2017-07-24 17:07
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

Obrazek ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

Historia płyt głównych ASUS Republic of Gamers (ROG) zaczęła się dekadę temu od oryginalnego Crosshair stworzonego dla procesorów AMD Athlon 64. Teraz ROG Crosshair VI Extreme na wyżyny wynosi procesory AMD Ryzen. Najnowszy Crosshair został zaprojektowany pod najwyższej jakości konstrukcje, o których marzą entuzjaści PC i których potrzebują overclockerzy, aby uwolnić surowy potencjał Ryzena. W rezultacie płyta główna X370 daje procesorowi Ryzen doskonałe fundamenty, na które zasługuje. ROG Crosshair VI Extreme posiada wszystkie atrybuty płyty głównej z najwyższej półki. Podwójne sloty PCIe x16 z technologią ASUS SafeSlot są wzmocnione metalowym obiciem oraz dodatkowym lutowaniem, aby zapobiec uszkodzeniom wynikłym w skutek nieostrożnego użytkowania.



Sloty są od siebie oddzielone tak, żeby dać 2,5-calowym kartom graficznym (tj. wiodąca w swojej klasie ROG Strix GeForce® GTX 1080 Ti) odpowiednio dużo miejsca. Co więcej, trzeci slot x16 jest dostępny dla trójstronnego CrossFireX z kartami o podwójnych slotach.

Cały zastęp złącz USB tylko czeka na podłączanie do nich armii urządzeń. Użytkownik może osiągnąć prędkość 10 GB/s z USB 3.1 drugiej generacji, które jest dostępne dzięki wewnętrznemu złączu do obudowy oraz poprzez porty typu C i A na tyle. Zintegrowaną sieć dostarcza wyjątkowo niezawodny kontroler firmy Intel do sieci przewodowej Gigabit Ethernet oraz moduł 802.11ac z ulepszoną anteną 2x2 do Wi-Fi. Łączność bezprzewodowa może zostać dodatkowo rozszerzona do urządzeń peryferyjnych dzięki Bluetooth 4.1.

Nasz najnowszy kodek SupremeFX S1220 zasila system audio z pomocą przetwornika najwyższej klasy DAC ESS Sabre oraz standardowego asortymentu inżynieryjnych trików, które poprawiają jakość dźwięku wyjściowego oraz nagrań. Użytkownicy nie potrzebują osobnej karty dźwiękowej, by uzyskać idealny dźwięk w grze czy podczas strumieniowania danych, jednak aby skorzystać z naszych efektów dźwiękowych w VR opartych na HRTF, potrzebny będzie wirtualny zestaw słuchawkowy przeznaczony do wirtualnej rzeczywistości. Te usprawnienia można zastosować bezpośrednio do natywnej transmisji na słuchawkach Oculus Rift lub HTC Vive.

Wydajność i overclocking są nierozłącznie związane z chłodzeniem, dlatego cały czas poszukujemy nowych metod ulepszenia zarządzania temperaturą. W przypadku takiej płyty jak Extreme oznacza to zapewnienie wszystkiego, co może być potrzebne do wyszukanych pętli cieczy chłodzących, począwszy od specjalnych połączeń pozwalających na monitorowanie temperatury monobloku, poziomów przepływów oraz wykrywania przecieków. ASUS nawiązał już współpracę z ekspertami z Bitspower, aby wyprodukować monoblok stworzony specjalnie dla Extreme, który będzie sprzedawany osobno od płyty głównej.

Dodatkowo do łącza dla monobloku, użytkownicy mają dostęp do osobnego zestawu podłączeń dla śledzenia temperatury cieczy oraz przepływu w innym punkcie pętli. Wraz z robiącą wrażenie liczbą 13 złączy dla wentylatorów, nowa płyta główna prawie podwaja to, co proponowała Crosshair VI Hero. Całe chłodzenie jest zarządzane z poziomu oprogramowania UEFI i FanXpert 4, czyli stale ewoluującego pakietu, który pozwala na całościową kontrolę poprzez intuicyjny interfejs. Po dodaniu rozbudowanych opcji konfigurowania oraz grupowania sensorów, użytkownicy dostają wszystko czego potrzeba, aby zbudować zestaw, który działa niemal bezszelestnie w trybie bezczynności i pry minimalnym poziomie dźwięku, w zależności od obciążenia.

ROG Crosshair VI Extreme będzie dostępny u wiodących dystrybutorów w Polsce na początku sierpnia w orientacyjnej cenie 1295 PLN.



ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

ASUS ROG Crosshair VI Extreme dla Ryzenów

źródło: Info Prasowe / ASUS



Komentowanie dostę™pne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.