Forum > Tematy dowolne > Prosty monitoring otoczenia

Strona 1 z 1 1
skocz

wintek

  • wintek
  • wiadomość Użytkownik

  • 604 wypowiedzi

Wysłane 2017-08-10 17:29

Witajcie, planuje założyć sobie prosty monitoring otoczenia przed domem. Jedyne wymagania jakie mam to takie żeby dało się nagrywać obraz 24/7 oraz żeby nie wydać dużo pieniędzy :) Znalazłem kamerę IP Overmax Camspot 4.5 (250zł) z funkcją nagrywania na serwerze FTP i podglądem online (wiem że jakość nagrania pozostawi wiele do życzenia, ale żeby dowiedzieć się który z chamskich sąsiadów śmieci mi przed domem wystarczy). Planuje zmienić obecny stary ruter tp-linka na taki ze złączem USB żeby dało się do niego podłączyć zewnętrzny dysk twardy 2,5' 320gb, który ma służyć za serwer FTP. Router jaki znalazłem to Asus RT-AC51U (140zł). Czy taki zestaw nada się do ciągłego nagrywania? Czy ktoś z was montował coś podobnego u siebie?

Silverstone LASCALA LC-13 + Gigabyte B450 Aorus Pro + Ryzen 7 2700x + Hyperx Predator RGB 16GB 3200Mhz + Adata SX8200 PRO 512GB + OCZ Vertex 4 64GB + WD Caviar Blue 1TB + OCZ ZS 550W + Samsung UE46ES6100 + Microlab Solo 7c

pzr

  • pzr
  • wiadomość Użytkownik

  • 159 wypowiedzi

Wysłane 2017-09-06 06:52 , Edytowane 2017-09-06 06:52

System IP to dobry kierunek. Obecnie w zasadzie nie montuje się nic innego. Jak już to hybrydy, aby nie było konieczności wymiany analogowych elementów, które funkcjonują i mają się dobrze.
Kamery zwykle 1,3 lub 2,0 mpx z full hd. Ogniskowa uzależniona od preferencji ( najpopularniejsze : szerokokątne, ew zmiennoogniskowe)

Pozostałe cechy to:

a. klasa szczelności
b. mechaniczny filtr podczerwieni
c. moc/zasięg doświetlacza podczerwieni ( jeżeli ma być wbudowany w kamerze)
d. ew. standard ONIF

Jeżeli chcesz prowadzić gdzieś zapis, to pozostaje jeszcze kwestia rejestratorów. Ceny od 350 zł za rejestrator "budżetowy" bez dysku. Jakość sprzętu - nie ma co ukrywać, rejestratory z niższej półki "lubią" się zawieszać, a co za tym idzie powstają luki w nagraniu. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: [LINK]

Masz tam specyfikację poszczególnych rozwiązań, możesz też dopytać.

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 206 gości