2017-09-04 16:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
33

AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

Obrazek AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

Według doniesień czołowego, niemieckiego detalisty Mindfactory.de, procesory AMD Ryzen po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży w Niemczech i unijnych nabywców tej firmy. Wzrost jest lawinowy, bo gdy seria Ryzen 7 zadebiutowała w marcu na rynku, osiągnęła zaledwie 28-procentowy udział (w porównaniu do 72% sprzedaży układów Intela), jednak już pod koniec sierpnia "zieloni" zanotowali 56-procentowy poziom zainteresowania klientów. To pierwszy tak dobry wynik od całej dekady, więc wielu userów może nie pamiętać czasów świetności układów AMD. Hitem jest model Ryzen 5 1600, który jest najtańszym, sześciordzeniowym, dwunastowątkowym układem na rynku, a zaraz za nim plasuje się model Ryzen 7 1700 (8/16).AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

AMD sprzedaje więcej procesorów od Intela... Przynajmniej w Niemczech

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Sławek chcesz żeby Straszny zawału dostał? Napisz że trochę wzrosło, ale nie aż tak. :silly: :-P

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  hehehehehehe

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Straszny pewnie siedzi i edytuje swoje wpisy w temacie o Ryzenie jak to kilka miesięcy temu wróżył mu totalną porażkę i kompletny brak sprzedaży. Taki z niego wizjoner jak .. ;-)

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Yoshi_80

  nigdy nie wróżyłem mu porażki, a ty kolego jeśli nie potrafisz powstrzymac sie od wiecznych złosliwosci to zmien portal, bo nic tu po tobie.

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Yoshi_80

  "pewnie siedzi i edytuje wpisy" - nie wiem co trzeba miec w głowie zeby wogole coś takiego pomyśleć... dżizas - jak to jedna arabska firma komputerowa może namieszać w głowach swoich fanów. 

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Yoshi_80

  Teraz mi głupio, bo wywołałem przykrą sytuację. Zawsze zapominam, że dowcip może przerodzić się w złośliwość. Zarzucanie koledze że edytuje posty po fakcie - to złośliwość. Mnie się zdarza, (a złapałem na tym i innych) że piszę, wysyłam i potem jeszcze zmieniam, czy dodaję, a ktoś już odpowiedział na pierwotny kształt tekstu. Tylko że to jest live. Na żywo. Pisząc czasem nanosimy poprawki, ale domyślać się że Straszny, czy ktokolwiek inny poleci coś zmieniać po miesiącu? Czy widzisz tu dzieci? Jak coś napiszę kontrowersyjnego, to albo pozostaję przy swoim zdaniu, (bo wolno, ale uzasadniam), albo mówię sorrki. Ze Strasznym akurat wiele razy uściślaliśmy stanowiska po niezłej kłótni i potrafiliśmy przyznać sobie rację.

 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kotin

  nie no proszę Cię - przeciez to typowa wrzutka PR dla fanów firmy, którzy umierają z czekaniem na takie info. Sklep bamboa.cu z wysp Samoa zanotował wzrost o 100% po sprzedał 4 sztuki zamiast dwóch.

  Do nawet równowagi rynkowej to jest dramatycznie daleko.
  stan rynku sprzed półtora miesiąca

 8. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @straszny

  W podziale na kraje może być inaczej - przeglądałem ostatnio trochę sklepów w Niemczech i te które mają na stronie (większość ma), układ według popularności, albo rubrykę ulubione - to faktycznie AMD bryluje w tej chwili. Nie ośmielam się z tego układać statystyki, ale trend na prawdę jest widoczny. W sumie w kartach graficznych to nawet ma podbudowę w kopaczach. W Niemczech kopaczy chyba nie ma (nie kartami graficznymi), ale ssanie z Ukrainy ogarnia Polskę, a my Radeony kupujemy często w Niemczech, czy UK.

 9. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kotin

  a czego miałoby być inaczej? Przecież to całkiem dobry procesor, co najwyżej w grach średni. I do kopania bardzo chętnie kupowany bo mniej energii potrzebuje niż Intel. 

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  Na wykresach z newsa widać wyraźne ożywienie w lipcu i sierpniu, więc wykres wstawiony przez Strasznego już nieaktualny.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Spoko niepotrzebnie Ci przykro bo niczego nie wywołałeś. Straszny sam sobie zapracował na te "złośliwości" Jego obiektywizm w sprawach AMD - intel jest równy 0, pokazywał to nie raz na forum, a nawet na powyższym przykładzie, co celnie zauważył Maverick. Ja już po prostu mam dość tego pieprzenia zajebistości intela i lubię się z wyznawców intela ponabijać jak jest ku temu okazja. Tak więc , tak dalej mogę być złośliwy haha :-) . Śmieszy mnie robienie z firm typu intel , nvidia czy apple obiektu kultu czy wręcz religii. To takie płytkie i dziecinne.. 

 12. Avatar nic wiadomość nic
   

  1) jako ze nie lubię głupiego marketingu i monopolizacji kibicowałem AMD od momentu wprowadzenia przez Intela Socket 1 - ze wzgledu na "imitu technologiczny" Socket 7 (czy jakoś tak), a nastepnie nagonki megahertzowej - i na początku AMD pięknie punktowało zresztą

  2) sam przytoczony artykuł nie wiele wnosi, poza informacją, że zwiekszyła się ilość sprzedawanych CPU AMD - czego nie ma sensu jeszcze skalować na ogólne trędy światowe - ale ostatnie dwa wykresy cieszą oko konsumenta

  3) pojawienie się Ryzena wprowadziło wyraźną zmianę i dało możliwość wyboru platformy w zakresach, gdzie wcześniej jej nie było (w sumie nadal kibicuję AMD, w moich sprzętach jest Intel, ale teraz pod kątem przyszłego zakupu będę mógł rozpatrywać AMD... prawdopodobnie) 

  4) ciężko bezpośrednio porównać dane sprzedarzowe dla wybranej grupy sklepów (co porusza źródło) do aproksymacji obecnego stanu rynku (przytoczone surveye PassMarka), czy Steam Survey (dla wybranych graczy) - zwłaszcza mając na względzie dominację Intela od 2006 roku (wprowadzenie iCore) i (co ladnie widac porównując PassMark vs Steam) popularność Core'ów u graczy.

  5) moim zdaniem bardziej sensowne porównanie byłoby dla popularnych sklepów w polsce (jako że nie chce mi się wiecej to) przykład dam z moreli - top 10 sprzedaż CPU w ostatnich 90 dniach:
  Intel Core i5-7400 Kupiło 2955 osób
  Intel Core i5-7500 Kupiło 2208 osób
  Intel Core i7-7700K Kupiło 1546 osób
  Intel Pentium G4560 Kupiło 1488 osób
  Intel Core I5-7600K Kupiło 1456 osób
  AMD Ryzen 5 1600 Kupiły 1244 osoby
  Intel Core i3-7100 Kupiło 537 osób
  Intel Core i7-7700 Kupiło 436 osób
  AMD Ryzen 7 1700 Kupiły 372 osoby
  Intel Pentium G4400 Kupiły 353 osoby

  Poza kwestią tego, co kto potrzebuje i w jaki pułap cenowy mierzy, widać jasno, że:
  a) zdecydowanie częściej kupowany jest Intel (100:15)
  b) sprzedanych zostało ponad 1500 sztuk (które low endem nie są), czego wcześniej już daaawno nie było
  c) ciągle za mało, ale widać wyraźną zmiane

 13. Avatar nic wiadomość nic
  AMD trochę namieszał tymi Ryzenami... i dobrze

  Teraz i7 i i5 to tylko dla bogatych dzieciaków co tylko grają. Jak komuś potrzebny komputer do czegoś więcej to wybierze Ryzena 5 czy 7. Czekamy na ruch ze strony Intela, jeśli zechcą to mogą zmiażdżyć AMD jakościowo. i cenowo. Tylko niech się pospieszą, bo wrzesień/ październik chcę coś złożyć :) 
  Na razie jestem za AMD, bo nowe intele będą wymagały nowych płyt i podstawki. A u AMD podstawki rzadziej zmieniają.. 

 14. Avatar nic wiadomość nic
  aaaa nie dodałem najważniejszego

  że o sukcesie Ryzena świadczy popularność tematu Ryzen na in4.pl oczywiście ;)

 15. Avatar nic wiadomość nic
  @Natan

  Twoje zestawienie jest całkiem ciekawe aczkolwiek nie do końca precyzyjne. Włączenie w nie modeli pentium oraz i3 jest trochę bez sensu bo rywalizujący z nimi ryzen 3 wyszedł niedawno (nie było go w sprzedaży ostatnie 90 dni) a dodatkowo w ogóle nie umieściłeś go w tym zestawieniu. Najbardziej miarodajnym zestawienie, w kontekście ryzena 3, byłoby wycofanie z niego modeli i3 i pentium albo włączenie  ryzena 3 i skrócenie czasu od momentu jego sprzedaży. Inaczej mamy zafałszowany obraz sytuacji ;-) . Już nie będzie 15 do 100 ale duuużo korzystniej dla AMD ;-)

 16. Avatar nic wiadomość nic
   

  Dla przykładu sam Ryzen 3 1200 od momentu premiery sprzedał sie w morelach w ilości 197szt co w przeliczeniu na 90 dni daje 443szt czyli w zasadzie zrównałby się z rywalizującym z nim modelem i3. Moim zdaniem to doskonały prognostyk. Zobaczymy za 2 miesiące jak mu przeleci 90dni od premiery :-)

 17. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Yoshi_80

  Tak więc , tak dalej mogę być złośliwy haha

  nie, nie możesz być złośliwy. Za złośliwości, "pieprzenie" i traktowanie portalu jak ściek własnie zapracowałeś na zawieszenie konta.

 18. Avatar nic wiadomość nic
  @Yoshi_80

  Jak zaznaczylem, to jest po prostu top 10 sprzedanych sztuk z konkretnego sklepu. Dokładnie tak, jak to prezentuje sklep - brak precyzji wydaje mi się tu nie adekwatny, ale sądzę, że rozumiem co masz na myśli.
  To był tylko najłatwiejszy przykład odnoszący się do tematu oraz porównywania różnych rodzajów danych.

  Tak, fajnie byłoby porównać segmenty w określonym czasie przed i po premierze danego Ryzena. 
  Jeśli wiesz jak na morelach zrobić sobie wyciąg za inny przedział czasu, niż to, co pokazują to sam chętnie to zobacze. Najlepiej ilości w konkretnych tygodniach, albo nawet dniach. Wtedy można sobie łatwo porównać zmianę w poszczególnych zakresach cenowych.

  Natomiast, przy takim dostępie do danych jaki znalazłem (a przyznam że nie szukałem), nie wydaje mi sie zasadne ograniczenie porównywania do wybranych modeli. Uważam że w tej sytuacji można co najwyżej zrobić dokładnie to samo (a najlepiej wszystkie cpu, nie top10) co miesiać i w listopadzie popatrzyć jak to się zmienia.

  Jak masz chęć i czas, wyciągnij top 20 (bedzie też Ryzen 3 i nieco wiecej 5'tek) policz średnie miesięcze, aproksymacje ze wzgledu na wzrost sprzedaży AMD i zaprezentuj.
  Jednak bez konkretnych faktów/wartości, wniosek (też chciał bym, żeby to była prawda), który wysnułeś powyżej to spekulacja, a tego w mojej wypowiedzi chciałem uniknąć.

 19. Avatar nic wiadomość nic
   

  W ogóle to od początku premiery Ryzena większość osób tutaj martwi się o to, jak co się będzie sprzedawało i kto ile na tym zarobi albo straci. Wydaje mi się, że mało kto pamięta, co jest najważniejsze - że każdy kolejny użytkownik, który poprosi o poradę przy budowie komputera ma do wyboru kolejne opcje.
  Forum miłośników technologii, a główne tematy rozbijają się o finanse i marketing.

 20. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Maveriq

  Świetnie to uchwyciłeś - niedawno się dowiedziałem że (niewiele przesadzając) przyjemność z gry komputerowej będziemy mieli tylko wtedy, gdy jej producent da nam zarobić na giełdzie. :-P
  Bo gdy wtopi, to gra się gorzej. \"\lol\"
  Miodność gry, ewentualne wrażenia estetyczne - nie liczą się. :silly:

 21. Avatar nic wiadomość nic
   

  @kotin, po raz drugi się uśmiechnąłem w tym newsie \"\spoko\"

 22. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kotin

  a w jakie gry grasz ze to ma dla Ciebie znaczenie ? Wnioski jakie ludzie potrafią wysnuć na in4 naprawdę zadziwiają nawet mnie. 

  Forum miłośników technologii, a główne tematy rozbijają się o finanse i marketing

  a wiesz dlaczego? Bo większość juz wyrosła z czasów biegania pół roku za kartą graficzną i sikania z radości jej kupienia, ot... parenasta w życiu i tyle.... większość wie że bez tych "finansów i marketingu" nie będzie postępu i nowych produktów, własnie w technologiach. 

 23. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Moim zdaniem powinieneś sam się zawiesić - na ten sam czas co @Yoshi_80.
  Kiedy ktoś pozwoli sobie na delikatną złośliwość podkreśloną cynizmem w twoim kierunku to od razu "ban". Ale ty możesz do woli rzucać wrednymi tekstami typu "fan arabskiej firmy komputerowej" i wszystko jest OK.


  P.S. Od moderatora spodziewam się wyższych standardów niż od reszty gawiedzi.

 24. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @straszny

  Cesarz chiński, Morrowind, Gothic II, Dragon Age, Wiedźmin - to najważniejsze dla  mnie gry, kamienie milowe, które zaliczam do swojego prywatnego kanonu rozrywki, bez względu na kondycję finansową i zachowania biznesowe ich producentów. Dla mnie mogą być oszustami, naciągaczami, nieudacznikami - te akurat parę gier najbardziej utkwiło mi w pamięci i nic tego nie zmieni. Nawet najbardziej zniechęcające raporty finansowe, ani ewentualne bugi, zakończenie serii, czy odwrotnie - bardzo udane wcześniejsze, lub następne gry z serii, nie pokonają już pierwszego wrażenia. 

 25. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rahl

  Co innego złośliwość wobec firmy, utworu, gry, filmu, a co innego złośliwość wobec kolegi z forum.
  Mamy krótki regulamin. Warto na niego zerknąć. Jest bardzo rozsądny. \"\spoko\"

 26. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rahl

  a co w tym wrednego? Przeciez Arabowie są głównym inwestorem i współwykonawcą projektów firmy AMD.  Dla Ciebie wredne jest określenie "arabski" ?? CO ?

 27. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Ważny jest zamysł jaki niosła twoja wypowiedź. Przekaz był jasny w tym przypadku, sformułowanie było w formie "szyderczej" i zapewne nikt tego inaczej nie odebrał.
  @kotin  - wielu kolegów z forum jest fanami AMD - i pewnie odebrali to podobnie.

 28. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rahl

  Twoja sprawa jak to odbierasz, jakbyś śledził forum to wiedziałbyś ze nie mam żadnych negatywnych uczuć do pochodzenia wspólnego właścicieli AMD. Użyłem tego tak jak bym napisał ze Polska firma wywołuje coś tam. Twoja sprawa jakie masz do tego nastawienie, mi to rybka.

  I przed wszystkim jeśli nie widzisz różnicy między wypowiadaniem o temacie, czyli firmie, a wycieczkach osobistych jakie odwalal Yoshi (ostatnio miał zawieszone konto za kurwianie i wyzywanie od lewaków) do konkretnej osoby to Twoje uwagi są dla mnie niestety nie warte pochylenia.

 29. Avatar nic wiadomość nic
   

  a wiesz dlaczego? Bo większość juz wyrosła z czasów biegania pół roku za kartą graficzną i sikania z radości jej kupienia, ot... parenasta w życiu i tyle.... większość wie że bez tych "finansów i marketingu" nie będzie postępu i nowych produktów, własnie w technologiach.

  A ja myślę, że dlatego, że kilka osób stara się być zbyt poważnymi, niż trzeba, a żeby zobaczyć, jaka jest większość, trzeba by przy premierze kolejnej rewizji/generacji CPU/GPU jakiegokolwiek producenta rozdzielić pogadankę na jej temat na forum na dwa odrębne tematy - dywagację na temat sytuacji rynkowej i na rozmowy o samym produkcie.

 30. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @rahl

  Ja też zaczynałem od procesorów AMD - bo były wtedy lepsze od Inteli. Też mam odruch sympatii do słabszego i się tego nie wstydzę. W kartach graficznych nawet nie licząc razem Radeonów od ATI i AMD miałem nawet licząc je osobno - więcej, niż kart Nvidii i Intela razem wziętych. Nie w tym problem.
  Złośliwość w ogóle nie jest OK, ale jak dotyczy produktu danej firmy, no niech tam. O czymś trzeba rozmawiać. Jak jeszcze jest w ramach żartu, to w ogóle nie ma się co przejmować, ale do osoby?
  Nawet jeżeli ja - co mi się zdarza zażartuję (pewnie trochę złośliwie) o iPhone, to co - Straszny ma  mnie zbanować, albo się obrazić? No bez... Nie powie mi też że jestem głupi, bo to by był już atak na OSOBĘ.
  Ty jak Straszny napisał kto jest (był?) posiadaczem akcji AMD, zareagowałeś atakiem na osobę.
  Ludzie. Nie dajmy się zwariować! Za firmę, za partię polityczną, za pogląd - nie atakujmy drugiego czlowieka, bo to ogromna różnica. Ktoś powie na Twoje ulubione piwo że to siki i co - zabijesz człowieka?

 31. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kotin

  dokładnie o to chodzi ;)

 32. Avatar nic wiadomość nic
   

  wymoderowane

 33. Avatar nic wiadomość nic
   

  @straszny -  Faktycznie nie znam wcześniejszych zachowań i wypowiedzi z forum jakimi się popisywał Yoshi, byś może mu się nazbierało - nie będę już dłużej drążył sprawy - kończymy temat.
  @kotin - nie jestem fanem AMD w powodów praktycznych nie mam obecnie ani ich CPU ani GPU, bo przez długi czas nic ciekawego nie pokazali, a jak był czas upgrade to zazwyczaj nvidia miała ciekawsze produkty. Co nie zmienia faktu, że obecnie dzięki AMD Intel w końcu ruszył zwłoki z fotela i wziął się do roboty. Więc powinniśmy się cieszyć i wychwalać ich pod niebiosa za Ryzena/Threadpipera/Epyc.

  !!!! Chwała AMD !!!!


  P.S.
  Najbardziej podobał mi się pożar w bur..lu o nazwie "zapowiedź procesorów z serii X"Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.