2022-12-28 15:34
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Błyskawiczna rekrutacja do sezonu zero – Predator Games 2023

Obrazek Błyskawiczna rekrutacja do sezonu zero –  Predator Games 2023

8 grudnia ruszyły zapisy do sezonu 0 międzyszkolnych rozgrywek esportowych – Predator Games 2023. Po zaledwie trzech tygodniach do udziału w turnieju zgłosiło się 8-krotnie więcej szkół niż przewidzianych miejsc. Rozgrywki organizowane przez Acer Polska poza źródłem dobrej zabawy, są pretekstem do edukacji rodziców, pedagogów i uczniów na temat ryzyk, korzyści oraz wartości dodanych, jakie niesie ze sobą gaming. Turniej Predator Games 2023, to autorski projekt Acer Polska, który powstał z myślą o młodych pasjonatach gamingu pragnących sprawdzić swoje umiejętności oraz poczuć ducha rywalizacji.Dodatkowo celem turnieju jest próba stworzenia nici porozumienia pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi, dzięki współdzieleniu pasji i wspólnego kibicowania w trakcie zmagań esportowych. Rozgrywki wspierają partnerzy – Intel, Google, Media Expert i patroni – Minister Edukacji i Nauki, Centurm GovTech oraz Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Na początku grudnia br. ruszyły zapisy do tzw. sezonu "0" rozgrywek, w których może uczestniczyć 128 szkół, a o ich przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia. Od tego czasu do turnieju zgłosiło się ponad ośmiokrotnie więcej szkół niż dostępnych miejsc.
– Bardzo cieszymy z szybkiego tempa rekrutacji do sezonu 0, ale nie jesteśmy tym zaskoczeni, ponieważ wiemy jak wielkim zainteresowaniem wśród młodych cieszy się esport oraz jak potrzebne są odpowiedzialne inicjatywy skierowane do tego środowiska. Pomimo tego liczba profesjonalnych rozgrywek wciąż jest niedostateczna, dlatego byliśmy przekonani, że nasza inicjatywa trafi na podatny grunt. W efekcie niemal 900 szkół przeszło pierwszy etap rejestracji do turnieju i w chwili obecnej kompletujemy ich zgłoszenia. Duże zainteresowanie ze strony szkół, to dla nas również sygnał, że gaming może być wykorzystywany nie tylko jako źródło świetnej zabawy, lecz także jako okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Z naszej perspektywy to także szansa na „odczarowanie” gamingu i esportu, ponieważ widzimy w nim szansę na rozwój umiejętności dzieci, a także budowę tzw. pomostu pomiędzy graczami a ich rodzicami – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager z Acer Polska i dodaje: Wszystkich, którym nie uda się zgłosić do pierwszej odsłony naszego turnieju, pragnę przypomnieć, że już lutym startujemy z sezonem 1 Predator Games 2023! Wtedy też, liczba dostępnych miejsc będzie wynosić ponad 1000, a rozgrywka będzie toczyć się w nie dwóch, a czterech grach, a ponadto zawodnicy zagrają o jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody. Dlatego zachęcam do śledzenia obecnych rozgrywek i zgłoszenia swojego udziału w następnych rozgrywkach.

W ramach turnieju reprezentacje szkół złożone z dwóch zespołów, jeden grający w League of Legends, a drugi w Fortnite zmierzą się w finale sezonu 0, który zostanie rozegrany w dniach 9-13 stycznia 2023 roku, o nagrody o łącznej wartości ponad 160 000 złotych. Dodatkowo reprezentacje szkół, które zakwalifikują się do udziału otrzymają gwarantowane pakiety powitalne - gamingowe plecaki Predator.

Zbliżający się sezon zero, to dopiero pierwsza odsłona Predator Games, ponieważ już w lutym rozpocznie się sezon pierwszy. Wtedy też, udział będzie mogło wziąć w nich 1024 szkoły, a uczniowie zmierzą się w aż czterech tytułach. Rozgrywki zakończą się wielkim finałem live, w którym do wygrania będą jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody.

Zapisy do rozgrywek w sezonie 1 oraz wszystkie informacje o turnieju dostępne są na stronie https://predatorgames.pl/predator-games-sezon-1.

Błyskawiczna rekrutacja do sezonu 0 –  Predator Games 2023

Źródło: Info Prasowe / AcerKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.