2018-01-16 15:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Bitcoin tańszy już prawie o połowę...

Obrazek Bitcoin tańszy już prawie o połowę...

W połowie grudnia najpopularniejsza kryptowaluta kosztowała blisko 20 tys. dolarów. Dziś, ledwie miesiąc później, kosztuje już prawie o połowę mniej - nieco poniżej 11 tys. dolarów. Spadek ceny Bitcoina może być efektem pogorszenia się ogólnego sentymentu, m.in. przez działania władz Korei Południowej, które ostatnio sugerowały pomysł znacznego ograniczenia handlu kryptowalutami. Cytowany przez agencję Bloomberg minister finansów Kim Dong-yeon powiedział, że “zamknięcie giełd kryptowalut nadal pozostaje opcją”, ale ta sprawa wymaga “poważnej” dyskusji pomiędzy ministrami. Z kolei dwie giełdy w USA (CBOE i CME) w grudniu uruchomiły notowania kontraktów terminowych (futures) w oparciu o Bitcoina. Krótko po tym cena najbardziej znanej kryptowaluty wzrosła do blisko 20 tys. dolarów.Z pozyskanej dzisiaj przez agencję informacyjną Reuters wewnętrznej notatki z ubiegłotygodniowego spotkania rządu Chin wynika, że rząd Chin będzie wywierał znaczną presję na kryptowaluty. Wiceprezydent chińskiego banku centralnego (PBOC) twierdzi, że “władze powinny zakazać scentralizowanego handlu kryptowalutami oraz zakazać działalności usług z tym powiązanych zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby prywatne” - pisze Reuters. Biorąc pod uwagę, że Chiny to jeden z największych rynków kryptowalut, może to wywierać dodatkową negatywną presję na notowania wirtualnych walut, w tym Bitcoina.

Czy przecena najpopularniejszej kryptowaluty może jeszcze się pogłębić? Trudno o odpowiedź, ponieważ w odróżnieniu od standardowych walut, czynniki fundamentalne w cenie BTC nie odgrywają dużej roli. Zdecydowanie ważniejsze są emocje, które mogą spowodować, że procentowa skala wahań przekroczy nawet te widziane w ostatnich latach.

PR - Czy karty zaczną tanieć???

Bitcoin tańszy już prawie o połowę...

Źródło: Info Prasowe /Cinkciarz.pl
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  :)

  "Czy karty zaczną tanieć???"  - już widze te ogłoszenia - sprzedam karty graficzne, prawie nówki, prawie nie śmigane, grałem góra jedną godzine w niedziele. Ilość na stanie do sprzedania: 900 \"\lol\"

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Póki co na razie to drożeją :-(

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie zapominajmy, że BTC nie jest kopane/liczone na GPU. Ethereum tanieje, ale nie wygląda to na pęknięcie bańki, ot taka ktyptowalutowa korekta. GPU zostaną przekierowane na inne kryptowaluty, jest w czym wybierać. Zanim się okaże, że na niczym nie da się zarobić to trochę czasu minie. Piramida kryptowalut jest już tak wielka, że chyba nie jest w stanie szybko się zawalić.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  "Ciekawą obserwacją podzielił się James Wang, były pracownik Nvidii, a obecnie analityk ARK Invest. Według niego, firma Bitmain, zajmująca się tworzeniem układów ASIC do kopania kryptowalut, zamawia co miesiąc od TSMC ponad 20 tysięcy wafli krzemowych wykonanych w procesie 16 nm. To więcej niż otrzymuje Nvidia. Ten przykład doskonale obrazuje, jak mocną pozycję mają obecnie kryptowaluty."

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  https://twitter.com/jwangARK/status/954429531678543872Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.