2021-10-08 12:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC z płatnością zbliżeniową

Obrazek Xiaomi  Mi Smart Band 6 NFC z płatnością zbliżeniową

Xiaomi Mi Band to najpopularniejsza marka opasek sportowych nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Użytkownicy cenią w niej niezawodność, dokładność pomiarów i wygodę użytkowania. Opaska jest doskonałym towarzyszem aktywności oraz codziennego życia. Pozwala rejestrować wyniki treningów, badać stan zdrowia czy jakość snu. Świetnie sprawdza się jako dyskretny i wygodny ekran do powiadomień ze smartfonu. Jedyną cechą, której do tej pory brakowało, jest możliwość płatności zbliżeniowych. Dzięki współpracy z Mastercard teraz to się zmieni. Od dzisiaj możemy płacić za zakupy, używając wirtualnej karty płatniczej Mastercard zapisanej w formie tokena w opasce Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC.Proces płatności nowym smart bandem jest bardzo prosty. Wystarczy w aplikacji Mi Fit wybrać usługę Xiaomi Pay, dostępną przy zakupie opaski, wprowadzić dane wybranej karty Mastercard, a następnie odpowiedni token zostanie wgrany na urządzenie, którym od tej pory będzie można płacić w sposób równie łatwy, co zegarkiem lub telefonem. Użytkownik Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC przed pierwszą płatnością danego dnia musi wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak „odblokowana” opaska pozwala na łatwe i szybkie płatności w ciągu 24 godzin, w czasie których bez przerwy pozostanie na nadgarstku użytkownika.

Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć nadgarstek z urządzeniem do terminala POS. Przed przypadkowym dokonaniem płatności chroni funkcja świadomej autentykacji – decydując się na płatność, użytkownik musi przesunąć palcem ekran opaski z jednej strony na drugą. Wtedy urządzenie zostaje „aktywowane”, a dokonanie transakcji staje się możliwe.

Już od dzisiaj, z funkcji płatności będą mogli skorzystać użytkownicy kart Mastercard wydanych przez instytucje finansowe, takie jak Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Wkrótce opaską Xiaomi będą mogli płacić także klienci banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank.

Nowa opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC wprowadzona w partnerstwie z Mastercard to pierwszy z wielu produktów tej marki umożliwiających płatności zbliżeniowe i wspierających trend mobilnych płatności.Xiaomi  Mi Smart Band 6 NFC z płatnością zbliżeniową

Xiaomi  Mi Smart Band 6 NFC z płatnością zbliżeniową

Źródło: Info Prasowe / XiaomiKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.