@spider_co
@straszny
ile osób popatrzy z dumą na to że ma telefon od LG? Tak szczerze.
Konsumpcjonizm. Nie chciałem wracać do tematu, ale to jednak bardzo ważny temat.
Topowe smartfony - tu nie chodzi tylko o marketing, przywiązanie do marki, zaufanie do marki.
My dorośli jesteśmy obserwowani przez dzieci. Dla nas może być to ważne, ale nie decyduje o życiu.
Strasznemu przez myśl nie przejdzie mniej miłe potraktowanie mnie, jak się widzimy, tylko dlatego że mam Xiaomi
za 600 złotych. Na forum jednak, opiniotwórczym forum i w życiu codziennym tym bardziej, wszystkim nam się wyrywa powiedziane na skróty - ma LG, ma Xiaomi, ma Cienko Cienko, KIA, Skodę tonem pozycjonującym niżej posiadacza "słabszej" marki czegokolwiek.
Zobaczcie co z tym robią dzieci. Już w podstawówce, a apogeum w gimnazjum. Szczególnie dziewczynki. Śmiertelna pogarda dla posiadacza gorszego telefonu, bluzeczki, większego pryszcza na buzi. Pogarda przekraczająca nasze deklaratywne "brudas", za którym nie idzie najczęściej jednak działanie. Pogarda milcząca, zimna, śmiertelna dla koleżanki z Samsungiem wśród jabłek i koleżanki ze zwykłym telefonem wśród smartfonów.
Mam apel.patrzmy z dumą na swoje BMW, Apple, Samsungi, ale patrzmy uważnie na dzieci. Jak nas odbierają. Niech wiedzą że wyścig jest dobry, póki kogoś nie krzywdzi, bo dzieci w tym wyścigu są bez szans. KIA i Xiaomi sam sobie kupiłem. Jak nie będę mógł znieść kpinek ( i do reszty zgłupieję), kupię Subaru i Apple. Jak nie dam rady, sam sobie jestem winny, ale dzieci są bez szans - nie one zarabiają, nie mają wpływu na swoje telefony. Śmiertelna pogarda wykluczenia. Dziecko nie ma się jak obronić, więc na nas dorosłych spoczywa obowiązek - tłumaczyć i samemu nie przesadzać z dumą z przedmiotu. Dla nas to tylko efekt marketingu, dla dzieci trauma.
Żeby było jasne, podszczypuję czasem Strasznego o Apple, tekst ten jest jednak poważny, to nie żarciki które uwielbiam. Piszę do Nas Wszystkich. Na serio. Tak jak okrutne potrafią być dzieci - bardzo na serio. Do Nas Wszystkich.
i5-11600 / SilentiumPC Fortis 3 / Asus Prime B560 Plus / RAM 2x16 GB 3600MHz / 4 SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / BeQuiet Pure Power BQT-L8-600W / SilentiumPC Gladius M40 / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / KOS UR40 ? Win 11 Pro... Macbook Air M3 15" 16 / 256 GB