2015-09-01 15:00
Autor: Paweł Dziedziula (pawdzied)
5

TP-LINK Archer D2

Obrazek TP-LINK Archer D2

TP-LINK Archer D2 to niedrogi router AC z modemem ADSL2+ i gigabitowym switchem. Obsługa standardu 802.11ac, gigabitowe porty LAN i łatwa konfiguracja sprawiają, że router TP-LINK z wbudowanym modemem ADSL2+ jest idealnym rozwiązaniem do domu lub małej firmy.
Archer D2 jednocześnie rozgłasza sieć bezprzewodową o prędkości 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz sieć o prędkości 433 Mb/s w paśmie 5 GHz, zapewniając bardzo wysoką wydajność połączeń. Takie rozwiązanie umożliwia równoczesne korzystanie z dwóch dedykowanych sieci – 2,4 GHz możemy wykorzystywać do mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądanie stron internetowych, a pasmo 5 GHz przeznaczyć do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD czy gry online. Zobaczmy jak urządzenie poradziło sobie w naszych testach.

Źródło: Redakcja IN4.pl czytaj więcej...
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Kontrola przepływności, Guest Network, beamforming... Niby nie potrzebne, bo nie mam i żyję, ale przydać się mogą nawet w domu. Z drugiej strony 300 zł. a 69 (bo za tyle ostatnio kupowałem ruter). Chyba pożyję jeszcze trochę bez tych pożytecznych funkcji.
  Dobra recenzja. \"\spoko\"

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Ciekawi mnie

  czy hub USB nie rozwiązałby problemu jednego portu?
  ADSL2+ to faktycznie za mało, niestety modemów/ruterów VDSL2 jest na rynku bardzo mało i są drogie, więc alternatyw dla Funboksa nie ma kompletnie żadnych.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Zależy w ile osób w domu używasz internetu... Jak jedno-dwa stanowiska, albo jedno i 2 sporadycznie to faktycznie sens jest średni, bo to 230zł. Jakbyś posadził 5-6 osób, podłączonych kilka godzin dziennie, w jednym momencie, do internetu to taka kontrola przepływności dużo zrobi ;), beamforming podobnie. Inna sprawa - sieć w małej firmie, nie trzeba kupować jakiegoś drogiego i profesjonalnego routera, bo taki Archer zapewnia naprawdę konkretne możliwości konfiguracji, dodaj do tego guest network i masz pełen wypas dla niewielkiego biura ;).
  @djluke
  Hub będzie kosztował z 10 złotych... Czyli już mamy Archera D5. A tutaj musiałbyś dorzucić kolejną skrzyneczkę.
  Z VDSL2 faktycznie jest bieda, ale np. TP-Link oferuje model TD-W9980 w podobnej cenie. Poza tym spójrz na tabelkę - z tego VDSL2 nie każdy skorzysta. Dodatkowo, żeby taka transmisja miała sens, multiplekser musi mieć zaimplementowany standard VDSL2, a bardzo wątpliwe, by wszystkie miały taką możliwość. 

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @pawdzied

  Ja wiem że nie każdy skorzysta ale jednak coraz więcej osób (w tym i ja :-P). Jednak nasz narodowy operator zmierza w tym właśnie kierunku, a jakby oni nie zaczęli to byśmy nawet ADSL2+ nie mieli. A tutaj mamy jednak 270 zeta minimum...w tej cenie to jednak już coś rozwojowego się kupuje (albo co najmniej AC1200).

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  A ja się poważnie zacząłem zastanawiać czy nie kupić D5-ki. U mnie VDSL2 chyba nigdy nie zagości, Orange się nie kwapi z tematem, nawet 20Mbps nie wyciskam. Szybciej LTE się upowszechni.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.