2014-04-07 18:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
7

AMD FirePro W9100 - profesjonalna karta z 16GB pamięci

Obrazek AMD FirePro W9100 - profesjonalna karta z 16GB pamięci

Firma AMD wprowadziła dziś nową, profesjonalną kartę graficzną AMD FirePro W9100, którą zaprojektowano dla następnej generacji stacji roboczych wykorzystujących ekrany 4K i akcelerację OpenCL. Dzięki przełomowym możliwościom graficznymi, wiodącej w branży mocy obliczeniowej wynoszącej nawet 2.62 TFlopsa dla obliczeń podwójnej precyzji i obsłudze konfiguracji wielo-ekranowych o rozdzielczości 4K każdy, profesjonaliści zajmujących się wideo, projektowaniem i inżynierią mogą pracować na znacznie wyższym poziomie szczegółowości projektów, prędkości obróbki, responsywności i własnej twórczości. Dzięki po raz pierwszy w branży zainstalowanym 16 GB ultra-szybkiej pamięci GDDR5, użytkownicy stacji roboczych mogą sprawnie rozdzielać zadania nawet na aż 6 ekranach 4K, a także uruchamiać niezwykle złożone zestawy danych i projekty, ażeby następnie nimi manipulować, edytować je, korygować ich kolory, warstwy i nadawać jeszcze szereg innych efektów do projektów wideo w rozdzielczości 4K – wszystko to w czasie rzeczywistym.Napędzana przez najnowszą architekturę Graphics Core Next karta graficzna AMD FirePro W9100, dysponując pojedynczym układem graficznym zapewnia twórczym profesjonalistom wydajność klasy superkomputerów.

Funkcje i korzyści płynące z wykorzystania kart graficznych AMD FirePro W9100:
- 2.62 TFlopsa szczytowej mocy obliczeniowej dla obliczeń podwójnej precyzji – karty graficzne AMD FirePro W9100 cechują się stosunkiem mocy ½ w obliczeniach podwójnej precyzji, dzięki czemu w szczycie osiągają więcej niż 2 TFlopsy wydajności i to jest pierwszy taki wynik dla układu graficznego. W przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli, które nie są zoptymalizowane dla przetwarzania podwójnej precyzji, karta graficzna AMD FirePro W9100 dla stacji roboczych oferuje najwyższą moc w tej dziedzinie, dzięki czemu kończy wymagające zadania szybciej niż kiedykolwiek można było wierzyć, że to będzie możliwe.

- 5.24 TFlopsa szczytowej mocy obliczeniowe dla obliczeń pojedynczej precyzji – dzięki temu system szybciej wykonuje operacje, w których szybkość jest ważniejsza niż precyzja. W szczególności wydajność ta okaże się pomocna w symulacjach, post-produkcji, nanoszeniu efektów, przetwarzaniu sygnału, transkodowaniu wideo i aplikacjach do renderingu cyfrowego.

- 16 GB pamięci GDDR5 – dzięki 512-bitowemu interfejsowi pamięci i 320 GB/s przepustowości pamięci użytkownicy mogą pracować na zupełnie nowym poziomie szybkości i responsywności systemu przy edycji wideo 4K, pracy z warstwami i wieloma efektami na raz, korekcji kolorów w locie albo ładowaniu niezwykle złożonych projektów i zestawów danych, ażeby nimi manipulować w czasie rzeczywistym.

- Obsługa technologii współdziałania wielu kart graficznych - możliwość połączenia nawet cztery kart graficznych AMD FirePro W9100 w pojedynczej stacji roboczej, co zapewnij połączoną moc do pracy z wieloma strumieniami wideo 4K w czasie rzeczywistym, do nakładania efektów na wielu warstwach, dokonywania korekt kolorów i ich edycji w locie.
Rozdzielczość 4K – dzięki sześciu wyjściom Mini DisplayPort 1.2 karta graficzna AMD FirePro W9100 może obsłuży nawet sześć ekranów 4K.

Obsługa interfejsu OpenCL 2.0 – profesjonaliści mogą wykorzystać moc równoległego przetwarzania nowoczesnych kart graficznych i wielordzeniowych procesorów, aby przyśpieszyć działanie w wymagających zadaniach w wiodących, obsługujących OpenCL aplikacjach CAD/CAM/CAE, a także tych służących rozrywce i obsłudze multimediów. Karta graficzna AMD FirePro W9100 została zaprojektowana dla OpenCL 2.0 pozwalając deweloperom na skorzystaniu z nowych funkcji, które dają kartom graficznym większą swobodę w realizacji zadań, do których zostały stworzone.

Cechy karty graficznej AMD FirePro Ultra Workstation:
Obsługa technologii współdziałania wielu kart graficznych bazując na konstrukcji AMD FirePro W9100
Gotowość na aplikacje OpenCL 2.0
Obsługa wielu ekranów w rozdzielczości 4K lub większej

AMD FirePro W9100 - profesjonalna karta z 16GB pamięci

AMD FirePro W9100 - profesjonalna karta z 16GB pamięci

AMD FirePro W9100 - profesjonalna karta z 16GB pamięci

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  ładny potworek

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @pi_nio

  a gdzie twe pytanie z serii : 'ciekawe ile fps'ow by daly w ....

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @chemik

  ciekawe ile FPS-ó wyciągnie w QIII ?

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @chemik

  rutyna zabija

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  czy ta karta nadaje się do gier? Może bym sobie sprawił taką

 6. Avatar nic wiadomość nic
 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  No i tak trzymać. Zagranie na 6 połączonych ekranach 4K w symulator kozy przez grafika warty jest każdego wydatku ;-)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.