2019-09-27 15:25
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

Obrazek IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIS marka należąca do grupy Canon, zaprezentowała urządzenie o nazwie IRIScan Desk 5 Pro. Według producenta urządzenie ma całkowicie zmienić podejście do skanowania dokumentów. Jest eleganckie, kompaktowe i pozwala scyfryzować w ciągu minuty nawet 30 stron. IRIScan Desk 5 to skaner, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Pozbawiony ruchomych elementów w szybki sposób przenosi do cyfrowego świata dokumenty, książki, faktury czy dowody tożsamości. Urządzenie automatycznie rozpoznaje moment obrócenia strony, co ma ułatwić skanowanie obszernych publikacji. Można także ustawić stały interwał skanowania na 3, 5 lub 7 sekund.IRIScan Desk 5 pozwala na zapis scyfryzowanych dokumentów w formie plików PDF lub JPG. Ponadto rozpoznaje tekst i zapisuje go do plików tekstowych (.txt), skoroszytów (.xls), a także w formie elektronicznych publikacji (ePub). Oprogramowanie wspiera ponad 130 języków z arabskim, chińskim i hebrajskim włącznie. Jest także opcja stworzenia na podstawie rozpoznanego tekstu, audiobooka i wyeksportowanie go w formie pliku mp3 lub w bezstratnym formacie wav. 

Dla najbardziej wymagających użytkowników i firm przewidziano model IRIScan Desk 5 Pro. Oferuje on możliwość szybkiego skanowania wizytówek, dokumentów tożsamości, kodów kreskowych czy faktur i paragonów, które następnie pomaga zindeksować. Dzięki temu IRIScan Desk 5 znajdzie zastosowanie także w biurach i recepcjach, gdzie szybkie skanowanie i rozpoznawanie może zwiększyć wydajność i komfort pracy.

Ciekawą funkcją IRIScan Desk 5 Pro jest opcja nagrywania i scalania obrazu z dwóch kamer - internetowej i zintegrowanej w skanerze. Dzięki temu użytkownik może przygotować np. internetowy kurs czy samouczek. Efekty można wyeksportować do plików .avi, .flv, .mp4 czy .wmv.

Skanery IRIScan Desk 5 i Desk 5 Pro są już dostępne w sprzedaży. Podstawowy wariant to wydatek rzędu 900 PLN, natomiast za model Pro trzeba zapłacić około 1300 PLN.IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

IRIScan Desk 5 Pro – skaner z dużymi możliwościami

Źródło: Info Prasowe / Entrymedia
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Ciekawy bajer. Na yt jest parę filmików podobnych sprzętów. Ciekawe jak to działa w praktyce i czy może to zastąpić skaner?

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
    @Agrest

    No właśnie według mnie to jak najbardziej jest skaner. Dużo wygodniejszy od tradycyjnego. Dużo wygodniejszy i ergonomiczny od trzymanej w ręku komórki, która niby robi to samo. Przy dużej ilości i różnorodności skanowanych materiałów, rzecz bardzo przydatna moim zdaniem. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.