2014-09-10 10:34
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
32

Zestawy komputerowe - wrzesień 2014

Obrazek Zestawy komputerowe - wrzesień 2014

Często mniej doświadczeni użytkownicy stawają przed wyborem jaki komputer kupić dysponując określonym budżetem. Zmieniające się co jakiś czas trendy nie ułatwiają także tego zadania. Wychodząc na przeciw tym potrzebom portal In4.pl wspólnie z Proline.pl postanowił przygotować kilka propozycji zestawów komputerowych w określonych kwotach: 1000 zł, 1300 zł , 1500 zł, 1700 zł, 2000 zł, 2300 zł, 2500 zł, 2700 zł, 3000 zł, 3500 zł, 4000 zł, 5000 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Źródło: In4 Lab czytaj więcej...
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Trochę dziwnie.
  Zestaw komputerowy to zestaw, a nie sam komputer.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  No i w zestawie za 3500 po co odblokowany mnożnik z BOXowym chłodzeniem...?
  No i myszek A4Tech brak.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  Dyski SSD

  Polecane dyski SSD są trochę nie bardzo - 256GB - MX100 (20zł taniej), 128GB - MX550 (6zł drożej). O Kingston'ach V300 było głośno w marcu, jako że producent wymienił stosowane kości na gorsze i wydajność poleciała na łeb.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Doskonale rozumiem że podstawowym kryterium powyższych propozycji jest cena, ale myślę że powinniście zwracać uwagę na awaryjność sprzętu, zwłaszcza dysków HDD ja osobiście NIE POLECAM Seagate'ów, cztery które miałem rozsypały się i wszystkie dane poszły się ***, pal licho dane prywatne ale z NAS'a oba dyski padły w ten sam weekend (ma się tego pecha) i dopiero była jazda w firmie. Osobiście dobre doświadczenia mam z dyskami WD na 10+ które mamy w firmie 0 awarii a różnica w cenie jest niewielka.

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Ingvald

  To masz pecha, bo ja używam Seagateów i WD od kilkunastu lat i nie padł mi ani jeden Seagate za to dwa WD tak :ninja:

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Ingvald

  Ja podobnie... Prócz SSD w komputerze, same magazyny Seagate i zero problemów...

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Gratulacje za wysiłek, włożony w ten artykuł. Oczywiście jest to temat kontrowersyjny i każdy, kto trochę sie interesuje sprzętem, będzie miał swoje uwagi. Jednak dla osoby nieobeznanej podane zestawy są świeynym punktem wyjścia.

 8. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Jeśli macie swoje, ciekawsze propozycje do konkretnych zestawów to bardzo chętnie wysłuchamy wszelkich uwag i postaramy się je uwzględnić w kolejnych artykułach z cyklu.

 9. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Statystyka mówi, że WD psują się rzadziej, ale i tak wszystko zależy od szczęścia.

 10. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zdaję sobie sprawę, że każdy element można zmienić na coś jeszcze bardziej lepszego. Z tym kingstonem faktycznie, coś było. Propozycja została poprawiona. Co do dysków- wszystko zależy od pecha. Jednemu padnie Seagate, drugiemu WD. 

  @Maveriq
  A po to, byś mógł sobie go podkręcić. Różnica między wersją zwykłą, a tą z "K" to 80 zł. Przy budżecie 3500 to kropla w morzu. 

  Wszystkie sugestie zostaną uwzględnione w kolejnym zestawieniu. 

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @nickey

  Po serii naprawdę beznadziejnych niby-newsów pełnych błędów, stylistycznych i merytorycznych, w końcu kawał dobrej roboty. może być kontrowersyjne, bo jeden wybrałby to a drugi tamto, ale idea jest dobra. I trzeba powiedzieć, że dałeś radę.

  Mam tylko pytanie: dlaczego linki akurat do proline? dorzucają się na in4? 

 12. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @szarlih

  Artykuł jest nasz, tworzy go Nickey z drobną pomocą mecenasów natomiast Proline wspomoże IN4.pl w zamian za linki do towarów z ich sklepu.
  Zależy nam jednak na tym aby artykuł był dla Was wartościowy merytorycznie, a reklama była tylko "efektem ubocznym".

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Mi wcale nie przeszkadza, że tam jest konkretny sklep (choć po części dyskusyjne są pewnie ceny i baza produktów). Według mnie tak czy inaczej daje to punkt odniesienia, a uważam to za świetna okazję, żeby serwis dofinansować.

 14. Avatar nic wiadomość nic
  @Ingvald @NetCop

  Z dyskami jest zawsze to samo. Jeden poleca WD bo mu Seagate padały a drugi na odwrót.

  Osobiście najlepiej wspominam samsungi no ale ich już nie ma :(

  Mam znajomego co już mu 20 dysków WD zdechło i teraz będą w firmie testować Seagate

 15. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @qruby

  Samsung przerzucił się już całkowicie na SSDki. Sam też dobrze wspominam ich HDD, a jednego używam do dziś.

 16. Avatar nic wiadomość nic
   

  Świetna sprawa naprawdę zestawienie wg mnie jest ok, czasem komuś człowiek chce coś doradzić co jest mniej obeznany a też nie zawsze da się na bieżąco śledzić co i jak a takie zestawienie jest bardzo pomocne. Pytanie a dało by się dorzucić w przyszłości coś w wersji ITX w przedziale cenowym 1000-2000 zł ?

 17. Avatar nic wiadomość nic
   

  Szczegół czy nie szczegół, ale DVD by się w kompie przydało :-P

 18. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @nickey

  Wielkie uznanie za pracę. Podoba mi się tez bardzo jasne postawienie sprawy reklamy i mały, pośredni jedynie wpływ reklamodawcy na obiektywizm poradnika. Pewnie (i dobrze) posypia się porady co zmienić w zestawach.
  Nie będę wyjatkiem i podpowiem co myślę: Zamieszczanie DVD w komputerze nie jest już dziś najkonieczniejsze, ale chłodzenie do procesora z odblokowanym mnożnikiem jest jednak polecane. Na przykład to: [LINK] (SilentiumPC Fortis 2 XE1226 za 129 zł.).

 19. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Artykuł jest nasz, tworzy go Nickey z drobną pomocą mecenasów natomiast Proline wspomoże IN4.pl w zamian za linki do towarów z ich sklepu.

  Ja nie mam nic przeciwko takim artykułom ale z tego co wiem musi być on wyraźnie oznaczony jako Artykuł sponsorowany. Tutaj o sponsoringu można się dowiedzieć dopiero czytając artykuł. We wszystkich mediach (gazety, portale internetowe itp.) takie artykuły są oznaczone. Jeszcze raz zaznaczam że nie mam pretensji o taki artykuł ale piszę to żebyście nie wpadli w jakieś kłopoty.

 20. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @BradoZ

  Tylko, że to nie jest artykuł sponsorowany. Ten artykuł tworzymy sami mając 100% dowolność wyboru merytorycznego i tylko od nas zależy co się w nim znajdzie, a co nie. Opieramy się jedynie o asortyment konkretnego sklepu.

 21. Avatar nic wiadomość nic
  @BradoZ

  Jest tak, jak pisze NetCop. ProLine dał nam wolną rękę. Z góry dostałem jedynie progi finansowe + te trzy polecane elementy (klawiatura, mysz, monitor).

 22. Avatar nic wiadomość nic
   

  link do u2414h nie działa
  przydałoby się kilka słów dlaczego mysz/klaw/monito są polecane.

 23. Avatar nic wiadomość nic
  @Pioter

  Będę szczery: ciężko udowodnić, która myszka, która klawiatura jest lepsza. Tu tylko sugeruję przedział cenowy. Duża część klawiatur ma zacięcie gamingowe czyli do gier. Te propozycje do 100 zł typowo są do biura. Klawiatura ma działać i to tyle. Mając 200 zł i więcej już możemy ponarzekać.

  Napewno pozytywnym zaskoczeniem okazał się Zalman ZM-K500, czyli klawiatura mechaniczna za 179 zł. Link poprawiony do tego della.

 24. Avatar nic wiadomość nic
  @nickey

  A ja ponownie prośbę czy istnieje szansa żeby w przyszłości pojawiła się jakąś propozycja zestawu w formacie ITX? 

 25. Avatar nic wiadomość nic
   

  W głównej mierze artykuł ma być pomocny dla "mniej doświadczonych użytkowników" w związku z tym warto było by w zestawach coś więcej napisać o wybranych podzespołach. Wydaje mi się, że nawet dwa trzy zdania wystarczą.

  Płyta XXX w tym zestawie charakteryzuje się tym tym i tym, w tym przedziale cenowym jest najlepszą propozycją. 

  Zaproponowana karta graficzna poradzi sobie z większością nowych tytułów w średnich detalach przy rozdzielczości 1111x111 i link do recenzji na IN4.pl

  Coś w tym stylu.

 26. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Postaramy się uwzględnić wasze uwagi i postulaty (ITX) w następnym artykule.

 27. Avatar nic wiadomość nic
   

  W przyszłości można by podzielić na 3 kategorie :
  1) HTPC / NAS - tutaj oprzeć na pasywnych, low-energy rozwiązaniach ITX / mATX
  2) Game PC - właściwy procek, klawiatura, mysz i monitor pod gry - dla nastolatków ;)
  3) Workstation PC - możliwości rozbudowy, wydajność i obsługa peryferiów
  Prezentowane zestawy są dość uniwersalne, dobrane tak, że wraz ze wzrostem wydajności procka rośnie wydajność GPU.
  Nie kupiłem do kompa nic przez rok a i tak w zestawieniu z najwyżej postawioną przez Was konfiguracją mój jest wydajniejszy. Zabrakło Wam totalnego edge-high endu - intel 8-core i konfiguracji SLI/CF. Tutaj niejednemu graczowi uśmiechnęła by się buźka :)

 28. Avatar nic wiadomość nic
  @Ingvald

  Nie wiem co jest pechem a co trafieniem losu ale wydaje się dziwne, ze dwa dyski w NAS padają w jeden weekend. Obstawiam, że coś nie tak z zasilaniem albo po biurze Wam koty grasują ;)
  Mam 4 dyski 2TB Seagate. Mają przelatane od 13 do 37 tyś godzin i żadnemu nie spieszno na tamten świat.

 29. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czemu wszystkie polecane karty to produkty AMD? 
  Czy faktycznie w każdym pułapie cenowym są bardziej opłacalne od kart NVidii?
  Widzę karty nvidii wszędzie jako 'alternatywa' ale gdy otwieram link to się okazuje że otwiera się produkt nieco droższy od karty AMD.

 30. Avatar nic wiadomość nic
  @sansei

  Podobne pytanie mógłbyś zadać względem procesorów Intela. W trzech pułapach zaproponowałem i Intela i AMD ale nie da się zaprzeczyć, że Intel wśród CPU dominuje. Ostatnia generacja kart graficznych chyba jednak bardziej udana dla AMD. Jeśli preferujesz Nvidię - wybierz zielonych. Ja osobiście mam konfiguracje cpu Intela + gpu AMD. Ot, taki paradoks. 

  Choć nowe GTX 9xx mogą sporo namieszać. GTX 970 przy cenie 1500 zł jest wydajniejszy od R9 290X. 

 31. Avatar nic wiadomość nic
  @Maveriq

  A kto Ci zabroni ustawić większy mnożnik ? Przecież masa procesorów z K daje się przestawić na te 4-4.2 ghz bez zmiany napięcia.....

 32. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ja i tak wolę składanie komputera z części używanych dla przykładu za ok 800zł złożyłem
  CPU:            AMD Athlon x4 635 @ OC 3.4
  Płyta główna: MSI 760GM-E51
  RAM:            Corsair Vengeance 2x4GB 1600 CL8 * Używki z Gwarancją dożywotnią
  GPU:            AMD R7 260x 1GB Sapphire
  HDD:            Samsung 500GB
  PSU:            SilentiumPC Deus M1 550 W * Jedyna nowa część.

  Obudowa:     Jest nie znam producenta ;)
  Monitor:        LG Flatron E2242

  Kupowałem z lombardów i z ogłoszeń :)
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.