2018-02-24 19:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Azuri Rinox Armor – płynna ochrona każdego ekranu

Obrazek Azuri Rinox Armor – płynna ochrona każdego ekranu

Na polskim rynku pojawił się nowy produkt, służący do ochrony ekranów urządzeń mobilnych przed zarysowaniami i zabrudzeniami - Azuri Rinox Armor belgijskiej firmy A& C Systems NV-SA. Nie jest to klasyczne szkło czy folia naklejana na ekran, lecz rozwiązanie w postaci zawierającego ditlenek krzemu (czyli krzemionkę) płynu, który po naniesieniu na ekran błyskawicznie twardnieje tworząc tzw. nano-osłonę i skutecznie zabezpiecza jego powierzchnię przed zarysowaniami, zabrudzenia, śladami odcisków palców itp. Atutem jest bardzo łatwe nanoszenie osłony na ekran urządzenia mobilnego – w opakowaniu z Rinox Armor użytkownik znajdzie zestaw ściereczek, z których jedna nasączona jest preparatem na bazie krzemionki.Po oczyszczeniu ekranu odpowiednią tkaniną (również dołączoną), należy starannie nanieść ściereczką substancję z nano-osłoną i po odczekaniu dwóch minut wypolerować wyświetlacz. Po tym czasie ekran jest skutecznie chroniony przed uszkodzeniami, zarysowaniami, brudem i bakteriami (zastosowana w osłonie substancja skutecznie ogranicza ich namnażanie).

Taki sposób aplikacji sprawia, że nanoszenie Rinox Armor jest wygodne i w pełni kontrolowane – użytkownik może rozprowadzić substancję po wszystkich płaskich powierzchniach urządzenia (również obiektywach wbudowanych aparatów), bez problemu unikając wprowadzenia go np. do głośnika czy portu ładowania.

Sama idea osłony nazywanej niekiedy „płynnym szkłem” znana jest od kilku lat – jednak teraz tego rodzaju produkty są szczególnie przydatne i mają szereg przewag nad tradycyjnymi foliami czy szkłami. Podstawowa polega na tym, że choć oferują podobny poziom ochrony, to są zdecydowanie łatwiejsze w aplikacji – nie musimy się obawiać pozostawienia pod osłoną pęcherzyków powietrza czy nierównego jej nałożenia.

Znacznie lepiej sprawdzają się również w przypadku urządzeń wyposażonych w zakrzywione ekrany, a także w przypadku wszelkiego mniej popularnego czy niestandardowego sprzętu, na który często trudno jest znaleźć odpowiednio dopasowaną folię czy szkło – zegarków smart, opasek sportowych, przenośnych konsoli do gier, ekranów rozwiązań z dziedziny automatyki domowej itp.

Cena jednego opakowania Azuri Rinox Armor to 69 PLN. Dystrybutorem produktów Azuri w Polsce jest firma K-Consult.

Azuri Rinox Armor – płynna ochrona każdego ekranu

Azuri Rinox Armor – płynna ochrona każdego ekranu

Źródło: Info Prasowe / AzuriKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.