2019-05-28 13:45
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

Obrazek AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

Podczas targów Computex 2019, CEO firmy AMD, pani Lisa Su zapowiedziała listę wydajnych 7-nanometrowych produktów obliczeniowych i graficznych, które powinny zapewnić nowe poziomy wydajności, funkcjonalności, możliwości i doznań graczom komputerowym, entuzjastom i twórcom treści cyfrowych. Wśród nich z pewnością najciekawsza dla wielu z Nas, będzie premiera nowych procesorów dla graczy (i nie tylko), serii Ryzen w architekturze Zen 2. Procesory te bazują na nowej architekturze rdzenia „Zen 2” oraz wykorzystują chiplety w projekcie, a także powinny zaoferować więcej kluczowej dla wydajności pamięci podręcznej w układzie niż kiedykolwiek wcześniej, aby uzyskać elitarną wydajność w grach.Ponadto wszystkie 3 generacji procesory Ryzen są jako pierwsze na świecie wsparte gotowością do obsługi technologii PCIe 4.0, która działając w najbardziej zaawansowanych płytach głównych, kartach graficznych i pamięciach masowych, jakie są dostępne, ustanawia nowy standard w wydajności oraz zapewnia najlepsze możliwości klientom.

Wraz z 3 generacją procesorów AMD Ryzen dla komputerów stacjonarnych firma AMD wprowadziła nową kategorię Ryzen 9, w skład której wchodzi 12-rdzeniowy, 24-wątkowy model Ryzen 9 3900X. Poza modelem powiększającym zakres wydajnościowy platformy AM4 w tej rodzinie znajdą się też 8-rdzeniowe procesory Ryzen 7 oraz 6-rdzeniowe Ryzen 5.

W czasie przemówienia dr Su przedstawiła szereg testów, które pokazały wiodącą wydajność 3 generacji procesorów Ryzen na tle konkurencyjnych produktów:
• w renderingu w czasie rzeczywistym procesor Ryzen 7 3700X zaoferował o 1% większą wydajność w działaniu jedno-wątkowym oraz o 30% większą w wielowątkowym względem i7-9700K. i
• w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds procesor Ryzen 7 3800X osiągnął poziom wydajności i9-9900K.
• w teście Blender Render procesor Ryzen 9 3900X okazał się o 16% szybszy od i9-9920X.

Więcej o nowych procesorach Ryzen 3700X, 3800X i 3900X dowiecie się z materiałów graficznych AMD poniżej...

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

AMD - Oficjalne zapowiedzi nowych Ryzenów

ghjj ghj

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    na papierze wszysyko pieknie czekam na testy ogladałem na żywo i widzialem zdenerwowanie czy to jest kwestia tego ze nie pokazali 16 rdzeniowego układu i gdzieś niby został pokazana za zamknietymi drzwiamiKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.