2015-07-20 14:55
Autor: Paweł Markisz (straszny)
13

Cubot X10, Cubot X11 - chińska klasa średnia w niskiej cenie

Obrazek Cubot X10, Cubot X11 - chińska klasa średnia w niskiej cenie

Tym razem na łamach IN4.pl prezentujemy zupełnie nowy temat. Chińskie smartfony Cubot X10 i X11 - urządzenia bardzo słabo znane w Polsce, wywołujące sporo zastrzeżeń w obawie o solidność produkcji z drugiego końca świata. Z drugiej strony ich cena wywołuje osłupienie, bo kosztują często taniej niż najtańsze smartfony sprzedawane u nas, mając specyfikację zdecydowanie bliższą urządzeniom ze średniej półki. Czy jest się czego obawiać, i jak sprawują się w rzeczywistości?
Przekonajmy się!

Źródło: IN4.pl czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Spory problem to fatalne wsparcie dla MTK. Np. wiele programów do obsługi kamerki, wyszukiwania sieci WIFi itp. nie zawsze działa poprawnie. Na dodatek MTK traktuje programistów po macoszemu, więc zwykle nowe wersje systemu lub dłuższe wsparcie stanowią problem dla takich urządzeń. A szkoda, bo to ładny kawałek hardware o przyzwoitych osiągach i rozsądnej cenie. 

  Co prawda wolałbym dołożyć te 100zł do czegoś lepszego, z solidnym wsparciem. Ale jak niema tych 100zł to może i jakaś alternatywa.  

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie taki Cubot  straszny:-P cenowo to wygląda nawet fajnie ,bateria trochę niepokoi .

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Z baterią nie ma źle dopóki nie odpalamy gier. Wtedy zaczyna się mega wysysanie :-D

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @twardy9

  dzień typowego używania X10 znosi, jeśli nie włączysz gier, dwóch już nie, X11 lepiej, potrafi dwa dni znieść. 

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  No własnie MediaTek. Czytaj brak updatu Androida.

  Dla rodziców, dzieci czy dzwonienia spoko. Dla poweruserów tylko kolejne urzadzenie...

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @koradon

  oczywiście ze tak, przy takiej jakości foto/video żaden poweruser nie kupi urządzenia. Ale np w biznesie niezły duży ekran + dużo pamięci i bezpieczeństwo telefonu (wodo- i kurzoodporność) mają niebagatelne znaczenie i tam bym, szczególnie X10, widział jak najbardziej. Przy tym jest naprawdę ładny i z pietyzmem wykończony. Dla dziecka też taki telefonik może być szczytem marzeń, w końcu wszystko co trzeba jest w dobrej cenie.

 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Cubot X10 bardzo atrakcyjna cena plus średnie osiani to dla przeciętnego użytkownika spora atrakcja i alternatywa w porównaniu z markowymi smartfonami. Moje odczucia są pozytywne biorąc pod uwagę dużą funkcjonalność X10. Nie każdego stać na wydanie 2000-3000 zł a tak mamy alternatywę. Pozostaje jeszcze kwestia trwałości tego sprzętu, jeżeli pozostaną niezawodne i trwałe przez okres 2 lat to spokojnie mogą konkurować z globalnymi potentatami.

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  A ja bym miał dwie uwagi:
  1. Napiszcie cenę w dolarach, bo kurs do PLN to jak loteria :-)
  2. Do ceny przesyłki niestety trzeba doliczać VAT. Owszem kupuję się po kursie dolara,
  ale nasz kraj leży w EU i na towary sprowadzane może (ale nie musi) być nałożony podatek od towarów.

  Więc nie wolno pisać, że tak tanio może kupić Smartfona, bo ktoś sobie zamówi np. DHL
  i gwarantuje mu, że będzie mile zaskoczony przy odbiorze paczki ;-)

  Pozdrawiam

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @Dankan

  masz rację, wymaga to wyjaśnienia... aczkolwiek wszyscy wiemy jak to jest, że chińskie sklepy mają wyrobione metody obchodzenia dodatkowych opłat ;)

  @lami
  niezawodności sprawdzić nie ma jak... ale urządzenie wygląda na naprawdę solidnie wykonane, jeśli to może byc jakas przesłanka....

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Niema czegoś takiego, chyba że sklep sprowadzi do EU na własną rękę, a potem wyśle tą paczkę w odrębnie krajów EU. To jest jedyna metoda. Dlatego lepiej zapoznaj się z odpowiednim materiałem ;-)

  To że UC nie mają możliwości sprawdzenia wszystkiego, to już inna historia. Ale za chwile może się okazać, że zatrudnią 10x więcej personelu i nić już się nie przedostanie.

  Polecam lekturę na telchina.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @Dankan

  Sklep ma magazyn także w EU, dokładnie w UK choć oczywiście nie pełny asortyment i trzeba sprawdzać konkretny produkt.

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Witam. Przeczytałem recenzję, zamówiłem, jestem bardziej niż zadowolony. Do moich potrzeb stosunek możliwość/cena prawie idealny. Jedyna mini wada - brak podświetlenia dolnych "przycisków" (menu, home, wstecz) - fajnie jeśliby taka informacja znalazła się w recenzji :) Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia i nie zniechęciłaby mnie do zakupu. Albo można je jakoś podświetlić a jam nieświadom tego? ;)

 13. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czasy się zmieniają i teraz Cubot nie jest już taki zły, oczywiście nadal wspiera Mediateki, ale to już o niebo lepsze konstrukcje, niż były wcześniej. Taki X20 to już taka mocna średnia półka z Helio P60, 6GB RAM i do ściągnięcia z Chin za 600 złotych. Oczywiście to nie Xiaomi, ale w średniej półce idzie im coraz lepiej :-)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.