2012-04-22 23:40
Autor: Mirosław Langer (lami)
12

ASRock A75 A55 z APU A8-3870

Obrazek ASRock A75  A55 z APU A8-3870

Firma ASRock, po odcięciu pępowiny od swego macierzystego koncernu, zdecydowanie kroczy drogą pozwalającą realizować swoje autorskie pomysły. Dobra jakość oraz atrakcyjna cena to atuty, które pozwalają przyciągnąć sporą liczbę klientów. Kolejne płyty główne z chipsetem A75 i A55 wyprodukowane przez firmę ASRock, poznamy w tej recenzji. Tym razem, testy zostały przeprowadzone przy użyciu najmocniejszego APU firmy AMD, czyli A8 - 3870. W poprzedniej recenzji, wszystkie testy były przeprowadzane na bliźniaczym APU A8 – 3850. Zatem, mamy okazję, do porównania obu firmowych konstrukcji AMD.
Zapraszam wszystkich od lektury.

czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  sam test chociaż trochę późno
  wg mnie ceny płyt głównych na ten socket są jednak za wysokie przez co atrakcyjność takiego rozwiązania mogła by być lepsza
  nadal nie wiadomo czy procki z FM2 będą kompatybilne z FM1

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Jestem ciekaw kiedy lami wpadnie na to, że

  w biosie UEFI może zrobić zrzut ekranu i zgrać go na pendraka - a nie robić zdjęcia monitora aparatem.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @zawias

  Nie nie benda kompatybilne. Za to Chipsety A55 i A75 benda wspolpracowac z podstawka FM2. Wie koszt plyt teoretycznie powinnien byc nizszy

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @zawias

  Za wysokie ceny, nie zgadzam się, gdyż patrząc na ceny płyt głównych z konkurencyjnymi chipsetami LGA 1155 to sytuacja tez nie jest taka różowa. Po wtóre chcąc grać w jakiekolwiek gry w przypadku Intela musisz dokupić kartę graficzną podkreślam ten fakt w recenzji.

  @Krzysztof to już siła przyzwyczajenia z tymi fotkami.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Recka jak zwykle
  Ale moim zdaniem jednak platforma zdecydowanie za droga, jak na docelowe przeznaczenie.
  To nie ma być "dorosły" komputer, tylko niejako jego namiastka, więc cena podzespołów jest jednak zawyżona...

 6. Avatar nic wiadomość nic
  ASRock

  ASRock od tego roku jak dla mnie jest NR:1, czy to AM3+ czy FM1 biore odrazu.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Osobiście też jestem zdania że niższa cena APU A8-3870 w granicach 350-400 zł pozwoliłoby firmie AMD skutecznie konkurować z droższymi jednostkami Intela Core i5 Core i3 jako tania alternatywa

 8. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @lami

  Twoje recenzje są coraz lepsze.
  Asrock również coraz lepszy.
  AMD walczy dzielnie na poziomie i3 najwyżej. Niestety. Chociaż faktycznie dla zdecydowanej większości ludzi na co dzień ten poziom wystarczy.

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Raczej i3 z plusem jednak mniej niż core i5

 10. Avatar nic wiadomość nic
  hmm

  ta platforma dopiero teraz ma korzystny stosunek cena / wydajnosc.
  Aha, za malo testow z gier - nie kazdy gra w fullHD na duzym monitorze, za duzo syntetykow, za malo realnych testow... warto czasami uswiadomic, ze 2 rdzenie od intela to coraz czesciej za malo i 4 rdzeniowy amd bedzie sie wolniej starzal.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @devdd

  Faktycznie mało gier postaram się dołączyć w najbliższym czasie gierkę z obsługą DX11. Z tym przeliczaniem rdzeni przez cenę po porównania cena do ceny to wieczny spór, jedni by chcieli tak a drudzy inaczej i wszystkim nie dogodzisz .

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  dzieki, czekam na wiecej testow... sam jestem zwolennikiem testowania sprzetu w przedzialach cenowych a nie wg. parametrow technicznych - kupuje wydajnosc a nie papierowa specyfikacje, to co siedzi pod maska ma dla mnie coraz mniejsze znaczenie.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.