2016-11-25 18:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

Obrazek ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

Przed tegoroczną gwiazdką trafi na polski rynek „najszybszy” monitor dla graczy e-Sportowych - ZOWIE XL2540 - pracujący z rzeczywistą (ang. native) częstotliwością odświeżania 240 Hz zapewniającą jeszcze większą płynność ruchu w grach zainstalowanych na komputerach z kartami graficznymi generującymi ponad 240 fps (klatek na sekundę). Sięgając po ten monitor trzeba sprawdzić czy używany przez nas komputer i gra sprostają tym wymaganiom – możliwe będzie pełne wykorzystanie jego zalet. Pierwsza jest regulowana osłona ekranu – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu.Szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S Switch) - nowyprzełącznik jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w pięć przycisków, co pozwala dostosować i zapisać – w jego pamięci - ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora - w trakcie gry - jest szybkie i proste.
20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.
Black eQualizer - funkcja „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu. Daje to ogromną przewagę w grze.
Precyzyjne ustawienie położenia ekranu z „pamięcią” - XL2540 umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm zapewnia powtarzalność ustawień.

Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo o 45° oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.

W Polsce monitor pojawi się przed tegoroczną gwiazdką, w sugerowanej cenie detalicznej 2359 PLN. Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.


ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

ZOWIE XL2540 240 Hz już oficjalnie...

Źródło: Info Prasowe / ZOWIE
  1. Avatar nic wiadomość nic
    Kolejny super gejmingowy monitor TN bez kolorów

    In b4 zastrzelił mnie kolo czający się w ciemnej części mapy ...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.