok. 40% różnicy wydajności oznacza jeden-dwa systemy więcej w przyszłości, które bedą na Air 2 chodziły spoko a na Mini4 juz nie.
Druga sprawa wielkość - dla mnie tablet 9.7 cala to wielkość minimalna, i tak mi z 1 cal za mało, a Mini to 7.9.
potrzebuje go do ogladania filmow i internetu w trakcie wyjazdow
w 100% zastąpi, polecam do tego dwa etui - najprostszy cover i klawiaturę-etui, z klawiaturaą urządzenie zyskuje mocno.
czy nie ma problemow ogladac filmow na apple (wraz z napisami) ?
nie ma żadnego. Możesz streamować przez LTE lub Wifi, ze swojego komputera przy pomocy programu: Air Video HD - wykonanie rewelacja, albo zainstalować sobie znane wszystkim VLC - do oglądania filmów z iPada. Również wykonane rewelacyjnie. Odtworzy najdziwniejsze formaty video, podstawi napisy itd.. VLC wspiera przejściówkę na zewnętrzne HDMI, jeśli chcesz oglądać filmy z iPada na duzym ekranie. Jeśli jakieś napisy sprawiają problem to bardzo chwalonym playerem jest PlayerExtreme PRO (trzeba kupić wersję pro w nim, inaczej jest bez sensu), ale mi póki co AirVideo+VLC wystarczają.
z drugiej strony pewnie za rok wyjdzie air 3 z prockiem A9
na 100% wyjdzie, a za 2 lata Air 4, a za 3 Air 5.... wiesz, to jak w świecie PC - czekać można do us... smierci :D
Orange ma świetne promocje tablet Air 2+ nielimitowane LTE + pakiety internetu w Unii . Trzeba trochę z nimi ponegocjować, ale naprawdę można wyrwać w dobrej cenie.
Wysłane 2015-10-10 15:09 , Edytowane 2015-10-10 15:12
Ale air2 to sprzet juz leciwy, premiere mial rok temu. W tym roku tylko ipad pro i mini wyszedl.
Kupowac dziadka i za niego przeplacac ? ;))
Wlasnie etui z klawiatura by mnie interesowalo.
Do tego obudowa na dysk z wifi (bez baterii). ktos cos poleci ? Tak samo etui z klawa ?
Abonament odpada bo spedzam 6 miesiecy w roku poza krajem.
Wysłane 2015-10-10 15:22 , Edytowane 2015-10-10 18:54
@I want to believe
Miałem Logitecha Ultrathin - i jest świetna https://secure.logitech.com/pl-pl/product/ultrathin-keyboard-ipad-air2
Belkin ma całą serię bardzo ładnych i ergonomicznych klawiatur-etui do Air 2 - http://www.belkin.com/us/Products/Tablet-Keyboards-and-Cases/c/Tablet-...
w zimie pewnie tego Belkina sprawię sobie;)
[a jak chcesz coś taniego to za 90-120 zł są chińskie klawiatury-etui na Air 2]
Wysłane 2015-10-11 00:15 , Edytowane 2015-10-11 00:16
@I want to believe
Jak Ci się nie spieszy... Air 3 powinien mieć Force Touch i A9X procesor.... , a to dużo zmienia.
Inna sprawa że Apple nie tracą na wartości tak szybko jak pozostała elektronika - bez problemu opchniesz od reki Air-a każdego w dobrej cenie, kiedy byś nie kupił
więc równie dobrze możesz kupić Air 2 i potem zamienić na 3-kę.
Wysłane 2015-10-11 00:34 , Edytowane 2015-10-11 00:37
ja sie dziwie po co air 2 kupiles jak masz ipada pro pasujacego chyba bardziej do tych twoich pdf
nie chcesz sprzedac air 2 w dobrej cenie ?
//edit
air 3 juz niedlugo ?
http://www.tabletmaniak.pl/202350/apple-ipad-air-3/
Wysłane 2015-10-11 00:38
@I want to believe
Masz? Czy będziesz miał?
Kupił jak nie było jeszcze Pro (czy nawet wzmianek nt. Pro?).
Pro to totalna nowość jest, Air2 jest już trochę na rynku.
Wysłane 2015-10-11 01:05
@I want to believe
Ten temat jest z 2. września a kupił wcześniej przecież. Mnie nie pytaj kiedy bo ja nie kupiłem.
Kto jest online: 0 użytkowników, 152 gości