2013-08-28 22:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
14

Zalman ZM700-SV - Zasilacz ze srebrem w środku...

Obrazek Zalman ZM700-SV - Zasilacz ze srebrem w środku...

Już dawno temu zostało ktoś postawił stwierdzenie, że komputer jest tak szybki, jak jego najwolniejszy element. I ten ktoś miał zupełną rację, bo nawet w teście systemowym Windows, jako ostateczny wynik pomiaru zawsze wychodzi nam najniższy wynik indeksu wydajności. Jednak jest pewien element komputera, który może zepsuć każdy z możliwych, najwyższych wyników. Tym elementem jest zasilacz, który jest całym "silnikiem" naszego bolidu wydajności i jeśli on będzie kiepskiej jakości, najlepszy procesor, najszybszy dysk SSD, 32 GB pamięci RAM i karta graficzna za 4K złotych polskich, okażą się kupą elektronicznego złomu. Dziś chciałbym Wam przedstawić produkt znanego producenta, choć raczej nie kojarzonego w pierwszym momencie z producentem zasilaczy, a mianowicie Zalmana, który z modelem ZM700-SV oferującym nam certyfikat wysokiej sprawności 80+ Silver, charakteryzuje się dość dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. ZAPRASZAMY...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Oploty w tym zasilaczu to jakaś groteska ...

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  oszczędność na wyłączniku 0/I to już grube przegięcie
  koszulki widocznie za bardzo skurczyły się w praniu

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  W ogóle wykonanie tego zasilacz, zajeżdża tandetą.
  Jakby wykonał to uczeń szkoły zawodowej na praktykach.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  a chieftec

  Parę dni temu znajomi prosili o kupno zasilacza. Wybrałem Chiefteca Be Smart 700W za 205zł. Tabliczka znamionowa mocy podobna, też 648W dla 12V, ale 3,3 i 5 po 22A. Może nie miał tylu oplotów, ale konstrukcyjnie podobny. Napięcia prawie tak samo trzyma. Cena o 150zł niższa. Zalman przegiął z ceną, bo za 355zł można coś lepszego znaleźć.
  A i włącznik ma!

 5. Avatar nic wiadomość nic
  Haha...

  ... i tak to wygląda, gdy cena za produkt idzie o przynajmniej 50% do góry, tylko dlatego, że sygnowane jest przez "markowego" producenta!  PS
  Wciąż się nie mogę nadziwić, że w dalszym ciągu produkowane są zasilki z "wyższej półki", bez systemu odpinania kabli !!!

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  a mnie przy takich testach brakuje testu skuteczności, głośności i zachowania przy dociążeniu do 80%

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @pi_nio

  oj tam, oj tam;] wystarczy przenieść do mini-recenzji i będzie ok. A co do samego zasilacza to moim zdaniem lepiej mieć porządne 600 niż byle jakie 700

 8. Avatar nic wiadomość nic
  Faktycznie

  wyprowadzenie kabli wygląda co najmniej nie na miejscu do takiego sprzętu...

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @pi_nio

  A co to jest skuteczność?

  Co do obciążenia %, obawiam się, że przy tej platformie testowej jest to niewykonalne.

  Co do samego zasilacza, jest on całkiem porządnie wykonany, niestety nie ma jakiegokolwiek mocnego punktu, który przeważałby i dawał odpowiedź "Dlaczego mam wybrać akurat ten zasilacz, a nie jeden z 20 innych w podobnej cenie?".

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  Chyba nie widziałeś porządnie wykonanych zasilaczy.
  Koledzy w technikum lepsze robili na zajęciach praktycznych.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Nie, skądże...

  Jak chcesz tyle bebechów zmieścić w ograniczonej przestrzeni, to musisz liczyć się z tym, że nie wszystko będzie idealnie równo. Zalman (a raczej Enhance) zresztą ładuje jedne z największych radiatorów ze wszystkich producentów w tym segmencie i normalne, że miejsca to zżera. Popatrz choćby na kondensatory, trzeba było zastosować 2 mniejsze, bo radiatory są aż tak olbrzymie. Zresztą te olbrzymie radiatory mają plus - bo wentyl wiele nie przyspiesza pod obciążeniem, pomimo że straty nie są najniższe (700W i sprawność na poziomie Silver - ze 100W mocy tam się rozprasza). Wiem, bo słyszałem.

  Zresztą to nie jest specjalnie istotne, to ma działać, a nie wyglądać.

 12. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ja tam cały czas jestem zdania, że solidnie wykonane zasilacze między innymi sporo ważą, i tu widać różnicę Zalmana i chociażby Antka czy beQuiet. Ten zasilacz niczym mnie nie przekonał, lubię Zalmana, ma wiele fajnych produktów ale akurat nie ten.

  Obciążenie do testów - hmm, wolę testy na odpowiednio przygotowanej stacji, widziałem testy w których takie różnice na linii 12V odsyłały zasilacz na półkę przy faktycznym obciążeniu na poziomie 75-85%.

  ps. spider_co - też jestem zdania, że to produkt zalatujący tandetą, Zalman powinien się bardziej postarać.

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  Oczywiście, że ma dobrze działać, to nie choinka do oglądania.
  Sęk w tym, że kiedy jest tandetne wykonanie, to produkt taki nie wzbudza specjalnie zaufania.

 14. Avatar nic wiadomość nic
   

  Również mnie odrzuciło wnętrze i od razu je porównałem do swojego Tagana, który jest w sumie ciężkim i dobrym klocem, wypchanym we wnętrzu.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.