2019-12-03 12:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

TP-Link prezentuje kartę sieciową WiFi 6 Archer TX3000E

Obrazek TP-Link prezentuje kartę sieciową WiFi 6 Archer TX3000E

Archer TX3000E to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 574Mb/s w paśmie 2.4GHz. Karta jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami WiFi, wyposażono ją również w moduł Bluetooth 5.0. W najnowszej karcie sieciowej TP-Link zastosowano szereg technologii wynikających ze standardu WiFi 6, które znacząco wpływają na poprawę prędkości i ogólnej wydajności sieci. Dzięki zastosowaniu modulacji 1024-QAM oraz kanału o szerokości 160 MHz urządzenie, w połączeniu z routerem lub punktem dostępowym pracującym w standardzie AX, pozwala na uzyskanie bezprzewodowo prędkości transmisji przekraczających możliwości kablowego standardu Gigabit Ethernet.Z kolei zastosowanie technologii OFDMA w połączeniu z MU-MIMO pozwala na znaczącą redukcję lagów i opóźnień w transmisji bezprzewodowej. Za zasięg Archera TX3000E odpowiadają dwie wielokierunkowe anteny o wysokim zysku. W zestawie z kartą znajduje się przedłużacz i podstawka magnetyczna umożliwiająca dogodne umieszczenie anten,
w przypadku gdy komputer jest schowany pod biurkiem. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada najnowszy standard szyfrowania WPA3.

Dużym atutem nowej karty TP-Link jest zastosowanie modułu Bluetooth 5.0. Dzięki niemu, karta umożliwia podłączenie do komputera dowolnej liczby akcesoriów bezprzewodowych takich jak myszka, klawiatura, słuchawki, głośniki czy pady do gier. Bluetooth 5.0 to najnowsza wersja tego standardu, oferująca dwukrotnie wyższe prędkości i kilkukrotnie większy zasięg niż poprzedni standard Bluetooth 4.2.

TP-Link położył duży nacisk na dopracowanie konstrukcji Archera TX3000E. Zastosowanie radiatorów gwarantuje, że urządzenie nie będzie przegrzewało się nawet podczas intensywnej pracy. Natomiast pozłacane złącza mają na celu zapobieganie oksydacji. Oprócz standardowego uchwytu do produktu dołączany jest także uchwyt low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.


Karta sieciowa TP-Link Archer TX3000E jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 350 PLN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

TP-Link prezentuje kartę sieciową WiFi 6 Archer TX3000E

TP-Link prezentuje kartę sieciową WiFi 6 Archer TX3000E

Źródło: Info Prasowe / TP-Link
 1. Avatar nic wiadomość nic
  jak by się to pojawiło pół roku temu....

  to bym miał poważną zagwozdkę - jest szansa ze za rok wifi 6 zagości pod strzechy...

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @nosweratu

  Tak samo zagości jak AC5300 i wyższe zagościły, z routerami po 1000++ złotych...

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Panie kolego jednak standard AC jest pod strzechami - choćby w najniższych prędkości a ja właśnie do standardu pije

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Wiem że na początku wszystko drogo, ale z drugiej strony patrząc jak to szybko wszystko idzie, przecież już nawet w Pendolino jest WiFi... \"\lol\" Więc jeżeli bym kupował kartę sieciową, to już AX. Przecież lada moment stanieją.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.