2020-03-18 12:52
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Komputronik Gaming angażuje się w walkę z koronawirusem

Obrazek Komputronik Gaming angażuje się w walkę z koronawirusem

Folding@home to program, który pozwala wykorzystać moc komputera do badania przeróżnych dolegliwości, co może znacząco pomóc w walce z nimi. Od niedawna na celowniku aplikacji znalazł się koronawirus. Komputronik Gaming włącza się w akcje i udostępnia cały swój sprzęt komputerowy do walki z pandemią. Idea działania programu folding@home jest bardzo prosta. Każda osoba, która zainstaluje na swoim komputerze aplikację udostępni jego moc obliczeniową naukowcom do walki z wirusem. Projekt folding@home funkcjonuje już 19 lat. Badacze korzystają przy swoich pracach z mocy obliczeniowej "pożyczonej" od tysięcy komputerów osobistych z całego świata.W ramach projektu analizowane są procesy zwijania białek – czyli tego, w jaki sposób cząsteczka białka składa się w przestrzeni. Jeśli złoży się ona nieprawidłowo, powstać mogą białka wywołujące różnego rodzaju choroby.

Strona internetowa projektu informuje, że prowadzące projekt konsorcjum naukowe uczestniczy w próbach znalezienia miejsc, w które mogłyby uderzać potencjalne leki zwalczające koronawirusa. Badacze tłumaczą, że dzięki nieużywanej mocy obliczeniowej naszych komputerów będą w stanie lepiej poznać białko wirusowe, za pomocą którego koronawirus atakuje komórki płuc osób zarażonych.
Komputronik Gaming to kolejny podmiot, który zdecydował się włączyć do akcji. Jak wiadomo komputery dla graczy to jedne z najmocniejszych sprzętów na rynku. W ramach zaangażowania Komputronik Gaming udostępni swój sprzęt naukowcom, po to by mogli szybciej znaleźć lek na koronawirusa. Komputery, które wykorzystuje Komputronik Gaming to jedne z najmocniejszych sprzętów na rynku - Komputronik Infinity LC-900S oraz Komputronik Infinity S920.

Poniżej można zobaczyć krótki film przygotowany przez Komputronik Gaming, w którym Arkadiusz „Radyjko” Popiel tłumaczy, dlaczego warto i jak można włączyć się do akcji.
Komputronik Gaming angażuje się w walkę z koronawirusem

Źródło: Info Prasowe / Komputronik
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Trochę to reklama, ale popieram. \"\spoko\"

 2. Avatar nic wiadomość nic
  SETI, WCG

  wszystko zarzuciłem z uwagi na brak efektów. Nie mówię, że wynalezienie lekarstwa na raka czy Aids jest łatwe, ale doszukać się wyników wspólnej pracy było strasznie trudno. No i nie mówię o wymiernych wynikach, a chociaż o szczątkowych informacjach czy sprawozdaniach. Było, źle do tego stopnia, że zastanawiałem się czy program nie liczy przypadkiem liczb pierwszych, albo nie kopie walut.
  W mojej opinii wszystkie wyniki badań z wyłączeniem komercyjnych zastosowań powinny być jawne i publikowane nieodpłatnie, wtedy by to miało sens.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @slawko

  Rozumiem Twoją potrzebę, ale już wyobrażam sobie, jak pracujący nad SETI zamieszcza cotygodniowy raport. Pomoc psychologa mogła by w takim wypadku nie wystarczyć, bo depresja związana z tak widocznym brakiem efektu, by zabiła. \"\lol\" Z drugiej strony głupio jakoś w ogóle nie szukać... ;-)

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  SETI niedawno bezterminowo zawiesiło projekt LINK F@h za to cierpi ostatnio na nadmiar wolontariuszy i złapać tam próbkę na kartę gfx to wyczyn.

  @slawko piszesz, że brak informacji o efektach prac? Proszę bardzo: WCG, podprojekt OpenZika LINKKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.