2021-05-27 17:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Silnik Unreal Engine 5 optymalizowany dla procesorów AMD

Obrazek Silnik Unreal Engine 5 optymalizowany dla procesorów AMD

Epic Games udostępniło właśnie we wczesnym dostępie Unreal Engine 5. Firma AMD z tej okazji przygotowała nowy deweloperski sterownik Radeon Software Adrenalin, który został zoptymalizowany dla zmaksymalizowania wydajności w warunkach deweloperskich przy użyciu nowego silnika wraz z kartami graficznymi AMD Radeon. Zapraszamy do zapoznania się z BLOGIEM przedstawiającym nowości w Unreal Engine 5, a także projekt „Valley of the Ancient”, który tak jak i sam silnik powstał przy wykorzystaniu procesorów AMD Ryzen Threadripper. Dzięki UE5 gracze mogą się spodziewać, że gry następnej generacji będą jeszcze bardziej szczegółowe i graficznie olśniewające.Rozwiązania takie jak Nanite czy Lumen zapewniają niezwykle szczegółową geometrię i dynamiczne oświetlenie, które można w łatwy sposób zaimplementować także w otwartych światach, w dużej skali i przy zachowaniu świetnej wydajności. UE5 to także lepsze możliwości audio, szybki czas ładowania i wiele innych nowości.


Silnik Unreal Engine 5 tworzony na procesorach AMD

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Taka sama ściema

  Jaka była z  Unreal Engine 4  gdzie przez  ponad 3 lata nie wyszła żadna gra o grafice jak z dnia prezentacji  silnika..
  Pełne możliwości  Unreal Engine 5  zobaczymy najwcześniej za  2-3 lata.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @magx2k

  Jak nie później. Tworzenie gry AAA trochę trwa.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kowgli

  No czasami nawet  w nieskończoność jak się  weźmie za to  Team nieudaczników.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.