2010-02-10 14:02
Autor: Mirosław Langer (lami)
19

Intel LGA 1156 Core i7 870 Core i5 750

Obrazek Intel LGA 1156 Core i7 870 Core i5 750

Upłynęło sporo czasu od ostatniej recenzji procesorów firmy Intel, na naszym portalu, przyszedł zatem czas nadrobić zaległości. Dzisiaj prezentuję skromną recenzję znanych już procesorów Core i7 870 oraz Core i5 750 LGA 1156. Na początek troszeczkę historii, która wprowadzi nas w temat. Firma Intel Corporation zaprezentowała 8 września 2009 w swej siedzibie - Santa Clara, Kalifornia kilka modeli wysokowydajnych procesorów do komputerów stacjonarnych i serwerów. Wraz z nową rodziną procesorów Intel Core™ i5, dwoma modelami Intel Core™ i7, firma wprowadziła swoją najnowszą mikro-architekturę Nehalem na szeroki rynek komputerów stacjonarnych i serwerów do podstawowych zastosowań.
ZAPRASZAM DO LEKTURY !


Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Hmmmm

  Recka bardzo fajna, chociaż lipnie, że zabrakło porównań z innymi procesorami Intel'a czy chociaż AMD Pehnom II
  Domyślam się że lami nie dysponował innymi samplami do testów poza testowanymi, ale...tak czy inaczej - szkoda.

  Dzięki jednak za reckę. Od dawna mam oko na i5 750 - świetnie się prezentuje ^^

 2. Avatar nic wiadomość nic
  już niedługo....

  i5-750

 3. Avatar nic wiadomość nic
  wreszcie

  coś na Intelu ;). Sporo pracy autor musiał włożyć w tą publikację. Nie mniej jednak razi brak bardziej rzeczywistych testów oraz konkurencji ze strony AMD.

  Mniej syntetyków, dobrać konkurencję i będzie git :)

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @Hiob

  Oczywiście że miałem do dyspozycji tylko te dwa procesory. Do AMD nie chcę porównywać bo po ostatniej mojej recenzji płyt P55 i porównania ich z MSI + Phenomem II X3 720 zostałem skrytykowany że procek AMD za słaby !!! Na pocieszenie napisze że mam do testów płytę Faxcona Inferno Katana GTI P55 do tego kupiłem procesor pod LGA 1156 i wówczas skumpluję te wszystkie wyniki i zrobię mama taką nadzieję, fajną reckę.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  jeśli jest produkt o podobnej cenie (a jest do i5) to aż sie prosi porównanie.

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Brakuje tu i5 6xx. Po porównaniu z i5 750 można się zastanowić, czy o słabszym i5 i niewiele tańszym można coś dobrego napisać.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Szkoda że zabrakło porównania do tak samo taktowanych i7 920 i 940.

  Pytania z ciekawosci:
  Cy ktoś wie/słyszał czy intel wypuści jeszcze inne wyżej taktowane procesory serii i5? (i5 760, i5 770?). Bez HT a wyżej taktowane?

  Procesory na podstawkę 1156 maja dwukanałowe kontrolery pamięci? Po co na testowej płycie 6 banków na RAMy?

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @beton

  taz mnie to zdziwilo...

 9. Avatar nic wiadomość nic
  Heh...

  ... gdybym nie sprawdził jak świetny do codziennego użytku jest ION, to i5-750 siedziałby w moim kompie już od dawna - jeżeli kiedykolwiek wrócę do grania (a stanie się tak przy Diablo3 ), to wtedy się zastanowię nad inną platformą.

  P.S.
  Tylko, że D3 nie będzie raczej wcześniej jak 2012/2013, czyli następcy serii i3/i5/i7 pewno już będą na horyzoncie ;)

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  brakuje i3-540 który to tak naprawdę jest największym hitem Intela jeśli chodzi o LGA1156 bo sprzedaje się ich dość dużo

  ale i tak super że coś w ogóle jest o Intelu bo in4.pl takie recenzjowo jest pro-zielone

 11. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @XoR

  Raczej Intel jest anty in4owy, bo nie chciał wspomóc w budowaniu platform nic a nic, a zakup kilku platform testowych do tanich nie należy.
  Mimo wszelkich przeciwności powoli ruszamy z testami platformy S1156.

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Recka w miarę spox tylko te dwa pierwsze akapity. Przecież to jest to samo! Jedyna różnica to ostatnie zdanie. Proszę popraw to!
  A co do procka to w firmie posiadam core i7 860 i podczas zakupu nie widziałem sensu wydawać drugie tyle dla 200MHz.

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @HeavyMetal

  OK poprawiałem. Co do porównań to niestety, testujemy tylko to co nam dostarczają przedstawiciele producenta. Pomimo własnych wysiłków nie jestem w stanie zafundowac sobie do testów pamięci DDR3 Triple Chanel dla platformy LGA 1366. Tym samym jesteśmy skazani na "łaskę" producentów sprzętu. Odwiedzajcie nasz portal, czytajcie nasze recenzje, piszcie komentarze, to największa nagroda dla nas i wskazówka dla producentów że IN4 żyje.

 14. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajnie, że znowu mamy recki sprzętu Intela
  Ale treści akapitów na początku dalej takie same.

 15. Avatar nic wiadomość nic
  ok

  mi tam recka sie podobała. może i zabrakło porównania do AMD, ale trudno jest to dobrać tak, aby się wszystkim podobało ;)

 16. Avatar nic wiadomość nic
   

  i750

 17. Avatar nic wiadomość nic
   

  Napiszę tak. Sam w domu jadę na mocno podkręconym Conroe dual. Myślałem że mam szybki, budżetowy proc ale poprzez podkręcenie daje radę. I daje. Ale ostatnio do biura składaliśmy nową stację dla koleżanki. Zaproponowałem konfigurację na i5 750. W sumie żeby się przekonać o nowym :) I wiecie co? TO JEST RAKIETA. Wszystko na tym działa szybciej. I system i aplikacje. I to po żadnych testach syntetycznych tylko real life. To jest odczuwalne. Polecam tego cpu jeśli ktoś potrzebuje sprzętu do pracy.

 18. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mnie zawsze zastanawia jedno odnośnie procesorów - ich wydajność obliczania AI w turach w takich grach jak Civilization 4, Galactic Civilizations 2 itd. Czy ktoś z Was coś wie na ten temat? Jakieś testy?

 19. Avatar nic wiadomość nic
  @ATARi

  Przykro mi bardzo lecz nie grywam w te gry, tym samym trudno mi jest ustosunkowac się do twego pytania. Może na forum znajdziesz partnerów do dalszych rozważańKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.