2017-10-23 12:25
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD analizuje - Pół roku Ryzena na rynku PC

Obrazek AMD analizuje - Pół roku Ryzena na rynku PC

Po ponad pół roku od wprowadzenia pierwszych procesorów Ryzen można stwierdzić, że wywarły one duzy wpływ na rynek sprzętu komputerowego, którego rozwój od tego czasu nabrał niewidzianego od lat tempa. Duża w tym zasługa ekosystemu AM4, który stanowi obecnie najbardziej kompletną, spójną i rozwojową platformę w sektorze najczęściej wybieranych komputerów stacjonarnych. Klienci coraz bardziej doceniają możliwość wyboru tego, co w miarę zmieniających się potrzeb i rozwoju użytkownika pozwala im na więcej niż w przypadku innych rozwiązań – czy to za sprawą funkcjonalności, czy rozpiętości pasujących modeli procesorów, czy też przyszłościowości. Głosują oni także coraz częściej portfelem za przyjazną konsumentowi polityką rozwoju platformy AM4 oraz konkurencyjnością, dzięki czemu rynek w przyszłości może wyglądać jeszcze bardziej korzystnie.



Platforma AM4 jest ponadto nieustannie rozwijana i ulepszana – np. wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update pojawiają się doniesienia o kolejnych wzrostach wydajności.

Wśród firm oferujących komputery stacjonarne bazujące na platformie AM4 swoją ofertę rozwinęła ostatnio firma NTT System SA, czyli największy producent komputerów stacjonarnych w Polsce dostarczanych pod marką własną lub zleconymi*. Do oferty NTT Game wprowadzono aż 60 nowych konfiguracji z procesorami Ryzen 5 i 3. To oznacza, że nie tylko klienci kupujący podzespoły, ale także producenci komputerów dostrzegają rosnący potencjał w platformie AM4 i doceniają jej możliwości.

Zalety platformy AM4:
- Przyszłościowość i stabilność – wsparcie dla AM4 zapowiedziano aż do 2020 roku, dzięki czemu przyszła modernizacja może być łatwiejsza, a ceny wymienianych podzespołów przy odsprzedaży korzystniejsze niż w przypadku innych platform. Zapowiedziano poza tym kolejne generacje procesorów na tę platformę, m.in. rodzinę procesorów APU „Raven Ridge”.
- Opłacalność – nie ma na rynku drugiej platformy, która pozwalałaby tak niskim kosztem zapewnić użytkownikowi tak rozwojową, funkcjonalną i wydajną zarazem platformę. Połączenie procesorów Ryzen i płyt głównych B350 stanowi obecnie najbardziej opłacalne rozwiązanie wg wielu niezależnych rankingów.
- Wydajność – konkurencyjna, a w wielu dziedzinach wiodąca w swojej klasie. Procesory Ryzen zmieniły status quo w zakresie oferowanej wydajności w wielu dziedzinach przybliżając wielu konsumentom możliwości dotychczas zarezerwowane dla profesjonalistów i to zarówno w sferze czystej wydajności, jak i funkcjonalności.
- Spójność – wszystkie procesory Ryzen są odblokowane, a portfolio płyt głównych logiczne i kompletne wliczając w to zarówno podstawowe modele z układami A320, umożliwiające podkręcanie i niewiele droższe produkty z chipsetami B350, jak i płyty X370 dla najbardziej wymagających.
- Rozpiętość – od procesorów APU za ok. 200 zł do podstawowych systemów, przez solidne 4-rdzeniowe modele Ryzen 3, doceniane za opłacalność 4- i 6-rdzeniowe Ryzen 5, po super wydajne 8-rdzeniowe procesory Ryzen 7 dla wymagających zaawansowanych entuzjastów, streamerów i prosumentów.
- Próg wejścia – najtańsze procesory można nabyć już za 200 zł i są one już wyposażone w zintegrowaną kartę graficzną. Osoby zainteresowane stopniową modernizacją PC mają zatem możliwość bardzo niewielkim kosztem wejść w posiadanie komputera na bazie platformy AM4, by z czasem móc przeskoczyć na procesory z topowej półki bez bolesnej konieczności wymiany płyty głównej czy reinstalacji systemu operacyjnego.
- Dostępność – na rynku szeroko dostępnych jest 20 modeli procesorów zgodnych z AM4 i po kilkadziesiąt model płyt głównych dla każdego z chipsetów A320, B350 i X370.




AMD analizuje - Pół roku Ryzena na rynku PC

AMD analizuje - Pół roku Ryzena na rynku PC

źródło: Info Prasowe / AMD



Komentowanie dostę™pne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.