2018-11-05 15:02
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
6

Mercury Research - Wzrosty udziałów procesorów firmy AMD

Obrazek Mercury Research - Wzrosty udziałów procesorów firmy AMD

Z końcem zeszłego tygodnia analitycy Mercury Research opublikowali swoje szacunki dla 3 kwartału 2018 roku. Wynika z nich, że to już trzeci kwartał z rzędu, w którym firma AMD zyskuje udziały rynkowe we wszystkich kluczowych sektorach rynku procesorów – serwerach, komputerach stacjonarnych i notebookach. Największe zyski zostały odnotowane na gruncie obu rodzajów komputerów osobistych, co wynika z rosnącego znaczenia procesorów Ryzen. Ogólny udział firmy AMD w rynku procesorów x86 wyłączając Internet Rzeczy (IoT) wyniósł 10.6%, co jest wzrostem o 1.5 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 3.1 punktu procentowego w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.W segmencie procesorów do komputerów stacjonarnych (bez IoT) udział AMD w rynku wyniósł 13%, co stanowi wzrost o 0.8 i 2.1 punktu procentowego odpowiednio z kwartału na kwartał i porównując do tego samego kwartału rok temu.

W segmencie procesorów do notebooków (bez IoT) udział AMD w rynku wyniósł 10.9%, co stanowi wzrost o 2.1 i 4.1 punktu procentowego w porównaniu do tych samych okresów.

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  To i tak nie ma znaczenia, bo x86 nie jest otwartym standardem i monopol (czy dupol), czy tych dwóch firm będzie się utrzymywał, więc i ceny, oraz brak technicznych innowacji.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Jeżeli pójdziemy dalej Twoim tokiem rozumowania, to Apple które tylko czeka na jeszcze większy wzrost mocy architektury ARM żeby wyposażyć w nią laptopy i komputery stacjonarne, spowoduje śmierć Intela i Microsoftu. Przecież architektura x86 nie zejdzie ani z cenami, a tym bardziej ze zużyciem energii, do poziomu ARM.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @cyclonB

  Z drugiej strony patrząc, przyklad Apple udowadnia, że zamknięcie standardu pozwala zarobić gigantyczne pieniądze i stale rozwijać interes, a nie uśmiercać.

  Może problemem nie jest monopol sam w sobie, ale jakość menadżerów, potrafiących idealne wstrzelić się z biznesem w "oczekiwania" klientów (a faktycznie to zaspokoić potrzeby, które wcześniej poprzez umiejętną reklamę samemu się stworzyło)?

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zapomnieliście o VIA które wciąż działa. Zdaje się w 2019 ma wypuścić procesory z obsługą DDR5 i PCIE-4.0

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @Dinaeel

  VIA nie ma już licencji na x86 i musi cześć instrukcji emulować, aby nie wpaść w kłopoty prawne.

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nikt nie pisze o nowości AMD, 45 Watowym procesorze Ryzen 7 dla notebooków: 2700H.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.