2013-02-10 00:11
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

NuForce NE-600X & Brainwavz R1 - Słuchawki dokanałowe

Obrazek NuForce NE-600X & Brainwavz R1 - Słuchawki dokanałowe

Rozkoszujemy się muzyką z zestawu głośnikowego w domu, a kiedy nas żona "zakracze" chcąc obejrzeć kolejny odcinek swojego serialu lub niesamowitych gości programu redaktor Drzyzgi, zmusi do przesiadki na słuchawki, sięgniemy po nauszny komplet wysokiej klasy... Ale co, kiedy chcemy iść z naszą muzyką na poranny jogging lub w czasie podróży do pracy? Oczywiście wybór słuchawek dla urządzeń mobilnych na rynku, jest ogromny. Możemy wybierać wśród tego typu przetworników o konstrukcji nausznej, umieszczanych na wewnętrznej części małżowiny usznej i dokanałowych, czyli "wciskanych" w głąb kanału słuchowego. Dzięki uprzejmości firmy AudioMagic.pl dostałem możliwość zapoznania się z modelami firm mniej znanych dla "Kowalskiego", czyli NuForce i Brainwavz. W niedużej paczuszce przyjechały do mnie dwa opakowania z zestawami dokanałowymi NE-600X i R1. ZAPRASZAMY...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ciekawa recenzja. Myślę, że przydatny test. Jak zwykle dobra robota Sławek.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  SlawoyAMD Co do basu oraz dźwięku w Brainwavz, on jest z każdą godziną coraz lepszy, trzeba je tylko odpowiednio wygrzać..

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @ELLIOTT

  Słuchawki miałem u siebie już od dłuższego czasu... Wygrzewałem je dość mocno, szczególnie Brainwavz'a, bo on przypadł mi do gustu wyjątkowo...

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Fajne porównanie, lepsze są płaskie przewody bo to co miałem na "pchełkach" w swoich "epkach" od Creative okrągłe przewody w przekroju miały starsze skłonności do plątania się.
  Ciekawi mnie czy któryś z producentów pomyśli nad opcją z odbieraniem połączeń oraz mikrofonem, jako że dźwięk w smartphon-ach jest coraz lepszy z powodzeniem zastępując popularne mp trójki.
  Choć niestety długo zostanie czekać na takie uniwersalne rozwiązanie, bo producenci stosują słuchawki dedykowane niemalże dla każdego modelu.
  Na koniec mam zapytanie do testującego jako że nie zauważyłem w tekście więc się pytam, na jakich ustawieniach samych odtwarzaczy były robione testy, z tego co czytałem Samsung mini akurat nie błyszczy jakością dźwięku, ale zastosowanie programowych wspomagaczy jak Power Amp +VolumeSound Boost+DSP Manager, podobno zmienia jakość dźwięku.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  w pierwszym momencie przeczytałem NuCore

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @クリス&

  Ustawienia Samsunga standardowe. Jakość dźwięku nie była tragiczna (choć na pewno nie tak, jak w Walkmanie), tyle że moc wyjścia nie pozwalała niemal do poziomu Max pobudzić odpowiednio przetworników. Na pewno aplikacje dedykowane podbiją trochę tonację, bo zapewne nawet najprostszy equalizer poprawił by sterowanie rozdziałem mocy na "subwoofer"... Są jednak słuchawki np. Panasonic, których używa moja żona, które świetnie grają przy słabszych wyjściach, choć nie są w stanie oddać takich wysokich tonów... Za to w basie nie potrzeba im wiele mocy, by napędzić przetwornik.
  @pi_nio Też pisząc tekst się na tym łapałem

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  a nie dlao by rady jeszcze do tego dolozyc
  SoundMagic E10 i zrobic porownanie

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @pi_nio

  serio? ja też

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  lepiej trochę dopłacić do Fischer Audio Eterna
  mam rev1 i grają niesamowicie dobrze jak na ~200zł
  w recenzjach na necie porównują je do słuchawek 3-4x droższych

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  to mozna i XKDUN CK-700 tez porównuja do słuchawek droższych za sa za 35 pln

 11. Avatar nic wiadomość nic
  ja akurat posiadam model M4

  od Brainwavza -> jakość dzwięku znakomita, bas rewelacja jak na takie coś, naprawdę dobry sprzęt -> wadą jest trochę słaba obudowa bo mi po kilku miesiącach od zakupu się rozwaliła -> skleiłem to odrobiną kleju i trzyma dobrze, nic nie widać po tej czynności, słuchawki dobierałem do SGSIII

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @pi_nio, SlawoyAMD, xoot

  Chyba zacznę pobierać tantiemy.

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @mrrowek

  To ja chyba wolę AWEI ES800m -bardzo srównoważone doskonałe do rocka, power-metalu, za 5,99$ z dostawą poczujesz się jakbyś okradł producenta :)

  @クリス& co do mikrofonów -ależ są np SoundMagic MP21, część producentów dodaje również mikrofony do niektórych modeli np AKG,Jays, MEEelectronics... Większość słuchawek do ajfonów będzie również działała z androidowymi telefonami - jeśli tak się nie dzieje wystarczy zazwyczaj przejściówka odpowiednia. W androidzie aby zmusić przycisk odbioru połączenia do bardziej zaawansowanej obsługi odtwarzacza wystarczy apka JaysConrol.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.